Püha Tõnu kiusamine

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas Forzelius » 03. Detsember 2009, 23:36

Loodame siis, et saab ka tähelepanu, mida väärib. Ning kuna Sundance on rikkam kui PÖFF, siis ehk kutsutakse Õunpuu ja Taniel kohale ka. Ma ei tea, kuidas seal asjad käivad, aga kindlasti tuleb eerik ja seletab mulle kohe.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas eerik » 04. Detsember 2009, 15:23

Ausalt öeldes ei oska ma midagi täpsemalt öelda, aga olen päris kindel, et vähemalt Kissa ja Õunpuu osalemine festivalil makstakse EFSA ja KulKa poolt kinni.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Püha Tõnu kiusamine

PostitusPostitas Jugandi-Oja » 20. Detsember 2009, 12:30

See film oli üks vapustavamaid, mida viimasel ajal näinud olen. Kujukas näide tänapäeval ülemaailmselt vohavast hundiseadusest - moraalne ja kõlbeline allakäik kõikjal ning kõiges, ühiskonna kasutud (madalapalgalised, töötud) inimesed, ükskõiksus kaasinimeste suhtes, moraalselt ja kõlbeliselt puhaste inimeste (Tõnu) kasutus ligimese „kloaagist“ ülesaitamisel, kirikusse ja Jumalasse usu kadumine, koer on inimesele lähedasem kui teine inimene (Tõnu naine) jne. Tekkis tunne, et võib-olla on see maailm mõne teise planeedi põrgu. Kuid – ei! Kui keegi meie maailma suurimat saladust täielikult mõistaks, lakkaks ta ise olemast. Sest - armastuse vastand pole mitte vihkamine, vaid ükskõiksus; kunsti vastand pole mitte inetus, vaid ükskõiksus; usu vastand pole mitte ketserlus, vaid ükskõiksus; ning elu vastand pole mitte surm, vaid ükskõiksus. Tõdegem, et teravmeelsus esineb kunstis öelda, mida sa mõtled, ja kaduda enne, kui seda mõistetakse. „Veidrad lood“ sisaldavadki sageli tõetera, mis ootab, et meie mõistus sellele järele jõuaks. Iga kaader oli nii sisutihe, millele lihtsalt tuleb kaasa mõelda ja tänapäeva ühiskonda kohandada. Laskem oma kujutlusvõimel seda filmi vaadates rännata, sest kujutlusvõime (äratundmine) on tähtsam kui teadmised. Sa võid asjade kulgemise pärast põrgulikult vihane olla. Sa võid vanduda ja oma saatust needa, aga kui su elu lõpule jõuab, siis pead sa lihtsalt minema. Filmi lõpp oli ainulaadne - püha Tõnu oli nüüd lõpuks jõudnud paradiisi, kus kehtis samasugune hundiseadus nagu tänapäeva ühiskonnas maa peal. Temagi sõi nüüd surnud tüdruku südant, keda ta oli asjatult päästa püüdnud. Tüdruku sõnad litsimajas: "Sa oled hea inimene, Tõnu. Kuid sa oled loll." Kokku võtaks filmi sisu Kong Fuzi tsitaadiga „Tõeline teadmine on see, kui me teame, et me teame seda, mida me teame, ja et me ei tea seda, mida me ei tea.“ ja F. Nietzsche tsitaadiga „Kuidas on õigem öelda - kas inimene on ainult Jumala viga või on Jumal ainult inimese viga?“.
Jugandi-Oja
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 11
Liitunud: 19. Detsember 2009, 22:44

PostitusPostitas Garli » 23. Detsember 2009, 01:01

5/10

Esimesed kolm peatükki olid suurepärased, aga mida rohkem film lõpule lähenes, seda sürrimaks see ka muutus ning neljas ja viies peatükk olid minu aju jaoks juba täielik puder ja kapsad. Õunpuu filmidest pean Sügisballi siiski palju paremaks. Ei ole ka väga Lynchi ega muude sürri-kunnide loominguga väga (tegelt üldse) tutvunud. Selle mootorsae stseeni peale, mis oli austusavaldus Eli Roth'i Hostel'ile, hakkasin täpselt samamoodi naerma nagu siis kui Hostel'it ennast vaatasin. Vinge. Must-valge oli ka väga kõva. Tubli ettevõtmine Õunpuult.
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

PostitusPostitas Forzelius » 23. Detsember 2009, 01:05

Sain salajast infot, et jõuludeks on kuuse all selle DVD.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas eerik » 24. Detsember 2009, 22:47

Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas eerik » 12. Jaanuar 2010, 18:07

Taani filmilevifirma LevelK korjas üles leviõigused nii "Püha Tõnu kiusamisele" kui "Sügisballile". Filmi esitletakse ka veebruaris toimuval Berliini filmiturul.

Lisaks on "Püha Tõnu kiusamine" kuu lõpus toimuva Rotterdami filmifestivali võistlusprogrammis. Veebruaris minnakse Rootsi Göreborgi festivalile.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas eerik » 25. Jaanuar 2010, 20:47

Mixed reactions to TEMPTATION OF ST TONY...longest credits ever

http://twitter.com/FlywayFilmFest/statuses/8181175528

Just screened this film at Sundance. Yes, it is inaccessible. The issues about good and evil have been better expressed in other films. The plot, if you believe the film indeed has one, is unclear and open to the projection of the viewer. Too long, and too ambiguous, many audience members walked out of the film mid-way when a fortuitous, false fire alarm went off. This film would screen better if it was re-cut shorter. This is truly one of the most bizarre films I've seen.

http://www.quietearth.us/articles/2009/ ... mment10539
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas kbong » 25. Jaanuar 2010, 20:59

This is truly one of the most bizarre films I've seen.


Päris hea oleks ka kui ta välismaalastest filmihuviliste seas vähemalt sellisegi maine külge saaks, teatud ringkondades tekiks filmi vastu kindlasti sedasi suurendatud huvi.
Kasutaja avatar
kbong
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1882
Liitunud: 25. Detsember 2005, 20:14
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas eerik » 27. Jaanuar 2010, 16:35

Keskmisele festivali külastajale ilmselt see tõesti peale ei lähe:
An extremely disturbing film.... which could be described as chainsaw massacre meets eyes wide shut. This film gives the audience a bad impression of Estonia.

Way too philosohpical. Everything had a meaning but what that meaning was is unknown. The movie did not flow at all. Each act was completely different than the act before.

Philosophical? Yes. Interesting cinematography? Yes. BUT also extremely dark, disturbing, and disjointed.

http://sundance.bside.com/2010/films/th ... ndance2010 (panin enda poolt ka väikese kommentaari sinna)

AGA, õnneks on ka selliseid kommentaare:
I saw the film in Sundance. It completely shook me - I've never seen anything like this. Just perfect. You can't stick to the plot issue because the film is built up differently . You just have to go with the flow and you get something that no films nowadays can give you any more. I'm so happy that I happened to be there.

http://www.quietearth.us/articles/2009/ ... mment10571

Kõik eelnevad kommentaarid on esimesel seansil käinud inimestelt. Siiani ainus kommentaar teiselt seansilt:
Temptation of St. Tony- Sureal B&W Estonian film about the meaninglessness of existence. And it's a comedy! Maybe.

http://twitter.com/SharpCarlos/statuses/8269432686
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Garli » 27. Jaanuar 2010, 18:55

Siin foorumis on sellel filmil päris palju positiivseid arvamusi ja arvustusi ning sellest järeldan, et olete ka filmist enam-vähem aru saanud. Seega - küsimus minult teile, kes te olete seda filmi näinud ning taevani kiitnud: palun seletage mulle ära, mis kurat toimus filmi teises pooles? Just neljanda peatüki lõpuosa ning terve viies peatükk. Kohe mitte midagi ei saanud aru. Ja ma pole siin foorumis ainuke, kes seda deepnessi omandada ei suutnud. Lühike ning konkreetne seletus oleks tore. Spoilerid peitke tsitaatide sisse, et mitte rikkuda nende elamust, kes seda veel vaadanud pole.
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

PostitusPostitas eerik » 28. Jaanuar 2010, 21:53

I agree with eerik's review - and it IS dark, but it really borders on black comedy in many places. One of the most memorable films i've seen in some time.

I didn't get this film... there was only about 50 people in the theater and I don't think they got it either - but paid $15 and likely wanted to see if it ever got better... Perhaps most of us are just used to a more "americanized' film.... It did have some interesting camera angles.

http://sundance.bside.com/2010/films/th ... ndance2010

Screened at Sundance Film Festival 2010: Temptation of St. Tony-bleak, non-linear, haunting--last showing on Fri

http://twitter.com/stevemstern/statuses/8332131850

I just saw the film at Sundance. One of the most beautiful, strange, moving pieces I've ever experienced. I appreciate their departure from generic boy-meets-girl storytelling that has taken over film today. See it if you can, and be ready to be transported somewhere else entirely.

http://www.quietearth.us/articles/2009/ ... mment10618

“Midway upon the journey of our life, I found myself within a forest dark.” With this quote from Dante’s Inferno, so begins The Temptation of St. Tony, a visual and aural masterpiece from Estonian writer/director Veiko Ounpuu, a film as baffling as it is beautiful, as profound as it is terrifying. I will feel lucky if I see a more fascinating and cinematically accomplished film, not just here at Sundance, but anywhere this year. Emily Dickinson once wrote, “If I feel physically as if the top of my head were taken off, I know that is poetry.” By that standard, from my experience watching the film, The Temptation of St. Tony is poetry.

*** LOE PIKEMALT ***

The elements of scene construction, sound design, score and cinematography come together with such unity of purpose, such cinematic craft, such thundering vision, I am tempted to say Ounpuu is on the path to becoming one of the world’s next great filmmakers—in the tradition of Ingmar Bergman, Bela Tarr and David Lynch—but wholly his own maestro.

http://revistabeta.wordpress.com/2010/0 ... e-day-six/
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas eerik » 05. Veebruar 2010, 12:44

Variety arvustus Sundance'lt.
Screen Daily arvustus Rotterdamist.

Üldiselt on Rotterdami publik filmi tunduvalt paremini vastu võtnud kui Sundance'l. Twitterist otsides on kahe esimese seansi järel tulnud kamaluga kiitvaid kommentaare. Kaks järgmist seanssi on muuseas välja müüdud. Aga eks Rotterdami festivali publik ole veits teistsugune sihtrühm. Ja eurooplased on nagunii avatuma mõtteviisiga ning intelligentsemad kui ameeriklased. :pööritus:
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas eerik » 05. Märts 2010, 19:40

Täna õhtul näidatakse "Püha Tõnu kiusamist" USA-s, New Yorkis, Brooklini muusikaakadeemia kinoteegis. Siin on üks varajane arvustus:
I loved the look of the film. I loved how each “chapter” had its own theme and bizarre central event. I loved that the music chosen to accompany key scenes were all songs from the classic American songbook, songs of forlorn women and working men. I loved the continuous journey of our main character, someone whom everyone says is “a good man,” and his attempt to figure out what the hell was going on with those severed hands. The deeper he gets into his search, the more he discovers, and the more the evil that he finds becomes a part of him. I loved his performance. He begins as a quiet almost-passive man surrounded by grumpy, talkative lunatics. Tony is the calm, clear presence, the one they all look to—for approval, for guidance. They aren’t sure why. Even strangers pick him out of a crowd as someone who might know what is really going on. Not just with the severed hands, but with life itself. Õunpuu is someone to watch and I consider The Temptation of St. Tony an absolute must-see.

Loe pikemalt: http://www.slantmagazine.com/house/2010 ... land-2009/
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas eerik » 23. Aprill 2010, 19:55

Alates 17. septembrist linastub New Yorkis, USAs. Hiljem Los Angeleses ja mujal. Lisaks on film müüdud ka Leedu ja endise Jugoslaavia riikide filmilevitajatele.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

EelmineJärgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 22 külalist

cron