Populaarsed vaenlased

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Populaarsed vaenlased

PostitusPostitas eerik » 05. Märts 2009, 21:29

Populaarsed vaenlased
Public Enemies

Koos oma jõuguga kümneid panku röövinud John Dillinger (Johnny Depp) oli 30ndatel üks USA tuntumaid kurjategijaid, keda ajakirjandus kohtles kui tõelist staari. Ükski vangla ei suutnud teda kinni pidada ning mehe ülbe sarm võitis talle tuhandeid fänne Ameerika rahva seas, kes põlgasid panku, pidades neid süüdlaseks kogu riiki tabanud majanduskrahhis.

FBI direktor J. Edgar Hoover (Billy Crudup) kuulutas Dillingeri Ameerika vaenlaseks nr. 1 ning pani tema tabamise kohustuseks eriagent Melvin Purvisele (Christian Bale), keda tunti hüüdnime all "FBI Clark Gable".

"Populaarsed vaenlased" on ajaloolise taustaga pingeline põnevusfilm, mille autoriks meisterlavastaja Michael Mann ("Heat", "Collateral"). Osades Johnny Depp ("Kariibi mere piraadid"), Christian Bale ("Pimeduse rüütel"), Oscari-võitja Marion Cotillard ("Edith Piaf - elusse armunud"), Stephen Graham ("Snatch"), Giovanni Ribisi ("Entourage"), Stephen Dorff ("Blade"), Channing Tatum ("Keelatud tants"), Billy Crudup ("Valvurid"), John Ortiz ("Ameerika gangster") jt.

Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Garli » 06. Märts 2009, 20:24

Mu selle aastastest filmidest oodatuim film number kaks Inglourious'i järel, treiler oli mahe. Need moar! Juuli pole õnneks väga kaugel enam.
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

PostitusPostitas Soprano » 06. Märts 2009, 20:28

Ei istu see eestikeelne pealkiri.
eerik on jätnud http://www.forumcinemas.ee viite panemata.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas rauls » 07. Märts 2009, 00:27

Soprano kirjutas:Ei istu see eestikeelne pealkiri.

Minu arust sobiks paremini näiteks "Riigivaenlased". Olgu selle pealkirjaga, kuidas on, film ise on aga kindlalt üks aasta oodatumaid.
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas Ralf » 07. Märts 2009, 00:34

Mulle meeldinuks "Rahvavaenlased". Üks oodatumaid filme minu jaoks käesoleval aastal ehkki ma ei oleks Dillingeri Deppina ette kujutanud.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Forzelius » 07. Märts 2009, 01:05

Homer Van Meter better be good. The Death of Jack Hamilton!!!
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Ralf » 07. Märts 2009, 01:10

Kas filmis Edgar J. Hoover ka on? Vabandage mu harimatust.

Mulle ei istunud aga traileris see käsikaameravõte lõpus. Tundus kuidagi müstiliselt ebaloomulik, kassahitivello Mihkel Männi film ikkagi.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Forzelius » 07. Märts 2009, 01:25

J. Edgar Hoover korrektsem ja jah, ta on filmis.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Ralf » 07. Märts 2009, 01:27

Ah sa raks, teda mängibki Billy Crudup. Julgen arvata, et kannab fat suiti. Nii kõvasti ja nii kähku juurde võtta ta vaevalt jõudis.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas hau » 07. Märts 2009, 09:58

Ralf kirjutas:Mulle ei istunud aga traileris see käsikaameravõte lõpus. Tundus kuidagi müstiliselt ebaloomulik, kassahitivello Mihkel Männi film ikkagi.

Better get used to it. Terve film handheld. Mann ikkagi..
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Forzelius » 07. Märts 2009, 11:51

Keegi oskab seletada, et kas see handheld ongi põhjuseks, miks pilt nii imelik on. Ei ole nagu seda kolmekümnendate tunnet eriti, kui treilerit vaadata.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Jolt » 07. Märts 2009, 12:27

Ma ei ütleks, et 30ndate tunne seepärast ära kaob, asi pigem selles et pole lihtsalt näinud ajastufilme, mis nii oleks jäädvustatud. Uus ja huvitav igatahes ning mingil põhjusel eeldasin Mannilt sellist valik juba päris pikalt enne traileri nägemist. Kas teenib lugu ja muudab filmi paremaks või takistab sisseelamast selgub juba täit filmi vaadates.
Pilt on "imelik" pigem siiski HD kaamera pärast, eks ole Hau? Ma pole tegelikult se's osas liiga pädev hindama. Valik peaks aga siiski ebatüüpiline olema, ajastufilmile.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

PostitusPostitas Forzelius » 07. Märts 2009, 13:38

Kui see oli hd, siis ma küll hd pooldajaks ei hakka iga filmi puhul. Mingid actionid, sure, aga epicuid siis küll hd's näha ei tahaks..
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas eerik » 07. Märts 2009, 15:02

Kuidas see HD siia puutub? Oluline on vaid see, et filmiti digitaalkaameraga. HD näitab põhimõtteliselt ainult resolutsiooni, videopildi iseärasused sõltuvad juba kaamerast, objektiivist, filtritest, järeltöötlusest jms.

Aga ma ise mõtlen, et oleks võidud ikkagi 35mm lindile filmida. Ilusa struktuuriga loomulik film-grain tekitaks ehk mõnusama fiilingu.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas hau » 07. Märts 2009, 23:14

Forza kirjutas:Kui see oli hd, siis ma küll hd pooldajaks ei hakka iga filmi puhul. Mingid actionid, sure, aga epicuid siis küll hd's näha ei tahaks..

Üks eelmise aasta HDsse filmitud epicuid oli su top 3s.

Aga, Manni käe all on mulle HD meeldind. Collateral ja Miami Vice olid väga kõvad. Aga Enemies'e HDTV formaat pole enam üldse sellist stiili nagu eelmised Mannid. Loodetavasti kõva film sellegi poolest.

Oluline on see, et filmilint on filmilint ja digi on digi, ning seda vahet ei peta kuidagi ära.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 51 külalist