J. Edgar

J. Edgar (2011)

6.17 / 10

6 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Žanr: Draama, Biograafia
Stuudio: Warner Bros. Pictures
Riik: USA
Kestvus: 2 tundi 17 minutit
Lavastaja(d): Clint Eastwood

J. Edgar Hoover saavutas oma eluajal Ameerika mõjuvõimsaima mehe staatuse. Oma 50-aastase FBI peadirektori karjääri jooksul ei kohkunud ta oma riigi kaitsmise nimel millegi ees. Kaheksa erineva presidendi ja kolme sõja jooksul pidas Hoover võitlust nii reaalse kui oletatava ohuga ja painutas tihtipeale kaasmaalaste turvalisust silmas pidades ka reegleid. Ta oli tuntud armutute ning kangelaslike meetodite poolest, mida ülejäänud maailm varjatult, isegi vaevumärgatavalt imetles.

Hoover pidas saladusi, eeskätt teiste saladusi hindamatuteks ega kartnud seda infot kasutada ka riigi juhtfiguuride vastu. Ta mõistis, et teadmistes peitub jõud, hirm aga annab võimaluse. Ta kindlustas seeläbi mõjuvõimu ja kasvatas oma kindla ning puutumatu mehe mainet.

Tema era- kui ka avalik elu olid kiivalt kaitstud, lähiringi kuulusid üksnes mõned valitud usaldusalused. Tema lähim kolleeg ja alaline kaaslane Clyde Tolson. Sekretär Helen Gandy, kes jäi Hooverile alati lojaalseks. Hooverit jäi alatiseks rõhuma innustajaks ja omamoodi südamehääleks kujunenud ema surm.

"J. Edgar" on pilguheit Hooveri era- ja avalikule elule ning suhetele, milles põimusid vastavalt tema arusaamisele õiglusest mängleva kergusega painutatud tõde ning ühtlasi ka võimu pahupool.

Lavastas Oscari-võitja Clint Eastwood ("Miljoni dollari tüdruk", "Armutu"), stsenaariumi kirjutas Oscari-võitja Dustin Lance Black ("Milk"), peaosas Oscari-nominent Leonardo DiCaprio ("Algus").

www.acmefilm.ee