Mehed, kes jõllitavad kitsesid

The Men Who Stare At Goats (2009)

5.14 / 10

7 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Žanr: Komöödia
Stuudio: BBC Films
Riik: USA-UK
Kestvus: 1 tundi 33 minutit
Kinodes alates: 11.12.2009
Lavastaja(d): Grant Heslov

Must komöödia "Mehed, kes jõllitavad kitsesid" põhineb tõsielulisel lool, mida on tõttöelda raske uskuda. Ajakirjanik kohtub salapärasel peadpööritaval missioonil erijõudude spetsialistiga ja päevavalgele jõuavad jahmatavad paljastused USA armee ülisalajasest üksusest.

Ajakirjanik Bob Wilton (Ewan McGregor) on järgmise suure uudisloo jahil, kui kohtab Lyn Cassadyt (Oscari-võitja George Clooney), kes väidab end kuuluvat USA armee eksperimentaalüksusesse. Cassady jutu järgi pöörab Uue Maailma Armee harjumuspärase sõjapidamisviisi peapeale. Vapustavate psüühiliste võimetega Sõdalasmunkade leegion suudab lugeda vastase mõtteid, liikuda läbi seinte ning tappa isegi kitse pelga jõllitusega.

Paranormaalse võimete programmile aluse pannud Bill Django (Oscari-nominent Jeff Bridges) on aga kadunud ja Cassidy ülesandeks on ta leida. Vastse tuttava laestvõetud jutud äratavad Bobis huvi ning ta otsustab hetkeajel Cassidy otsingus kaasa lüüa. Kui mehed avastavad Django salajasest treeninglaagrist, mida juhib mässajast selgeltnägija Larry Hooper (kahekordne Oscari-võitja Kevin Spacey), satub ajakirjanik peagi Django Uue Maailma Armee ja Hooperi supersõdurite vihavaenulõksu. Selleks, et metsik seiklus üle elada, peab Bob üle kavaldama võitmatu vaenlase.

Filmi aluseks on Jon Ronsoni samanimeline dokumentaalne bestseller valitsuse katsetest arendada paranormaalseid võitlusvahendeid.

http://www.acmefilm.ee