Printsess

Prinsessa

Princess (2010)

8 / 10

1 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Žanr: Draama
Stuudio: Art Films Productions/Mainostelevisio (MTV3)
Riik: Soome
Kestvus: 1 tundi 44 minutit
Kinodes alates: 28.01.2011
Lavastaja(d): Arto Halonen
Kavas:
PÖFF 2010

[size=150:ysnac7yg] Princess (Prinsessa)

[/size:ysnac7yg]

"Printsess" on lugu ühiskonna poolt vaimuhaigeks tunnistatud naisest, kes oma pulbitseva olemusega suudab parandada end ümbritsevaid inimesi ja oma elukeskkonda.

Filmi stsenaarium põhineb Anna Lappalaineni (1896?1988) elulool, kes veetis 50 aastat oma elust Tuusulas asuvas Kellokoski vaimuhaiglas, mida võib teatud mõttes pidadagi tema "elutööks". Aastate jooksul võitis särav ja armastusväärne Printsess koos oma "õukonnaga" nii kaaspatsientide ja haigla personali kui ka ümberkaudse külarahva imetluse ja austuse, mille kinnituseks on Printsessile Kellokoski haigla parki püstitatud ausammas.

Peamiselt 1940. aastate lõpus ja 1950ndatel hargnev lugu annab lisaks Printsessi ja teda ümbritseva maailma vastuolulistele suhetele hea ülevaate tollastest ravimeetoditest vaimuhaiglates ja kavandavatest reformidest. Tragikomöödiat ja ajaloolist draamat segav film pakub häid rollitäitmisi Soome tähtnäitlejatelt (Krista Kosonen, Peter Franzén, Samuli Edelmann jt), jäädes kokkuvõttes kõlama helgemal noodil.

"Printsess" on seni peamiselt dokumentaalfilme teinud Arto Haloneni esimene mängufilm, milles särava pearolli teeb Katja Kukkola.

http://2010.poff.ee/

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga