Kinomajas saab näha uut filmiprogrammi

Array

25. Tallinna Vanalinna Päevade raames toimuvad Tallinna Kinomajas tasuta filmiseansid ning fuajees on üleval fotonäitus. Kinomajas on võimalik kolmel juunikuu päeval näha tasuta filme ning fuajees vaadata fotonäitust teemal ?Vana Tallinn filmis?. Näitus avatakse 1. juunil kell 18:00 Harald Raudi avasõnadega ning on üleval kuni 5. juunini. Filmiprogramm algab reedel, 2.juunil kell 15:00, mil linastub Peeter Simmi 1996.a valminud dokumentaalfilm ?Teatri juubel?. Kell 19:00 näidatakse kolme filmi: ?Tallinna ajaloost?, ?Tallinna kummitusmajad? ning ?Tallinna legendid?.

Pärast tunniajalist seanssi saavad kõik huvilised Tiina Mägi vahendusel minna filmis nähtud põnevate paikadega tutvust tegema. Lähemalt 2.-4. juunil näidatavatest filmidest:
Kell 15:00
Teatri juubel ? re?issöör Peeter Simm, stsenaristid Häidi Kolle, Peeter Simm, operaator Rein Kotov, tootja Lege Artis Film 1996.a Elu kui teater ja teater kui ainus reaalsus. Arhiivimaterjale alates 1923. aastast. Film on eesti keeles, inglisekeelsete subtiitritega ning kestab 54 minutit.

Kell 19:00
Tallinna ajaloost - pikkus 17 min, re?issöör Karl Kello, stsenaristid Jüri Kivimäe, Ene Vohu, operaatorid Arvo Vilu, Ants Looman. Tallinnfilmi alt 1992.a välja tulnud dokumentaalfilm pajatab Tallinna kui põhjapoolseima hansalinna ajaloost.

Tallinna kummitusmajad ? pikkus 31 min, re?issöör, stsenarist, operaator Illis Vets. ETV 1994. a film Tallinna keskaegsetest majadest, mis on tuntud oma kummituste poolest.

Tallinna legendid ? pikkus 14 min, re?issöör Heiki Ernits, Leo Lätti, stsenaristid Peep Pedmanson, Heiki Ernits, Leo Lätti, operaator Arvi Ilves. 1995.a valminud Eesti Joonisfilm räägib Oleviste kirikust ja salapärasest meistrimehest, kes ehitas sellele kirikule omal ajal ühe maailma kõrgeima torni... Pärast tunniajalist filmivaatamist (kell 20:00) viiakse kõik soovijad TIINA MÄGI juhendamisel filmides näidatud paikadesse, et kinosviibinud saaksid filmilinal nähtut ka ise reaalse pilguga näha ning huvitavate ja põnevate paikadega lähemalt tutvuda.
Filmiseansid, fotonäitus ning ringkäik Vanalinna Tiina Mägi vahendusel on kõigile TASUTA.

Toimetas: Robert
26. mai 2006, kell 15:50

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga