Filmiarvustus: "The Bucket List"

Arvamused

Nii mõnegi suurepärase filmi lavastanud Rob Reineri uusim vaimusünnitis oli hulga parem kui tema romantiline komöödia "Rumor Has It..." aastast 2005 - klassikalist Reineri maagiat "The Bucket List" ei paku, kuid tegu oli sellele vaatamata nauditava komöödiasugemetega draamaga, kus nüüd juba märgatavalt vanad Jack Nicholson ja Morgan Freeman oma tavapäraselt head taset näitavad.

Nad kehastavad kahte meest - Edwardit ning Carterit -, kes satuvad raskelt haigetena samasse haiglapalatisse. Kui neile teatatakse, et neil pole jäänud elada rohkem kui maksimaalselt üks aasta, otsustavad nad koostada nimekirja pöörastest asjadest, mida nad tahaksid enne loojakarja minemist korda saata.

Kriitikutele üldiselt film ei meeldinud, eelkõige Roger Ebertile, kes hindas "The Bucket Listi" ühe näruse tähega, aga hoolimata suhteliselt juustusest loost sõprusest ning suremisest oli film üpris muhe ja lõpp tõi nii minul kui kahtlemata ka paljudel teistel vaatajatel pisara silma.

Lisaks pea täiesti puuduvale originaalsusele ja meeste seikluslikumate ettevõtmiste loomine rohke kehva arvutigraafikaga häiris mind justnimelt see, et halvaloomulise ja kaugelearenenud vähi ning rohket keemiaravi üle elanud mehed paistsid otsekui oma elu parimates aastates olevat - Ebert isegi kirjutas, et pärast keemiaravi on Himaalaja mägedesse minemine viimane asi, mida teha tahaks. Kogu nende seikluste keskel esines vaid üks tervislik tagasilöök ja seegi polnud otseselt haiguse poolt põhjustatud.

Head draamat otsiv inimene leiab Reineri repertuaarist hulga paremaid filme, mida vaadata, aga üldiselt oli "The Bucket List" võrdlemisi lõbus ja hoolimata vaimuvaesest loost võib pisarakiskujaid armastav inimene selle filmiga üsna rahule jääda.

Täielikku arvustust loe: http://fletchujafilmid.blogspot.com/2008/03/bucket-list-2007.html

Toimetas: Ralf
14. aprill 2008, kell 22:08

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga