Aus mäng

Fair Game (2010)

6.33 / 10

6 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Žanr: Draama, Põnevik
Stuudio: Zucker Productions/Weed Road Pictures/Hypnotic
Riik: USA,Araabia Ühendemiraadid
Kestvus: 1 tundi 44 minutit
Kinodes alates: 11.02.2011
Lavastaja(d): Doug Liman

"Aus mäng" on haarav tõsieluline draama, mis sukeldub poliitiliste võimukoridoride telgitagustesse. Linalugu põhineb CIA ohvitseri Valerie Plame'i autobiograafilisel lool Valge Maja lekitatud infost, mis viib peategelase abielu viimse piirini ja hävitab tema hiilgava karjääri.

CIA massihävitusrelvade leviku tõkestamise osakonnas töötav salaagent Valerie Plame (Naomi Watts) avastab, et vastupidiselt paljude USA valitsuse töötajate senisele teadmisele puudub Iraagil aktiivne tuumarelvade programm. Valerie abikaasa Joe (Sean Penn) saadetakse Aafrikasse, et uurida võimalikke kuulujutte rikastatud uraani müügist Iraagile. Avastanud, et taolised tehingud tõepoolest toimusid, kirjutab Joe New York Timesile oma kahtlustest üldsõnalise artikli, mis toob aga kaasa tormilise tagasiside. Üsna pea pärast artikli ilmumist lekitatakse info Valerie salaidentiteedist Washingtoni tippajakirjanikele. Kas tegu on õnnetu juhuse või kalkuleeritud vastulöögiga, et kätte maksta tema abikaasale? Valerie paljastatud kattevari, tema toetusest ilma jäänud luureagendid võõrsil, purustatud eraelu ja karjäär viivad naise murdumiseni. Sõbrad ja perekond on juhtunust sügavalt nördinud, hiljem aga eemalduvad. Valerie saab anonüümseid tapmisähvardusi ja Joe karjäär kuivab kokku. Kaheksateistkümne laitmatu teenistusaasta järel teeb ema, abikaasa ja CIA ohvitser Valerie iga hinna eest kõik, et päästa oma mainet, karjääri ning abielu.

Nõelterav dialoog, intriigid ja põnevus teevad "Ausast mängust" paeluva loo ühe naise võitlusest kohutava reetmise järel, et saada tagasi oma elu.

http://www.acmefilm.ee