Klitško

Klitschko (2011)

0 / 10

0 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Žanr: Biograafia, Dokumentaal, Sport
Stuudio: Broadview TV
Riik: Saksamaa
Kestvus: 1 tundi 50 minutit
Kinodes alates: 18.11.2011
Lavastaja(d): Sebastian Dehnhardt

Vitali ja Vladimir Klitško - vennad, erakordsed inimesed, spordiikoonid, eeskujud ja kangelased paljude inimeste jaoks terves maailmas. Üle kahe meetri pikad ukrainlastest noormehed emigreerusid 1996. aastal Saksamaale, et alustada oma karjääri raskekaalupoksijatena ning sellest ajast saadik pole see ala enam endine. Pärast 15 aastat kestnud raevukat ringistaaži tegid nad ajalugu 2008-ndal aastal, saades esimesteks vendadeks, kes mõlemad samaaegselt hoiavad enda käes maailmameistritiitlit.

Aga kes siis on need kaks tarka poksijat-härrasmeest, kes omavad doktorikraadi filosoofias ja valdavad vabalt nelja keelt? Kust nad tulevad ja kuhu kulgevad? Kas nad peavad lõpuni kinni emale antud lubadusest mitte iialgi üksteise vastu võidelda? Rahvusvahelise Emmy Auhinna laureaat Sebastian Dehnhardt jälgib Klitškode teekonda kõige isiklikumal tasandil. Unustuste hõlma vajunud arhiivimaterjalid, meestele lähedalseisvate inimeste intervjuud ning pilguheit nende riietusruumi vaid hetk enne ringi astumist võimaldavad autoril tuua vaatajani piinlikult tõetruu ja avameelse portree kahest poksijast, kergitades samas ka nende eraelu katvat saladuseloori.

Dokumentaalfilm teeb ka tagasivaate poiste nõukogude sõjaväebaasis veedetud lapsepõlvele, mis kannab tugevat külma sõja-aegset pitserit ning uurib, millist mõju on avaldanud Tsernobõli katastroof nende perekonnale. Film toob vaatajani legendaarsete sportleste teekonna läbi elu kuni nende tõusuni rahvusvahelise poksi supertähtedeks.

http://www.forumcinemas.ee