Minu armsad luud

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Minu armsad luud

PostitusPostitas Soprano » 06. Jaanuar 2010, 03:31

Minu armsad luud
The Lovely Bones



Susie Salmon (Saoirse Ronan) oli 14-aastane, kui ta mõrvati. Nüüd jälgib tüdruk taevast nii oma perekonda kui ka mõrvarit. Seda tehes peab ta kaaluma, kas seada esikohale oma kättemaksuiha või soov, et ta pere leiaks tee, kuidas saadud haavadest ajapikku paraneda.

"Minu armsad luud" on Alice Seboldi samanimelisel menuromaanil põhinev emotsionaalne lugu, mille lavastajaks Oscari-võitja Peter Jackson ("Sõrmuste isand: Kuninga tagasitulek").

http://www.forumcinemas.ee



Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Soprano » 06. Jaanuar 2010, 03:43

Kriitikutelt mitte just kuigi kiidetud, mille tõttu langesid ka enda ootused. Lugesin kuskil aasta tagasi u. pool raamatut läbi ja tahtsingi lõpu teadmata jätta. Igatahes enam random lõpp ei saanud olla... ok ja oligi kõik?
Stanley Tucci't on esile tõstetud, kuid midagi erilist ka tema ei teinud. Oleks ometi Mark Wahlberg'i asemel Ryan Gosling mänginud, kuid viimane arvas, et on isa rolliks liiga noor.
Jackson'i nõrgim, eriti võrreldes sarnase Heavenly Creatures'ga.

Raamatust üks spoilerish lõik:
"Kuidas sooritada täiuslikku mõrva" oli taevas vana tuntud mäng. Mina valisin alati jääpurika: relv sulas üles.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas sonali » 17. Jaanuar 2010, 19:10

Mina lugesin raamatu läbi samuti umbes aasta tagasi ja tundliku naisterahvana :D poetasin nii mõnegi koha peal pisara. Film jättis mind suhteliselt külmaks, no polnud seal minu jaoks seda midagi, mis oleks puudutanud. Muidu korralikult tehtud aga, ma ei leia õigeid sõnu - külm, poolik, ehk.
6/10
sonali
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 5
Liitunud: 14. Jaanuar 2008, 00:35

PostitusPostitas Zinera » 11. Veebruar 2010, 18:26

9/10

Meeldis, väga hea film.
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

PostitusPostitas Lahmiit » 13. Veebruar 2010, 21:23

Kas ma olen ainuke, kellele see film natuke südamesse läks ja kurvaks tegi.......crap I just lost my balls :?
Kasutaja avatar
Lahmiit
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 12
Liitunud: 21. Jaanuar 2009, 12:48

PostitusPostitas claronita » 20. Veebruar 2010, 12:21

Aga mulle meeldis nii raamat, kui ka film, need täiendasid üxteist :)
claronita
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 9
Liitunud: 03. September 2005, 11:09

PostitusPostitas Malcolm » 20. Veebruar 2010, 12:39

Zinera oma blogis kirjutas:Lavastajaks on Petet Jackson


Ma ei hakka kõiki kirjavigu, stiililisi möödapanekuid ja muidu madalalaubalisi mõtteavaldusi välja tooma, aga see koht pani küll küsima, kas sa oma tekste üle ka vaatad? Mul tuleb ka vahel totakaid näpuvigu sisse, aga ma üritan juba puhtalt austusest lugeja vastu korralikult üle kontrollida.

Film mulle ei meeldinud, emotsionaalne mõjuvus tuli mõistuse arvelt, Jackson oli kõigega üle pakkunud ning kahjuks taandus suur osa ekraanil vilkuvast tühjavõitu butafooriaks või ühemõtteliseks ballastiks, mis jättis vaatajale hollywoodilikult napil kombel tõlgendamisruumi. Ei suutnud ka kiiduväärt näitlejatööd seda kahetunnist vaatamist päästa. Kahju. Arvustus siin. 6/11
Kasutaja avatar
Malcolm
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 111
Liitunud: 06. November 2009, 15:14

PostitusPostitas Zinera » 20. Veebruar 2010, 14:39

Malcolm kirjutas:
Zinera oma blogis kirjutas:Lavastajaks on Petet Jackson


Ma ei hakka kõiki kirjavigu, stiililisi möödapanekuid ja muidu madalalaubalisi mõtteavaldusi välja tooma, aga see koht pani küll küsima, kas sa oma tekste üle ka vaatad? Mul tuleb ka vahel totakaid näpuvigu sisse, aga ma üritan juba puhtalt austusest lugeja vastu korralikult üle kontrollida.

Film mulle ei meeldinud, emotsionaalne mõjuvus tuli mõistuse arvelt, Jackson oli kõigega üle pakkunud ning kahjuks taandus suur osa ekraanil vilkuvast tühjavõitu butafooriaks või ühemõtteliseks ballastiks, mis jättis vaatajale hollywoodilikult napil kombel tõlgendamisruumi. Ei suutnud ka kiiduväärt näitlejatööd seda kahetunnist vaatamist päästa. Kahju. Arvustus siin. 6/11


Ma vaatan üle, kuid üldiselt oma tekstites ei pane tähele, vahel lasent eistel üle lugeda. See on niisama blogi,s ee ei pürgi kuskile, see on minu jaoks. Ma leian, et mu hinnang jääb ka ilma blogita samaks. :) ;-) :pööritus:
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 22. Veebruar 2010, 12:25

Ootasin seda filmi päris kaua ja ei suuda väljendada kurbust, mis tabas mind siis kui hakkasid tulema esimesed kriitikute review'd, mis olid üsna negatiivse tooniga. Lootsin siiski, et minule seal filmis midagi on.
Jah, oli küll - väga palju ilu silmale ja kõrvale. Selles tõesti ei pettunud. Kuid südamele või siis ajule nagu ei olnud suurt midagi. Jah, ikka kurb kui siuksed asjad peres juhtuvad aga emotsionaalselt that was about it. Üritati ja punnitati aga suurt midagi nagu ei saavutatud, vähemalt mitte emotsionaalsel tasandil..vähemalt mitte minu jaoks.

Ainult visuaalide ja musa eest võiks siiski 6/10 ära panna. Ja tõesti, siiamaani üks suurimaid/kurvemaid pettumusi sellel aastal.

PS! Küll aga tekitas väga suure huvi raamatu vastu.
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Apophis » 22. Veebruar 2010, 15:48

Kui hoolikalt meenutada, siis mina ei mäleta ühtegi filmi mille ma oleksin "ostnud" ja nii mõttetu. Lausa kohutav. Minu jaoks oli filmi parim hetk see:

- Susie on lahkunud taevasse, kullake.
- Lindsey ütles, et taevast pole olemas.
- Hea küll, siis ta on surnud.
- Sina sured ka varsti.
- Miks sa seda arvad?
- Sest sa oled vana.


- Yeah, Susie is gone to heaven, sweetheart.
- Lindsey says there is no heaven.
- Allright then she is dead.
- You will also soon died.
- Why do you say that?
- Because you're old.
Kiired, kvaliteetsed ning professionaalsed kodulehekülgede erilahendused - Konekt OÜ
Kasutaja avatar
Apophis
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 154
Liitunud: 10. Juuni 2007, 13:54
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Kickflick » 26. Veebruar 2010, 18:18

Mulle meeldis väga, eriti filmi sõnum. Ka elu peale surma taevas( või noh taeva ja maa vahel) oli väga huvitavalt kujutatud. Aga selle naabrimehe tagataustast oleks võinud rohkem olla, et miks ta nii tegi jne. Mõnes kohas kippus venima, aga üldiselt on tegu tubli tööga. 8/10
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Peterzel » 17. Märts 2010, 21:26

Sisult ja lavastuselt huvitav film. Miinuseks on see, et film venis päris häirivalt. Seetõttu ei saa panna ka kõrgeid punkte. Parim roll - Susan Sarandon hipiliku vanaemana.

7-/10
Peterzel
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 78
Liitunud: 22. Oktoober 2007, 11:32

PostitusPostitas Kermit » 17. Märts 2010, 23:37

Kuulun sinna kasti, kus istuvad need, kellele too film mingilgi moel üle keskmise meeldis. Minule meeldis. Mitte nüüd väga-väga, kuid kindlasti üks paremaid, mis viimastel aastatel tehtud. Seda ebameeldivat Hollyka maiku ei saa kuidagi nende filmide puhul märkamata jätta.
Peategelane oli valitud hästi. Põhjus, miks ma Hollivuudi filme väldin on näitlejates - kõik on vaid tuntud nimed. Lõpuks hakkab ka nö uusi tegelasi tekkima.
Kiidusõnu väärik veel eelpool mainitud visuaalsed efektid ja filmi muusikavalik. Emotsionaalselt mõjus niipalju, et paar tundi peale filmi vaatamist olid mõtted ikka veel filmi juures.

8/10
Kasutaja avatar
Kermit
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 80
Liitunud: 17. Märts 2010, 23:28

PostitusPostitas Ralf » 11. Aprill 2010, 14:13

Mind ärritab ausalt öeldes kõige rohkem see, et 65 miljoniga, mis selle filmi peale täiesti mõttetult laristati, oleks saanud ära toita nii palju nälgivaid lapsi. Peter Jackson, auline härra, see film räägib oma tütart leinavast perest, kas need miljoneid dollareid maksma läinud digitaalefektid on tõesti hädavajalikud? Ei! Mõni teine lavastaja oleks kahe-kolme miljoni eest teinud kümneid kordi parema linateose.

Aa, ja mulle meeldis väga üks arvustus, mis oli nii naljakas, et pidin oma õlu kätte lämbuma.

Technology doesn’t just ruin the look of the film, the score by Brian Eno is among the worst I’ve ever heard. With the clang of an industrial synth sounding everything the killer is seen I half expected to discover the rapist revealed as Trent Reznor.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Wisegirl » 29. September 2011, 17:12

See oleks minu lemmikfilm, kui ma oleksin peategelasega ühevanune. Tundub, et sihtgrupp on just noored teismelised tüdrukud ning ma kujutan ette, kuidas neile film meeldib. Eriefektid muutsid taeva muidugi väga meeldivaks. Ahh, fantaasia ongi selline.

Muusika oli ilus, klassikaline ja lohutav. Susie esimene crush, sellega seonduv ärevus, saamata jäänud suudlus.

Filmi lõppedes arvasin ka, et kas siis nii lihtne see ongi? Kuhu jääb karistus; miks saab tüdruku hing vabaks, kuigi tema surnukeha ei leita arvatavasti mitte kunagi?

Õde mainis, et raamat on parem, kasvõi see, et jääpurikas "põhjustas" mõrvari surma - on raamatus ära seletatud.

Kui tahta, et film vastaks filmikriitiku karmidele ootustele, ei saaks ülikõrget hinnet panna, aga kui ma mõtlen, missugune ma olin ca 10 aastat tagasi, siis "Minu armsad luud" saaks maksimumpunktid.
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 78 külalist

cron