Agoraa

Agora (2009)

5.5 / 10

2 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Žanr: Draama, Romantika, Seiklus
Stuudio: Mod Producciones/Himenóptero/Telecinco Cinema
Riik: Hispaania
Kestvus: 2 tundi 7 minutit
Kinodes alates: 22.10.2010
Lavastaja(d): Alejandro Amenabar

4. sajand, Rooma ikke all ägava Egiptuse kuulus Alexandria raamatukogu, Vana Maailma teadmiste ja õpetuste kants. Keevalise loomuga õpetlane ja filosoof Hypatia (Rachel Weisz) on paljude kaasaegsete jaoks suursuguse asutuse sümboliks ja ühtlasi innustuseks õpilastele, kellele edasi anda üks ja peamine õpetus: vankumatu ja igikestev tõeotsing.

Hypatia on päikesesüsteemi saladustele jälile saamas sajandeid enne Copernicust ja Galileod, ent tema elutöö ähvardavad rikkuda kristlik ülestõus ning kokkupõrked senise paganausu pärast. Saades valitseja usuvahetusest tuge, õhutavad Alexandria kristlastest vähemused rahvarahutusi ning linna haarab õige pea ulatuslik sisesõda.

Kesk tapatalguid ja kaost valitseb tundekaos ka Hypatia südames, keda tõmbab kirg kord ühe, kord teise teda tuliselt armastava mehe poole. Üks neist on Hypatia ustav ori Davus (Max Minghella), kelle siseheitlus kaldub kord käskijanna vastu süveneva armastuse, kord võimaliku vabaduse poole, mis talle kristlastega liitudes osaks saaks. Teine Hypatia õpilane, kõrgest soost Orestes (Oscar Isaac), kes usaldab naise nõu keerulistes, sisekonfliktist haaratud poliitilistes mängudes.

Hypatia elu on üha suuremas ohus, kuid vapper naine loobub armastusest ja turvalisusest, et võidelda maailma eest, mis võinuks tulla, ohverdades end maailmale, milliseks see tegelikult on saanud.

http://www.acmefilm.ee

Lingid

Ametlik kodulehekülg:
- http://www.agorathemovie.com/

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga