Paljad luud

Winter's Bone (2010)

7 / 10

17 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Žanr: Draama, Põnevik
Stuudio: Winter\'s Bone Productions, Anonymous Content
Riik: USA
Kestvus: 1 tundi 40 minutit
Kinodes alates: 06.01.2011
Lavastaja(d): Debra Granik
Kavas:
PÖFF 2010

Debra Graniki teine film - pärast 2004. aastal parima režii auhinna saanud filmi "Luuni välja" ("Down To The Bone") - käsitleb külakeskkonda karmimal pilgul ja halva eelaimduse tundega.

"Winter's Bone" ehk eesti keelde tõlgituna "Paljad luud", on pälvinud Sundance Filmifestivalil nii Grand Prix' kui ka parima stsenaariumi auhinna ja Gothamis parima filmi tiitli. Filmi uskumatult veenev peaosatäitja Jennifer Lawrence aga kandideerib 2011. aastal Kuldgloobusele parima naisnäitleja kategoorias.

Filmi keskmes on Ree Dolly (Jennifer Lawrence), raskemeelne, kuid vapper 17aastane tüdruk, kes hoolitseb oma haige ema ja kahe õe-venna eest. Tema narkootikume valmistav isa on äsja vanglast vabanenud ja kohalik šerif (Garret Dillahunt) teatab tüdrukule, et kui isa peaks veel seadusega pahuksisse sattuma - ja just seda too teebki -, jääb pere oma elupaigast ilma.

Granik teeb filmist lakkamatult kõleda langemise maaelu põrgusse, mis pürgib oma grotesksetes detailides etnograafilise täpsuseni.

Operaator Michael McDonough' külm-hallikas palett, filmitud läbi “punase kaamera”, lisab draamale veelgi jäist hingust. Siin pole kübetki elusa maailma soojust - puud ja loodus käituvad üksnes kui armetuse ja vägivalla tummad tunnistajad.

http://2010.poff.ee/

Videod

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga