Jan Uuspõld läheb Tartusse

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Jan Uuspõld läheb Tartusse

PostitusPostitas Kaido » 17. Veebruar 2007, 16:48

Jan Uuspõld läheb Tartusse
186 Kilometers (2007)

"Jan Uuspõld läheb Tartusse" on süsimust komöödia näitleja Jan Uuspõllu dramaatilisest ja seiklusterohkest elust.

Film, kus paljud tuntud inimesed mängivad iseennast, paljusid reaalseid isikuid mängivad näitlejad ja osad kuulsused mängivad teisi kuulsusi. Loos teeb kaasa plejaad meediakangelasi alustades “Lihtsa elu” Sillest lõpetades Eesti vabariigi presidendiga. Filmi peaosalise Jan Uuspõllu filmisaatus on inspireeritud tema reaalsest elukäigust.

Jan Uuspõld on andekas, kuid p***ekäinud näitleja. Ta prassib kui Pant, Hunt ja Kekkonen kokku, kükitab kasiinodes nagu viimane Viiol ning valetab nagu Mart Laar. Jan on kõigile võlgu ja kõigiga tülis ning saab oma naiselt alatasa nahutada nagu Inno Ingridi käest. Pärast teatrist vallandamist on ta sunnitud leiba teenima Õllefestivali maskotina, viikingnaise Helgana.

Ühel päeval peksab tal s**t nii ventikasse, et ta marsib otsesaate võtteplatsilt minema. Järgmine hommik leiab Jani juba lõdisemas kainestusmaja külmade linade vahel. Kõik on jõudnud punkti G.

Aga tunneli lõpus paistab valguskiir — Jan saab pakkumise, millest on võimatu keelduda — peaosa Vanemuise uues Tammsaare lavastuses.

Nüüd tuleb ainult Tartusse jõuda.

Aga kui raha on huugama pandud, siis tuleb minna teisiti. Oma teekonnal satub Jan kõikvõimalikesse jamadesse. Ta kohtub kavalate poliitikute, kiimaste naiste, mõrvahimuliste maameeste, hullude prohvetite, kuulsate popstaaride ja Eesti Vabariigi presidendiga, kes viivad üheskoos vaese prominendi närviataki äärele.

Lõpuks ei saa Jan enam ise ka aru, kes ta on, kust ta tuleb ja kuhu ta läheb ning mis ümberringi toimub...

www.forumcinemas.ee

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Kaido
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2223
Liitunud: 28. Detsember 2004, 23:57

PostitusPostitas Peata Ratsanik » 28. Veebruar 2007, 21:44

"Jan Uuspõld läheb Tartusse" on väga hea Eesti komöödia,
milles leiduv huumor on ropp, kuid ajab südamest naerma.
Eks see huumor ole ikka väga eestlaslik, isegi kogu oma
vulgaarsuses.

Lugu Jan Uuspõllu vägagi metsikust retkest Tartusse.
Näitleja lõi just oma teletööle käega ning olles eluredelil
täiesti põhja maandunud, saab ta peaosa Tammsaare
tükis, kuid peab selleks jõudma Tartusse, Vanemuise
teatrisse. Oma raskel teekonnal satub ta nii mõndagi
seiklusse ja kohtub paljude huvitavate tegelastega.
Jan saab tuttavaks suurte ja tähtsate inimestega,
kohtub hetkeks isegi Eesti Vabariigi presidendiga,
võtab osa saatesarja "Laulge kaasa" afterläbust
ja sõbruneb hütikeses elava hipiga ning ökofarmi- ja
orjapidajaga.

Osatäitjad, kuulsad eestlased - näitlejad, lauljad, poliitikud -
teavad, mida nad teevad. Kõik suudavad lagedale tulla
humoorikate osatäitmistega, meeldejäävad olid Ulfsaku,
Pohla, Kriegeri ja muidugi ka Uuspõllu enese rollid.

Mulle on Eesti komöödiad meeldinud alati ning "Jan Uuspõld
läheb Tartusse" tõstab eesti komöödia mainet minu silmis
veelgi. Kinoelamus oli ehe!

Hinne: 10/10!
Peata Ratsanik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2036
Liitunud: 02. Märts 2005, 19:30

PostitusPostitas Fate » 02. Märts 2007, 00:45

Ehhe, käisin vaatams, tõesti 10/10.

Üks film, mille ma DVD peale ostan. Pealegi oli meil üks tore tüüp kinosaalis, kes oli õllega liialdanud ja käis põiel. Tagasi tulles ei leidnud aga kohta üles, vahepeal prantsatas ka keset põrandat. Siis tõusis püsti, karjus mitu korda "LAURI!, LAURI!" ; "KUS SA OLED?" ; " VEHI KÄEGA!!".
Ja vahepeal käis ringi ja üritas leida, jäi mingitele minutiks ette seisma:D Õnneks mitte mulle, istusin ma rida1 koht1.


SOOVITAN KÕIGIL VAATAMA MINNA.
Kasutaja avatar
Fate
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 1
Liitunud: 03. Aprill 2005, 13:17

PostitusPostitas näks » 04. Märts 2007, 01:13

Minu soovitused lähevad ka siitpoolt teele!

9,5/10
näks
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 71
Liitunud: 18. Veebruar 2007, 17:43
Asukoht: Asukoht: Asukoht: Asukoht:

PostitusPostitas Koletis » 05. Märts 2007, 18:47

minu arvamus erineb teist ta ei olnud nii hea kui räägitakse. Mina leidsin et ta oli veidi igav naerda jah sai aga mitte pikkalt ja tagasi mõeldes ta ka ei olnud naljakas ja ma tõesti leitsin, et igav oli
Koletis
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 13
Liitunud: 04. Märts 2007, 14:44

PostitusPostitas sutsaki » 19. Märts 2007, 18:46

Koletis kirjutas:minu arvamus erineb teist ta ei olnud nii hea kui räägitakse. Mina leidsin et ta oli veidi igav naerda jah sai aga mitte pikkalt ja tagasi mõeldes ta ka ei olnud naljakas ja ma tõesti leitsin, et igav oli


No kirjavahe märkide ja grammatikaga oled sa nüüd küll lausa naelapea pihta pannud.

Aga see selleks. Lähen täna ise ka seda kaema ja loodan, et tuleb positiivne elamus.
Kasutaja avatar
sutsaki
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 393
Liitunud: 30. Aprill 2006, 02:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas sutsaki » 25. Märts 2007, 03:03

Vaatasin asja ära ja....
.... oli täiesti eestilik film :D

Jan on pullimees, see ei ole mingi saladus, kuid siin filmis oli ta kuidagi väga tagasihoidlik ja võluski rohkem sellise uimase olemisega.
Filmi tegi naljakaks igasugused idiootsed ja ebanormaalsed karakterid ja tänu neile sai nalja rohkem kui rubla eest. Äkki on mu huumorisoon ebanormaalne aga no mõni koht oli tõesti tobenaljakas. Võtkem siis näiteks Dan Põldroosi andekdoodi saunas. Anekdoot oli täiesti nõme ja arulage aga no ometigi see esitlus tegi mulle kohutavalt nalja :))

Üks asi mis mul siiamaani kipitab, et kas see vend, kes Jan-i tartu mnt. l Ford Sierraga peale võttis oli sama vend, kes tegi nalja ka " Tulnukas " ? Mälu ei taha kuidagi välja aidata. Eks keegi annab teada kui targem on :)

7/10
Kasutaja avatar
sutsaki
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 393
Liitunud: 30. Aprill 2006, 02:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Monk » 25. Märts 2007, 10:47

sutsaki kirjutas:Üks asi mis mul siiamaani kipitab, et kas see vend, kes Jan-i tartu mnt. l Ford Sierraga peale võttis oli sama vend, kes tegi nalja ka " Tulnukas " ? Mälu ei taha kuidagi välja aidata. Eks keegi annab teada kui targem on :)

7/10


Ei ole küll "Jan Uuspõld läheb Tartusse" näinud, kuid nii palju kui ajalehti olen lugenud, siis on tegu sama tegelinskiga - Ott Sepp.
Fear can hold you prisoner. Hope can set you free. - "The Shawshank Redemption"
Kasutaja avatar
Monk
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 267
Liitunud: 02. Juuni 2005, 15:12
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitas eerik » 25. Märts 2007, 23:17

sutsaki, Ott Sepp on küllaltki tuntud näitleja meie väikses Eestis, teda võiks ikka teada ja ära tunda.

Aga muidu filmist rääkides - Vaatasin seda kaks korda. Juba esimesel korral jättis väga hea mulje, kuid teisel korral veelgi parema. Märkasin palju varem märkamatuks jäänud nalju ja mõtteid. Film oleks võinud veidi pikem olla, erinevad "sketšid" lõppesid liiga järsult. Siiski on tegemist väärt komöödiaga. 10/10.

PS! Ma tõesti loodan, et antud filmi DVD õigusi ei saa endale DVD2002 nagu eelneva Kuukulguri toodangu. Nutma ajab, et pean enda kogusse vägisi paska ostma. Aga kuna ETV käsi oli ka mängus siis loodan parimat.

Ahjaa, Maria Ulfsak ütles ka seda, et on väike lootus soundtracki välja tulekuks. Väga kena kui saaks DVD ja soundtracki ühe pakina.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas sutsaki » 25. Märts 2007, 23:21

rezpekt, anna andeks aga vahel ei tunne ma joogise peaga ka oma extüdrukut ära, seega tuhat miljon vabandust, et ma härra ott seppa ära ei tundnud. Püüan tulevikus kindlasti tähelepanelikum olla, et su tundeid mitte riivata, seda siis oma mitte teadmatuses Eesti näitlejate suhtes...

Ja ott seppa pole ma elu sees rohkem näinud kui seda oli "Tulnukas" ja "Jan Uuspõld läheb Tartusse"
Kasutaja avatar
sutsaki
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 393
Liitunud: 30. Aprill 2006, 02:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas näks » 25. Märts 2007, 23:32

sutsaki kirjutas:Ja ott seppa pole ma elu sees rohkem näinud kui seda oli "Tulnukas" ja "Jan Uuspõld läheb Tartusse"


Kindlasti oled, sa lihtsalt ei mäleta ;)

Malev, Nimed Marmortahvlil, Röövlirahnu Martin
näks
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 71
Liitunud: 18. Veebruar 2007, 17:43
Asukoht: Asukoht: Asukoht: Asukoht:

PostitusPostitas sutsaki » 25. Märts 2007, 23:33

näks kirjutas:Malev, Nimed Marmortahvlil, Röövlirahnu Martin


Muide... Mitte ühtegi ülal mainitud filmi pole näinud.
Kasutaja avatar
sutsaki
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 393
Liitunud: 30. Aprill 2006, 02:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Twinkle » 09. Aprill 2007, 21:23

Minu meelest oli see film ka sada protsenti eestlaslik, naerukohti, sealhulgas ka tobedaid stseene jagus küll aga ma millegipärast ootasin sellest filmist ikkagi midagi koomilisemat. Eriti tobe oli see, et vaatasin internetist tõmmatud filmi, millel olid inglisekeelsed subtiitrid, Tammsaare oli seal tõlgitud Shakespeareks jne. Välismaalasele see filmi vaatamist minu arvates sellest hoolimata lihtsamaks ei tee, sest enamus teemasid olid ju eestaste inside- naljad nagunii. Aga kokkuvõttes tore ja täitsa arvestataval tasemel film :)
"What we have here is a dreamer, someone completly out of touch with reality"
Twinkle
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 130
Liitunud: 19. Detsember 2006, 04:13

PostitusPostitas voolma » 09. Aprill 2007, 21:46

On selle filmi DVD ka juba väljas või?
Kasutaja avatar
voolma
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 28
Liitunud: 09. Aprill 2007, 11:24

PostitusPostitas eerik » 10. Aprill 2007, 18:27

voolma kirjutas:On selle filmi DVD ka juba väljas või?

Ei ole. Oota veel paar kuud.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 53 külalist

cron