Star Wars: Osa IV - Uus lootus

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Star Wars: Osa IV - Uus lootus

PostitusPostitas Asko » 20. Veebruar 2005, 19:19

Star Wars: Osa IV - Uus lootus
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977)

Noor ja hakkaja poiss Luke Skywalker elab räpasel Tatooine planeedil oma onu ja tädi juures. Ta tahab minna Akadeemiasse ning saada Mässajate võitlejaks, kuid onu vajab teda viljakoristuse jaoks. Samal ajal võitlevad Mässajad eesotsas Printsess Leiaga kurja Impeeriumi vastu. Nad ründavad Impeeriumi võimsaimat relva Surmatähte - võimast komeedi moodi kosmoselaeva, mida juhivad Moff Tarkin ja Darth Vader. Kui Impeeriumi võitlejad Luke'i onu ja tädi tapavad, saab ta Leialt abipalve, kus palub koos targa miniroboti R2-D2'ga leida üles üks viimaseid elus olevaid Jedi rüütleid Obi-Wan Kenobi. Oma teel aitavad teda palgasõdur Han Solo ja tema karvane abiline Chewbacca. Püüdes printsessi ja tema liitlasi vabastada, satuvad nad koos ohtlikkesse olukordadesse, mis võivad kogu galaktika saatuse igaveseks muuta.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Asko
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 636
Liitunud: 28. Detsember 2004, 18:39
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas uussaabas0 » 05. August 2005, 21:41

Ülilahe film :) Ma ise ka ei tea kui palju kordi ma olen seda osa näinud, igatahes väga palju korda.
Kasutaja avatar
uussaabas0
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 189
Liitunud: 17. Aprill 2005, 15:48
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas Forzelius » 06. August 2005, 18:44

väga vaadatav, kui esimest korda vaatasin, ei saanud kohe arugi, et tegu
seitsmekümnendatega, ja kui superkinode kodulehelt vaatasin, et aasta on 1977, siis arvasin, et see on mingi viga, aga jah, viiendast parem ikka
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Ingrid » 12. Detsember 2005, 14:55

Pean ka väljendama oma hämmingut, et kuidas küll 1977. aastal selline film on tehtud! :shokeeritud: Super igatahes ... tasub vaadata!
Ingrid
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 14
Liitunud: 11. August 2005, 14:17
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Robert » 12. Detsember 2005, 15:05

Oma aja kohta väga-väga hästi tehtud ning pealegi see film panigi kogu seeriale alguse. Lucas tegi ikka väga hea töö. Ja meelelahutusena väga tore, kuid mitu korda küll ei vaataks.

8/10
Robert
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2873
Liitunud: 18. Jaanuar 2005, 15:21
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Priit » 14. Märts 2006, 18:08

Olen nõus kõikide kasutajatega, peale selle karuga avatariga tegelase. Ei ütleks, et ta parem oli kui V ja VI, kuid sellegipoolest pani aluse tervele saagale. 8/10 :)
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

PostitusPostitas henri12333 » 30. Aprill 2006, 13:23

mu 8)lemmik :D :!: :!: :!:
politsei henri12333
henri12333
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 8
Liitunud: 29. Aprill 2006, 13:17
Asukoht: suitsu1

PostitusPostitas Priit » 22. Oktoober 2006, 18:18

Täiendaks oma eelmist vägagi sisutühja kommentaari. Film on tõesti maagiline, võrreldes et selle valmimine oli sõna otseses mõttes koperdamine iga teise kivi otsa, mis teel ette jäi. Imestan, et kuidas George Lucas'el ei tekkinud lausa närvivapustus. Muidugi ta ise kartis filmi linastumisel ka reaktsiooni, kuid rahvas võttis selle vägagi hästi vastu. Eriti peab kiitma Harrison Fordi Han Solo'na. Ega teistelgi viga polnud. Kindlasti on kõige meeldejäävam moment kohe alguses, kus Darth Vader astub mässajate laeva, see moment jääb mulle alatiseks meelde8). Muidugi mõjus ka Peter Cushing Grand Moff Tarkin'iniga. Kahjuks ei suuda ma erieffekte päris täpselt kommenteerida, kuna ise vaatasin 1997 Special Editionit. Muusika on muidugi tipptasemel, lihtsalt võrratu ja sobib filmiga väga hästi. Erinevad rassid on ka huvitavad ja omapärased. C-3PO on muidugi ka üks filmi tähti!

Film enesest on piisavalt kaasakiskuv, humoorikas ja põnev, et kutsuda nii lapsi kui ka terveid peresi teleka ette. Kindel klassik, selles pole kahtlustki! 7,5/10.
There was a HOLE here. It's gone now.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

PostitusPostitas eerik » 04. Mai 2011, 07:18

May the 4th be with you! 8)

Trolololololol.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Re: Star Wars: Osa IV - Uus lootus

PostitusPostitas Pixie » 30. Oktoober 2011, 03:34

Kui nüüd meenutada III osa, siis see film jätkab loo rääkimisega päris edukalt. Kuigi algus ja sissejuhatus venisid liigselt. Tänu uuematele SW filmidele on paljudel tegelastel (kõrvalistel k.a.) ning asukohtadel oma backstory, mis muudab vaatamise palju huvitavamaks. Näiteks Obi-Wan Kenobi ja Darth Vader'i kohtumine sai III osas toimunu tõttu hoopis uue taseme.

Ma ei saanud aru kahest asjast. Esiteks, miks ei võinud Death Star õhkida planeedi, mille taga oli mässajate baas? 30 minutit ootamine tundus mõttetu. Neil ju ei kulunud relva laadimiseks nii palju aega, mis oleks takistanud selle kasutamist kaks korda järjest. Ja teiseks, miks nuttis Luke taga hiljuti kohatud Ben'i rohkem kui teda üles kasvatanud onu ja tädi?

7+/10
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Star Wars: Osa IV - Uus lootus

PostitusPostitas Forzelius » 08. Märts 2013, 23:26

Epic. Tehniliselt ikka tase ning huvitav jälgida. Eriefektid ning heli on võimsad. Samuti hea näide ajastust, kui score oli ikka midagi erilist, mitte üks suvaline viiulitörts, mis automaatselt oscarinomi saab tänapäeval. Mark Hamill pole just parim näitleja, tho. Või dno, äkki mulle lihtsalt ei meeldi. Sümpaatne nagu noor James Stewart, aga kuidagi liiga naiivne. Ainus asi, mida ei mäletanud, oli see, et
Spoiler :
Death Star neljandas osas õhiti. Mul oli nagu alati meeles, et see oli viiendas, aga samas, mille eest see impeerium siis vastu lööb kui mitte oma parima relva eest.


9/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Star Wars

PostitusPostitas Rasmus » 20. Detsember 2015, 02:02

Võtsin originaalfilmi nüüd kolmandat korda ette ja mul on ikka raske näha, kuidas keegi võib seda millekski muuks, kui seeria parimaks sissekandeks nimetada. Selgelt seitsme hulgast kõige stabiilsem teos, pacing on täiesti fantastiline. Uue filmiga võrreldes on see tegelikult küllalt aeglane, kuigi tegevustik enamvähem sama on – puudub lihtsalt ülevoolav action, millest VII episood pealtnäha koosnebki. Ette võiks vaid heita mõnevõrra venivat kosmosevõitlust filmi lõpus, mis tundmatute tegelaste tõttu pisut kaugeks jääb. Poleks absoluutselt häirinud, kui plaani elluviimise oleks Luke ja Han kahekesi enda peale võtnud.
Spoiler :
Kas sellise filmi puhul üldse on spoilerid võimalikud? Võib-olla oleks Death Stari hävitamise võinud järgmisesse osasse jätta ning neljas episood põhikolmiku õnneliku põgenemisega lõpetada. Ma järgmiseid spoilereid küll peita ei viitsi.
Hiljem lisatud CGI on üldiselt nõme ja ebavajalik, eriti Hani ja Greedo kurikuulsa tulistamisstseeni ajal. Lucase mõttetu muudatus õõnestab oluliselt Hani character development'i ning võtab ära ühe tema ägedama stseeni. CGI-Jabba on eriti ebameeldiv - oleksid need efektid siis vähemasti korralikult teostatud! Ainuke moment, mille lisatud CGI tõepoolest nähtavalt paremaks teeb, on Alderaani hävitamine (see näeb originaalis tobe välja, nii et palju halvemaks teha polnud võimalik). Visuaalse poole nautimiseks on Lucase iluprotseduurid läbinud versioon muidugi ainuõige valik, kuna see maailm väärib vaid parimat võimalikku (pildi)kvaliteeti.

9/10
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Star Wars: Osa IV - Uus lootus

PostitusPostitas Forzelius » 26. Jaanuar 2018, 21:48

Vaatasin esimest korda seda paljukiidetud Harmy's Despecialized Editionit ja peab ütlema, et tegemist on üsna erilise koopiaga. Hetkel vist ainult torrenti kaudu leviv rip, mille siis üks isehakanud tšehh ja tema sõbrad-kolleegid valmis treisid, omamata mittemingisugust eelnevat kogemust filmimaailmas. Annab üsna hea ettekujutuse, kuidas asi aastal 1977 kinos välja võis näha.
Filmist endast polegi midagi rääkida, palju kordi nähtud. Huvitav oli just võrrelda (mõned CGI kohad olid meeles küll) kahe täiesti erineva versiooni momente. Episode V peaks veelgi võimsam olema ses mõttes, rohkem lasermõõkade võitlust, non-CGI Yoda jne, can't wait.
Soovitan kindlasti seda versiooni juba triloogia esimese osa puhul. Siit saab rohkem lugeda, millega tegu.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 44 külalist

cron