Eestlanna Pariisis

Une Estonienne à Paris (2012)

6.81 / 10

4 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Žanr: Draama
Stuudio: La Parti Productions, Amrion, TS Productions
Riik: Eesti, Prantsusmaa, Belgia
Kestvus: 1 tundi 35 minutit
Kinodes alates: 12.10.2012
Lavastaja(d): Ilmar Raag

"Eestlanna Pariisis" on draama kahest eesti naisest Pariisis. Eesti väikelinnas elaval Annel (Laine Mägi) avaneb võimalus asuda tööle Pariisi, hooldades seal nõudlikku väliseesti vanaprouat Fridat (Jeanne Moreau). Üksildase suurilmadaami ja provintsist pärit lihtsa naise suhe muutub aga keerukaks ja peatselt ootavad neid ees sündmused, mis muudavad mõlema elu igaveseks.

Eesti väikelinnades ja Pariisis üles võetud linateose peaosades mängivad eestlanna Laine Mägi ja legendaarne prantsuse filmidiiva Jeanne Moreau, kes on tuntud François Truffaut’i, Michelangelo Antonioni, Orson Welles’i jt tipprežissööride filmidest. Lisaks Mägile ja Moreau’le teevad filmis kaasa Patrick Pineau, Ita Ever, Piret Kalda, Ago Anderson jt tuntud näitlejad.

"Eestlanna Pariisis" stsenarist-režissöör on Ilmar Raag, kaasstsenaristid on Agnès Feuvre ja Lise Macheboeuf. Filmi operaator on Cesar'i auhinnaga pärjatud Laurent Brunet Prantsusmaalt.

Aastal 2008. valiti projekt "Eestlanna Pariisis" esimese Eesti projektina Cannes'i filmifestivali Cinefondation'i projektiturule L'Atelier.

www.forumcinemas.ee

Videod

Lingid

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga