Kaagid

Neds (2010)

8 / 10

2 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Žanr: Draama
Stuudio: Blue Light, Fidélité Films, StudioUrania
Riik: Suurbritannia, Prantsusmaa, Itaalia
Kestvus: 2 tundi 4 minutit
Kinodes alates: 08.04.2011
Lavastaja(d): Peter Mullan

Pretty Briti filmiprogrammi esimene film esilinastub kinos Artis 8. aprillil ?oti re?issööri Peter Mullani kolmas täispikk film "Kaagid", mis viib vaataja 1970. aastate ?otimaale, täpsemalt Glasgow linna, kus intelligentne poiss John alustab õppetööd uues koolis. Teda saadab aga juba esimesest koolipäevast alates tema vanema venna vari, kes on tuntud pätt. Isegi õpetajad jälgivad Johni kahtlusega, oodates temalt vennaga sarnast käitumist. Kui John suuremaks kasvab, siis otsustabki ta käituda sellena, kelleks teda peetakse - pätina. Keegi ei oska aimatagi, kui kaugele kambavaimust võlutud noormees oma mässumeelsusega minna võib.

"Neds" (ingl. k. 'Non-Educated Deliquents') on ka näitlejana tuntud ?oti re?issööri Peter Mullani kolmas täispikk film. Tema eelmine linateos "Magdaleena õed" võitis rohkelt auhindu kogu maalimas ning tunnistati ka PÖFFil kriitikute lemmikuks. Autor ei nimeta Nedsi autobiograafiliseks, kuid siiski väga isiklikuks, sest kasvas ju temagi üles 1970. aastate Glasgow's.

"Neds" valiti 2010. aastal San Sebastiani Filmifestivalil parimaks linateoseks. Peaosalist John McGilli kehastanud Conor McCarron tunnistati parimaks meesosatäitjaks.

http://www.kino.ee