The Cove - Mere verine saladus

The Cove (2009)

9 / 10

4 hindajat

Hindamiseks pead olema sisse logitud!

Žanr: Dokumentaal
Stuudio: Diamond Docs
Riik: USA
Kestvus: 1 tundi 32 minutit
Kinodes alates: 08.01.2010
Lavastaja(d): Louie Psihoyos
Kavas:
PÖFF 2009

"The Cove" on vaieldamatult suur ja menukas hittfilm, mis on võitnud näiteks Sundance, SilverDocsi kui HotDocsi festivalide publikuauhinnad. Ta tõstab taas kõrgemale dokumentaalfilmide kvaliteedilati ning kinnitab tõsiasja, et parimad dokid võistlevad võrdsetel alustel mängufilmidega ning oma emotsionaalse ja sotsiaalse mõjuga suudavad ehk isegi rohkem inimkäitumise muutmisele kaasa aidata. Tegijail peab loomulikult olema kirge ja eks muidugi ka finantsilisi vahendeid, neid mõlemat tundub selle filmi puhul õnneks jaguvat.

Tulemus on tõepoolest peadpööritavalt võimas lugu, mis oleks justkui segu James Bondist, Jacques Cousteau'st ja "Pealtnägija" stiilis uurivast ajakirjandusest. Ja kuna filmi peategelasteks on inimeste poolt väga armastatud delfiinid siis aimab vist igaüks potentsiaalselt suurt publikumenu.

"The Cove" jälgib gruppi keskkonnakaitsjaid, kes püüavad pääseda hoolikalt kaitstud ja kõigi pilkude eest hoolikalt varjatud koopasse Jaapanis väikses Taiji linnakeses, et pildile saada tõestusmaterjali. Süüdistus on karm ja tõsine - aastas tapetakse üle 20 000 tuhande delfiini, kelle liha sisaldab toksilist elavhõbedat ning seda müüakse tihti ka vaala liha nime all poodides. Aga siin polegi palju rääkida, seda filmi tasub väga vaadata, sest see film muudab kindlasti maailma. Lisainfot ja taustajuttu on internetiavarustes küllaga.

2009.poff.ee

Osades

Jaga / Prindi

  • Jaga Facebookis
  • Jaga Twitteris
  • Jaga Deliciousis
  • Lisa lemmikutesse
  • Prindi
  • Saada e-mailiga