Rooma sherif

Picket Fences (1992 – 1996)

0 / 10

0 hindajat

Seriaali üldine hinne:
Näitlejatöö:
Filmimuusika/helid:
Seriaali sisu:
Operaatoritöö:
Riik: USA
Osade arv: 87
Kestvus: 42 minutit

Sari kujutab Wisconsini osariigi väikelinna Rooma elanikke. Sherif Jimmy Brock (Tom Skerritt) on abielus kauni ja armsa Jilliga (Kathy Baker), kes töötab arstina. Jimmy käealusteks on abisherifid seksikas Maxine (Lauren Holly) ja silmapaistva välimusega Kenny (Costas Mandylor). Kogukonna pea on eakas kohtunik Henry Bone (Ray Walston), tema oponendiks kohtusaalis aga kõneosav advokaat Douglas Wambaugh (Fyvush Finkel).
Kuigi mitmed sarja kesksed tegelased on politseinikud, pole tegemist puhtakujulise politsei- või kohtusarjaga. Põhitähelepanu all on hoopiski inimsuhted ja eetika, sealjuures ei külvata vaatajat üle lõpmatute üleseletamiste ja rõhutamistega.
Kuigi «Rooma sherif» pole just radikaalse sisuga sari, käsitleb see konservatiivse Ameerika igipõliseid tabuteemasid (näiteks usk ja seksuaalsus) üllatavalt avaral pilgul. Konfliktid sünnivad sotsiaalselt ja poliitiliselt huvipakkuvatest küsimustest.
Veel viimasel hooajal hinnati üht peaosalist Kathy Bakerit Emmyga parima naispeaosa täitmise eest draamasarjas (see oli tal juba kolmas Jilli rolli eest). Ray Walston sai Emmy parima meeskõrvalosa kehastajana.