Missioon

The Mission (1986)

7 / 10

1 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Žanr: Ajalugu, Draama, Seiklus
Stuudio: Warner Bros. Pictures
Riik: Suurbritannia
Kestvus: 2 tundi 5 minutit
Lavastaja(d): Roland Joffé

Cannes’is Kuldse Palmioksaga tunnustatud eepiline ajaloodraama "Missioon" on eepiline suurfilm Lõuna-Ameerika indiaanlastest ja Euroopa kolonisaatoreist. Vastakuti on metsikud looduslapsed ning toored vallutajad.

Film jutustab 18. sajandi keskel katoliku kirikule ning Hispaania ja Portugali maailmavallutamispoliitikale jalgu jäänud jesuiitidest-misjonäridest. Usumehed seatakse raske valiku ette: kas talitada südametunnistuse järgi või kuuletuda pimesi kardinal Altamirano (Ray McAnally) käsule.

Jesuiitide ordul on misjonipunkte mitmel alistatud territooriumil. Need on omamoodi turvapaigad põlisasukaile, keda ähvardab orjakauplejate vägivallatsemine. Euroopa emamaal langetatud otsus Lõuna-Ameerika "metsikute" loodusrahvaste massilise hävitamise kohta sunnib Brasiilia vihmametsades guaranii-indiaanlasi Jumala lasteks pöörava isa Gabrieli (Jeremy Irons) sügavalt kahtlema kirikuisade omakasupüüdmatuses. Paraku tuleb tal lõpuks ikkagi taanduda toore ja ülekaaluka vaenujõu ees.

Meeldejääva rolli teeb filmis Robert De Niro, kes kehastab jõhkrat orjakauplejat Mendozat, kes pärast oma venna Felipe (Aidan Quinn) tapmist surmapatte kahetsevaks tõsikristlaseks muutub. Kui isa Gabriel pooldab palvetamist ja passiivset vastupanu, siis temperamentsem Mendoza on seisukohal, et barbaarsetele kolonisaatoritele tuleb relv käes vastu astuda.

Refereeritud originaaltekstist - [url=http://www.epl.ee/news/kultuur/nadala-film-missioon.d?id=50828853:1ntwbhfx]www.epl.ee[/url:1ntwbhfx]

Videod

Lingid

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga