Ma olen legend

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Ma olen legend

PostitusPostitas Kaido » 15. Detsember 2007, 12:48

Ma olen legend
I Am Legend

Robert Neville (Will Smith) on suurepärane teadlane, kuid isegi tema ei olnud võimeline peatama kohutavat viirust, mis oli pidurdamatu ning inimeste endi loodud. Tänaseks on Neville ainus ellujäänud inimene New Yorkis, kuna mingil põhjusel oli mees viiruse vastu immuunne. Iga päev elab ta lootuses leida teisigi ellujäänuid. Ent ta ei ole üksi. Katkus muteerunud ohvrid peidavad end pimeduses, oodates kuni Neville’i teeb lõpuks saatusliku vea...

Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Kaido
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2223
Liitunud: 28. Detsember 2004, 23:57

PostitusPostitas r.m.x » 31. Detsember 2007, 19:46

see võib hea film olla.
Kasutaja avatar
r.m.x
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 47
Liitunud: 31. August 2007, 08:45
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Storm » 31. Detsember 2007, 21:56

Kui aus olla, siis ootasin filmilt natuke rohkem. Võibolla, kui oleksin raamatut lugenud, oleksid teistsugused emotsioonid tekkinud, aga kui võtan seda kui filmi, siis oli lihtsalt OK. Esimene asi, mis mulle ei meeldinud, olid need "zombid". Eriti kursis pole mil viisil üldse neid koletisi läbi ajaloo tehtud on, kuid minu arvates oleks natuke reaalsem olnud, kui oleks inimesi kasutatud. Imdb-s küll väideti, et siis oleks film liiga kalliks läinud, aga no minu arvates oleks see hästi kulutatud raha olnud.
Siis samuti tundus mulle kogu sündmustik liiga kiiresti kulgevat. Saan aru küll, et film hõlmas nii palju erinevaid zanre, siis kõike filmisõpru ei saagi rahuldada 1h ja 40 minutiga (vihje draamale).
Siis oli filmis veel teisigi ebaloogilisi kohti, aga see selleks, sest need korvas kõik stseen, kus Will seletas Bobi elufilosoofia lahti ning pani tema cd mängima :D .
Kuna filmis oli rohkem plusse kui miinuseid ja lisaks oli Will Dr. Nevillina lihtsalt liiga kõva, siis annan filmile 7/10. Minu arvates oleks film võinud natuke pikem olnud, oleks saanud natuke paremini Nevilli karakterisse sisse elada, aga käib küll.

Sobib.
Samuti oleks ma tahtnud, et koer oleks kauem elus olnud. See tegi kohe meele kurvaks/pahaseks.
Legalize IT!
Storm
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 732
Liitunud: 28. Detsember 2005, 19:42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Wisegirl » 04. Jaanuar 2008, 13:41

Khm, see punaseks võõbatud kiri SPOILER ei takistanud mind. Silm haarab pisut rohkem kui sentimeetrit, ehk siis tervet arvutiekraani. Seega oleks tore, kui spoilereid kirjutatakse nii: Kirjutate spolieri viitesse (quote) ja teksti värviks panete valge. Sobib?


Sest siis on kindel, et need, kes ei taha, ei ole sunnitud spoliereid lugema.
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

PostitusPostitas RockabillySarin » 06. Jaanuar 2008, 03:21

6/10

Algus oli mõnus ja huvitav, kahjuks järgnes liiga kiire lõpp.
RockabillySarin
60000
Kasutaja avatar
RockabillySarin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 226
Liitunud: 06. November 2007, 03:22

PostitusPostitas kigents » 06. Jaanuar 2008, 07:22

Kui ausalt öelda siis ootasin hoopis midagi muud..
ja nagu storm ütles, et oleks võinud pikemalt teha...
aga muidu oli väärt film.

9/10
kigents
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 741
Liitunud: 02. Jaanuar 2007, 17:10
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Ristop » 06. Jaanuar 2008, 17:37

film oli üllatavalt hea. aga ka mina arvan et ta oli liiga lühike. tegevust oleks saanud veel edasi aretada. Will Smith tegi küll väga head näitlemistööd.


8/10
Who needs reasons when you've got heroin.
Kasutaja avatar
Ristop
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 192
Liitunud: 03. September 2007, 21:01
Asukoht: Tallinn/Tartu

PostitusPostitas etsajo » 07. Jaanuar 2008, 23:10

Filmi oli põnev vaadata, kuid lõpp oli minu jaoks lahja. Ootasin natuke nagu midagi muud :D

6p annaks 10st! ;-)
etsajo
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 1
Liitunud: 07. Jaanuar 2008, 23:04

PostitusPostitas r.m.x » 08. Jaanuar 2008, 21:19

väga hea film oli :)
Kasutaja avatar
r.m.x
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 47
Liitunud: 31. August 2007, 08:45
Asukoht: Tallinn

Cool

PostitusPostitas mad3in3stonia » 10. Jaanuar 2008, 19:27

Minu arust see film oli 10/10 vääriline sest
kui see film oleks veel pikem olnud siis oleks hakkanud
juba ära tüütama ja oleks vaikselt käekella piilunud et millal siis l6pp tuleb!
Selle filmi pikkus oli just sobiv ja Will Smith näitles mega hästi!
nii et siis minu rating 10/10
Kasutaja avatar
mad3in3stonia
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 348
Liitunud: 04. Jaanuar 2008, 23:21
Asukoht: Helsingi

PostitusPostitas Ralf » 10. Jaanuar 2008, 20:42

Film vajus ära siis, kui mängu tulid too Anna ja laps Ethan - nende subplot pressiti nagu viimase poole tunni peale ja tempo kiirenes tunduvalt. Esimesed tund aega olid häbiväärsest CGI'st hoolimata (no minu meelest oleks grimeeritud näitlejad Darkseekeriteks paremini, vähemasti ei oleks siis tekkinud tunnet, nagu vaatan Scooby Doo filmi, pealegi sattus see vastuollu draamažanriga, mis filmis tugeval kohal oli) fantastilised, mulle pakkus küll huvi, kuidas ta ükshaaval elukohti läbi kammis, endale vajalikku kraami varus, jahti pidas ning muude asjatoimetustega tegeles. Minu poolest oleks vabalt võinud tunnikese pikem ja hmm, eepilisem? olla. Raamatut pole lugenud, kuid kavatsen seda teha ja kuuldavasti kaotati romaanis olnud moraal (vampiirid oskavad seal inglise keelt ja on peaaegu inimeselaadseid, neil on oma ühiskond jne) - kuna Neville neid massilisel hulgal tapab ja päeval ringi käia suudab, siis on tema nende seas legend, ja lõpus talle tehakse see päris jõhkral moel selgeks. No filmis oli ka umbes sarnane idee, kuid mitte nii selge. Ja lõpp oli imelik. Ei suudagi otsustada, kas anda 6 või 7, sestap

6,5/10
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Lazerest » 10. Jaanuar 2008, 22:40

Kui raamatut lugeda ei viitsi, võid ka vaadata filme: Last man on earth (mustvalge ja suht vana, kahtlen kas seda kusagilt saadavalgi on) ja The Omega Man (vaatasin järgmine päev peale Legendi vaatamist ja film vastas enamvähem Ralfi kirjeldusele raamatust) On ka veel I Am Omega (2007), pole vaadanud, aga pulli pärast võiks siiski vaadata, et milline ta ikkagi on. Treilerist tundus selline macho Van-Dammeka moodi kangesti.

Aga I Am Legendist: Film meeldis väga, kena pingeline stoory, ja vastupidiselt Ralfi arvamusele oli minuarust see Ethan ja Anna täiesti vajalik komponend pärast seda mida kirjeldab Stormi spoiler. Vastasel korral oleks film ilmselt suht "vaikseks" jäänud. Ja tõesti, film oleks võinud natukene pikem olla. See on minu jaoks vist ainuke miinus, aga noh eks iga hea filmiga on nii, et võiks pikem olla :))
Lisaks sellele meeldis mulle veel erinevalt teistest taolistest zombi-viirus filmidest (Resident evil ja 28 päeva hiljem) see, et tal oli ka sõnum: Mida rohkem me ennast üritame aidata, seda rohkem me omale halba teeme. Nimelt on see probleem tänapäeval üsna tõsine, väljendudes väga selgesti globaalses kliima soojenemises ja nafta kriisis. Aga ilmselt siiski see film ei olnud mõeldud seda sõnumit edastama, kuna teades kui rumalad suurem osa ameeriklasi on, ei saa nad sellest ka siis aru kui neile asi puust ja punasest ette teha. ("Aga mida see teeb kui jäämäed üles sulavad?")
10/10
Lazerest
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 65
Liitunud: 04. Mai 2007, 17:12

PostitusPostitas Ketu19 » 17. Jaanuar 2008, 17:32

No ma ei tea kui see oli hea film...sisu puudus ju täielikult.Ma mõtlesin et midagi asjalikku on kui igalpool reklaamitakse:S
Ketu19
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 16
Liitunud: 08. Juuli 2007, 23:47

PostitusPostitas Wisegirl » 18. Jaanuar 2008, 16:57

Tänu draama rohkusele raputas "Ma olen legend" mind üdini. Võin võrrelda seda õhuaukudest tipitud lennureisiga (mis mulle meeldib- mida rohkem raputab, seda parem).
Film oleks võinud pikem olla; filmi enda juures aga ei jäänud midagi kripeldama.
Austus Will Smithi vastu ainult suurenes.

Ja, nüüd loeks raamatu ka läbi.

Koera surm murdis südame...
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

PostitusPostitas eerik » 18. Jaanuar 2008, 17:11

DVD/Blu-ray/HD DVD plaatidele tuleb lisana ka teine lõpp. Aga ma ei oska öelda, kas see on raamatu lõpp või mitte.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 39 külalist