Surnuaiavahi tütar

Graveyard Keeper's Daughter (2011)

7.75 / 10

4 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Žanr: Draama
Stuudio: Estinfilm/Content Provider
Riik: Eesti
Kestvus: 1 tundi 38 minutit
Kinodes alates: 25.02.2011
Lavastaja(d): Katrin Laur

Aga nüüd jääb usk, lootus, armastus.

Lucia (8 ) elab ühes Eesti alevikus lustilist ja ulakat Pipi-Pikksuka elu. Tüdruku isa Kaido (35) on surnuaiavaht, kes putitab vabal ajal töökojas vanu autosid või käib ümbruskonnas ehitustöödel, kui mõne tööotsa leiab. Ema Maria (37) kaotas aasta tagasi töö külapoe müüjana ja sest ajast saadik ta joob ning peab teiste omasugustega pidu. Lucia armastab oma vanemaid, pealegi on sellise elu eelis piiramatu vabadus, mida tüdruk täiel rinnal kasutab. On aga ka puudusi - Lucia silmade läbi näeme me filmis "Surnuaiavahi tütar" üht osa tänapäeva Eesti elust.

Olukord muutub, kui kooliaasta lõpul tuleb kooli uus õpetaja, Mets, kes otsustab, et selliste hinnetega last järgmisse klassi viia ei saa ning näeb peagi ära ka olukorra Lucia kodus. Õpetaja Metsal on õigus, kui ta ütleb, et selliste vanemate juures on last ohtlik elada lasta.

Enne kui mingeid konkreetseid samme astuda jõutakse, kutsuvad Soome surnuaiavahid oma Eesti kolleege endile nädalaks ajaks külla ja nii juhtubki, et surnuaiavahi pere satub nädalaks ajaks Soome, kus nad võtab enda juurde elama naiskirikuõpetaja Sirpa (50).

See nädal muudab kõigi pereliikmete elu tagasipöördumatult...

http://www.forumcinemas.ee