Filmiarvustus: "One Missed Call"

Arvamused

Tundsin lausa kohustust see mitte üheltki kriitikult natukenegi lugupidamist ja jätkuvalt Rotten Tomatoes 0% needuse all kannatav remake Takashi Miike mitte eriti heast originaalist ära vaadata. Vahel pakub ju väga halbade filmide vaatamine sama palju lõbu kui suurepäraste linateoste puhul. Kellelegi ma üllatust ei valmista, oli tõesti kehv.

Vahel on seda juhtunud, et leiad üldiselt halvaks peetavast filmist just midagi enda meele järele, mis muljeid suurendab, aga "One Missed Call (2008)" oli nii värskematest slasheriklišeedest - pessimistlik lõpp, peategelase must lapsepõlv - kubisev ja ettearvatav, et kohe ei oska ühtegi kiidusõna öelda. Isegi pealtnäha üsna sümpaatse isikupäraga Shannyn Sossamon oli nimitegelase Beth Raymondina igav ja mitte eriti hea.

Terve filmi tegevus keerleb siis, nagu arvata võib, mobiiltelefonide ümber. Noored ülikooliõpilased hakkavad järjest kõneposti saama sõnumeid, mille saamise aeg pole veel kättegi jõudnud, ja surevad siis sel hetkel. Too Beth Raymond asub kohaliku tuimpeast mendi Jack Andrewsiga ("Saving Private Ryanist" Reibenina tuntud Edward Burns) müsteeriumit lahendama. Kui võtta veel õudusfilme, kus on käinud salapärase mõrvaloo investigate´imine, et oma elu päästa, siis näiteks "The Ring" oli atmosfääri poolest vägagi nauditav film (ehkki mitte suurepärane), samas kui "One Missed Call (2008)" oli ülesehitatud PG-13 surmastseenide ja mingite odavate horrorihetkede peale. Kohe oli näha, et üritati creepyt filmi teha, aga ei ehmunud mina ühtegi korda.

Tobedaid hetki oli ka omajagu. Eriti hakkas silma, et kõigil tegelastel olid mobiiliäris kõige klikiaegsemaid eksemplare tootva Motorola telefonid - kui peategelane situatsiooni telefoni hävitamisega lahendada püüdis, siis ma koguni ütlesin kõvasti välja, et tore, nüüd mine ja osta omale Nokia! Tõtt-öelda oli filmis minu jaoks ka üksainus väike tähelepanuväärne element ja selleks olid need väändunud nägudega viirastused, keda hukule määratud viimastel eluminutitel nägid. Mind üldse ei imesta, et lavastaja ei vaadanud originaali ja keelas ka näitlejatel seda teha. Muidu on tegu kõige tühisema õudusfilmiga, mida ma paari viimase aasta jooksul näinud olen. 2008 algus on ikka väga nigel olnud... võib-olla vaatan lihtsalt valesid filme?

Täielikku arvustust loe:
http://fletchujafilmid.blogspot.com/2008/04/one-missed-call-2008.html

Toimetas: Ralf
11. aprill 2008, kell 16:01

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga