Detsembrikuumus

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Detsembrikuumus

PostitusPostitas eerik » 21. August 2008, 18:22

Detsembrikuumus
December Heat (2008)

Ajalooline põnevik 1924. aasta 1. detsembril aset leidnud kommunistlikust riigipöördekatsest Tallinnas. Filmi peategelasteks on värskelt abiellunud Tanel (Sergo Vares) ja Anna (Liisi Koikson) Rõuk, kes on otsustanud Eestist lahkuda. Kuid nende ärasõidule eelneval ööl algab Tallinnas mäss, mille keerises nad lahku rebitakse. Anna satub kommunistide liidri kätte vangi ning Tanel asub Annat sõjaseisukorras olevas Tallinnas päästma. Paralleelselt Taneli ja Anna draamaga avatakse verise öö ajaloolised tagamaad ning tegutsevad ajaloolised tegelased: kindralid Ernst Põdder (Tõnu Kark) ja Johan Unt (Priit Pedajas), riigivanem Karl Akel, teedeminister Kark jt.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 15. Oktoober 2008, 16:08

Peale treileri nägemist oli kindel, et seda filmi lähen kinno vaatama (Y) 8)
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas LiveForThis » 15. Oktoober 2008, 17:06

Praeguseks olen kinos käies "Detsembrikuumuse" treilerit 2x näinud ja iga kord võtab muigele koht lõpus, kus ühe vene noormehe juuresolekul küsitakse, et kui palju venelasi väljas on ja ta vastab selle peale: "Vabandage, mina olen venelane, aga need seal väljas on kommunistid"
;-)
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Kadrina » 15. Oktoober 2008, 19:54

17.ndal olen kindlasti kinos kohal.
Olen seda filmi oodanud jaanuarikuust saadik, kui sai ise võtetel käidud :D
Kadrina
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 3
Liitunud: 06. Juuli 2008, 22:31

PostitusPostitas Jolt » 16. Oktoober 2008, 10:32

Ise lähen seda mingi viibega vaatama, arvatavasti tuleva nädala alguses. IIMS temaatikast on küll kergelt küllastus, aga ikkagi... piisas Kargu nägemisest kui juba tahtsin kinno minna. Et kuigi Prangel ja Tuisk ja Kaljujärv olid tasemel, siis Mina olin siin's jäi kõige enam puudu näitlejate kullafondist (küll arusaadavatel põhjustel). Detsembrikuumusel õnneks seda häda pole, rolle on ka vanemale generatsioonile.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

PostitusPostitas eerik » 16. Oktoober 2008, 17:29

Jolt kirjutas:Ise lähen seda mingi viibega vaatama, arvatavasti tuleva nädala alguses. IIMS temaatikast on küll kergelt küllastus, aga ikkagi... piisas Kargu nägemisest kui juba tahtsin kinno minna. Et kuigi Prangel ja Tuisk ja Kaljujärv olid tasemel, siis Mina olin siin's jäi kõige enam puudu näitlejate kullafondist (küll arusaadavatel põhjustel). Detsembrikuumusel õnneks seda häda pole, rolle on ka vanemale generatsioonile.

Teine maailmasõda?
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 16. Oktoober 2008, 17:39

eerik kirjutas:
Jolt kirjutas:Ise lähen seda mingi viibega vaatama, arvatavasti tuleva nädala alguses. IIMS temaatikast on küll kergelt küllastus, aga ikkagi... piisas Kargu nägemisest kui juba tahtsin kinno minna. Et kuigi Prangel ja Tuisk ja Kaljujärv olid tasemel, siis Mina olin siin's jäi kõige enam puudu näitlejate kullafondist (küll arusaadavatel põhjustel). Detsembrikuumusel õnneks seda häda pole, rolle on ka vanemale generatsioonile.

Teine maailmasõda?


1924 :D Jolt, mis su ajaloo hinne koolis oli/on? :D
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Jolt » 16. Oktoober 2008, 19:30

Wipiabawupwup...
Viimane kord nägin seda trailerit jupp aega tagasi. Pole selle filmi tutvustust lugenud - pole vaja, olen alati täiesti kindel olnud, et lähen seda kõigest hoolimata vaatama, Eesti oma film siiski ju - ja emakeel tõttu ei pööranud ka tekstile traileris tähelepanu (just vaatasin üle ja 1924 oli selgelt näha, eeldan, et rääkisin kõrvalistujaga juttu ja ei pannud tähele). Mul on meeletult kehv arvumälu, aga IIMS algusaeg (Saksa sissetung Poolasse, kui kellegi mõnda muud isiklikku eelistust pole) on üks väheseid kuupäevi (IMS oma ma ei mäleta, mulle piisab teadmisest, et too algas sellega, kui "nii nad tapsidki Ferdinandi"), mida tean peast - lihtne seostada ühe teise kuupäevaga. Lisaks sellele arvan suht kindlalt, et IIMS'ks hakkas käärima hetkest, kui saksa armee tuli "sirge seljaga, püssid käes", kuid au kaotanuna, IMS'st koju + enamlaste võit ja NSVL kehtestamine. See oli pärm, mis lükkas kogu selle IIMS puntrakepi käärima. "IIMS temaatika" on selgelt laiem termin kui IIMS ja minu jaoks haarab ka vahepealse aja.

Aga päriselt, ebapiisava tähelepanu tõttu filmile pean siiski häbiga tunnistama, et pidasin seda "pursuida kukutamise" ülestõusu pigem millekski, mis toimus vahetult IIMS eel. Semperi ja Varese ja selliste tüüpide agaral toimetamisel. Aga ses osas võin ma nüüd küll eksida, sest et nii ma mäletan seda "Ivan Orava mälestustest", mis on küll üliandekas, kuid mitte liiga täpne, kirjeldus tollastest sündmustest.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

PostitusPostitas hau » 17. Oktoober 2008, 21:07

Päris normaalne isegi. Üllatavalt profesionaalne Eesti filmi kohta. Visuaalselt väga hea, kunstiliselt samuti. Stsenaarium ja draama kõige hullem polnudki. Action stseenid olid korralikud. Näitlejatest jättis parima mulje Tõnu Kark, Malmsten oli ka vahelduseks päris hea. Tambet Tuisk on rämedalt bad-ass. "Mina olin siin" ja selles on ta ikka hardkoor vend.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Forzelius » 17. Oktoober 2008, 23:16

Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas eerik » 17. Oktoober 2008, 23:22

Tsiteerin iseennast:
eerik kirjutas:Kurjad keeled räägivad, et "Detsembrikuumusest" saab esimene Eesti film, mis Blu-ray-l ilmub. Ei tea, kui tõene see on aga nii olevat produtsent Talvik öelnud Tartu esilinastusel.. Infot, kommentaare, arvamusi?

2k scänn koos PCM heliga on juba olemas (see, mida CC Plazas näidatakse) ning selle ümberpakkimine Blu-ray jaoks ei tohiks suur probleem olla.

http://www.dvd.ee/foorum/viewtopic.php?t=29
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Forzelius » 17. Oktoober 2008, 23:23

No see vääriks seda 100% igatahes. Kunstiliselt oli ta ikka väga ilus..
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas seeru1980 » 18. Oktoober 2008, 11:59

Mul paraku aega seda vaatada ei ole see kuu, kuna ilge tamp on peal, loodan , et saa järgmine kuu seda vaatada. Muide treiler oli väga hea.
Gunnery Sergeant Hartmann: "I'm Gunnery Sergeant Hartman, your senior drill instructor, from now on you will speak only when spoken to, and the first and the last word out of your filthy sewers will be "Sir". Do you maggots understand that?"
Kasutaja avatar
seeru1980
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 556
Liitunud: 12. Juuli 2006, 18:21
Asukoht: Oleneb olukorrast....

PostitusPostitas hau » 18. Oktoober 2008, 12:03

Forza kirjutas:9/10

Võrreldes teiste Eesti filmidega ikka jah?
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Forzelius » 18. Oktoober 2008, 15:49

Ma ei hinda niimoodi. Lihtsalt 9/10 ja kõik. Ega ta on osadest Hollywoodi omadest parem ka, niiet 9/10 ka nendega võrreldes.
Ma ei tea, ma ei oska niimoodi öelda. Nt "Nimed marmortahvlil" on 8,5/10 film minu jaoks, nii et ei oska liigitada seda Eesti filmide ja Hollywoodi omadega koos. Väga hea film ja 9/10 lihtsalt.
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 34 külalist

cron