Indiana Jones kadunud laeka jälil

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Indiana Jones kadunud laeka jälil

PostitusPostitas Asko » 20. Veebruar 2005, 19:20

Indiana Jones kadunud laeka jälil
Raiders of The Lost Ark

Kevad 1936. USA valitsus palkab legendaarse seikleja Henry "Indiana" Jonesi (Harrison Ford) leidmaks Püha laegast. Egiptuses, Kairos, asuvas laekas usutakse olevat originaalsed kümme käsku, mille Jeesus kirja pani. Samas tahavad seda laegast ka maailmas võimu võtvad natsid, kes loodavad laekas peituva abil alistada iga vastase, kuid nad ei tea laeka tõelisi võimeid.

Üheksale Oscarile kandideerind ning neli võitnud film "Indiana Jones kadunud laeka jälil" on esimene legendaarses Indiana Jonesi seerias. Filmi peetakse parimaks seiklusfilmiks, mis eales tehtud.

Terviklikku tutvustust loe siit.
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
Kasutaja avatar
Asko
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 636
Liitunud: 28. Detsember 2004, 18:39
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Taavi » 29. Märts 2005, 20:09

Mulle meeldis. Natside kombed ja käitumine ja üleüldse nende olemas tundus küllaltki tõetruu. Sisu oli ka hea. Ja Harrison Ford on mega. ;)
Taavi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1180
Liitunud: 17. Jaanuar 2005, 01:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Mihkel » 03. Juuni 2005, 22:03

Maailma parim film! Lihtsalt parim. See on Steven Spielbergi üks parimatest filmidest. See film on super lahe!
Kasutaja avatar
Mihkel
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 957
Liitunud: 20. Veebruar 2005, 22:08

PostitusPostitas Edvard » 23. Juuli 2005, 23:21

Üks parimaid seiklusfilme!
Edvard
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 286
Liitunud: 19. Mai 2005, 20:21
Asukoht: Kuressaare

PostitusPostitas Forzelius » 25. Juuli 2005, 16:30

meeldis ka mulle, kuigi olen seda näinud kõige vähem on see siiski haarav
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas uussaabas0 » 27. Juuli 2005, 15:47

väga hea film. Vaatasin ka lõpuks ära. :D
Kasutaja avatar
uussaabas0
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 189
Liitunud: 17. Aprill 2005, 15:48
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas Taavi » 27. Juuli 2005, 18:09

Kusjuures selle filmi suuuuuuuuuuuuuuuur pluss on tema aegumatus. Vaatamata enda 25 aastasele vanusele näeb ta endiselt oluliselt parem välja kui sarnased tänapäeva seiklusfilmid.
Taavi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1180
Liitunud: 17. Jaanuar 2005, 01:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Madisp » 29. Juuli 2005, 13:38

Mulle meeldib ültse Indiana Jonesi filmid :) Aga njah! Mulle see meeldis! Küll see kapten tegi palju ütles et ta tappis Indiana Jonesi ja tüdrukut kasutab ära! Ja siis kui küsis et otsi ta ülesse ta peab kuskil olema! Siis ütles ta vastu! Ma leitsin ta! Siis küsis kus! Ja ta vastas: ,,Alvelaeval''! Njah! Igastahes vägev oli!
Enne mÃĩtle, siis Ãŧtle :D!
Madisp
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 29
Liitunud: 29. Juuli 2005, 13:24
Asukoht: Pärnus!

PostitusPostitas siki15 » 31. Märts 2006, 13:40

Kindlasti kuulub see filmide hulka,mis lihtsalt jäävad parimateks :D
siki15
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 15
Liitunud: 16. Jaanuar 2006, 18:29

PostitusPostitas Priit » 19. Oktoober 2006, 17:52

Kindlasti on filmil ajalooline väärtus filmimaailmas ja nõustun, et aegumatu ka. Kuid samas on ka mõned vead. Kindlasti ei saaks kurta näitlejatöö üle, pealegi on mulle Harrison Ford alati meeldinud. Kaameratöö on igati tugev ja võimas, tegu ju ikkagi Spielbergiga. Erieffektid mõjuvad isegi praegu suht tõetruult, kuigi kahe natsi sulamine nägi natukene naljakas välja. Muusika sobib küll filmile, kuid kohati meenutab liialt Star Warsi ja korraks isegi vast tundsin ühe meloodiajupi Star Warsi muusikast ära. Eks see loogiline ole, mõlema soundtracki taga on ju vanameister John Williams. Kõlab ka Indy suust mitmeid koomilisi fraase ja ütlusi, mis on filmi juures suur pluss. Sisu oli piisavalt põnev, mulle lausa meeldivad sellised lood, mis räägivad natsidest igasuguste iidsete saladuste otsingutel, muidugi selleks, et pool maailmat tolmuks teha. Ikkagi pean mainima, et vahetevahel läks kiireks, siis läks aeglaseks, siis kiireks ja jälle aeglaseks.

Arvestades, et film on saanud 2 järge, koomikseid, väga hea TV-seriaali ja mitmeidki videomänge, tuleb tunnistada, et tegu filmiga, mida peab iga filmisõber ära nägema.

7,5/10
There was a HOLE here. It's gone now.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

PostitusPostitas lostinthemist » 27. Oktoober 2006, 00:35

Kõik, mida on vaja selle filmi kohta, on juba öeldud. Nõustun Priiduga täielikult!

"I hate snakes!" :))

8/10
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

PostitusPostitas Rain » 19. Aprill 2010, 18:22

No oli ikka hea. Ma pakun, et ilma komöödiata oleks mul küll filmist teine arvamus. Ma ei teagi, miks ma varem pole Indiana Jonesi filmide vastu huvi tundnud, loodan, et telekast tulevad järgmised osad ka, kui ei, siis küll ma kuidagi endale need muretsed. :)
8/10
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

PostitusPostitas Kickflick » 19. Aprill 2010, 21:19

Kunagi ammu nägin, eile vaatasin uuesti. Väga põnev ja lõbus seiklusfilm ka mitmekordsel vaatamisel. Kuigi ilma pikkade reklaamipausideta oleks kindlasti veel parem. :? 8/10
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ronet » 29. Aprill 2011, 02:28

Pilt
Endiselt kõige õõvastavam/creepym faktor/tegelane selle filmi juures.

Aegumatu seiklusfilm on aegumatu.
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re:

PostitusPostitas Forzelius » 16. Märts 2013, 07:01

Forza kirjutas:meeldis ka mulle, kuigi olen seda näinud kõige vähem on see siiski haarav


Taaskord. Kui üldse näinud olin, siis mitte rohkem kui ühe korra.
Eniveis, seeria paremuselt teine osa, imho. Kõige süngem, vast. Juba selle Rosebudiliku lõpustseeni pärast: http://www.youtube.com/watch?v=jDzV3qycOqM (240p :/).
See Arc of the Covenant theme on nii kriipi ikka. Selline "maratoninostalgia" ehk tunne, mis valdab peale viimase osa vaatamist (tahaks uuesti esimest näha), tabas viimati "Tulnuka" kvadrioloogia filmiööl aastal 2008-9 (ei kestnud 2 aastat, ei mäleta kumb, is all). Sarnane muster kah: 1. osa on lihtsamalt tehtud, tumedam ja paistab ülejäänudest sellega välja, samas kui 4. osa on täis tehnilist buugi-vuugit.

See on see sama ladu, mis neljanda osa alguses.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 83 külalist

cron