Shotimaa viimane kuningas

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Shotimaa viimane kuningas

PostitusPostitas Cochrane » 03. Detsember 2006, 09:24

Shotimaa viimane kuningas
The Last King of Scotland

Forest Whitaker mängib Uganda diktaator Idi Amini, kes 1971 võimule asus ja "Aafrika lihunikuna" ajalukku läks. Kaheksa-aastase ametiaja jooksul kogus ta oma südametunnistusele 100 000 kuni 500 000 inimese surma. Film räägib šotlasest arstist, Nicholas Garriganist, kes läks Ugandasse tööle ning oli Amini mahhinatsioonide tunnistajaks.

Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

PostitusPostitas Forzelius » 03. Märts 2007, 23:17

Viimase aja üks geniaalsemaid filme kahtlemata. Endal on pooleli väärtfilmide turnee. Kolmapäeval Paabel, neljapäeval Šotimaa viimane kuningas, täna Vereteemant. Sellepärast võivadki osad imestada, et miks ma viimati vaadatud filmidele hellalt kümneid jagan.
Nüüd siis filmist.
Alguses olin arvamusel, et Forest Whitaker on kehastunud toredaks Uganda riigipeaks. See arvamus muidugi muutus õige pea. Ma arvan, et kõik, kes on seda filmi näinud, nõustuvad minuga, et Whitaker oli oma Oscarit sada protsenti väärt. Suurepärased tujumuutused, tundus vahepeal, nagu oleks mänginud kaks meest korraga, kuid neid oli üks, kes sai oma tööga suurepäraselt hakkama. Samuti üllatas vägagi positiivselt James McAvoy. Enne filmi vaatamist arvasin, et tegu on mingi suvalise nooretkomöödianäitlejaga, kuid ma eksisin. Tegu on suurepärase lootustandva noore näitlejaga, kellest võib kuulda palju tulevikus. Tal oli oma rolli kerge sisse elada ka sellepärast, et ta on päriselt ka šotlane.
Muidu meeldisid ka kaameratöö, süžee ning loomulikult näitlejatöö.

10/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Spellbound » 29. August 2009, 22:22

Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 54 külalist

cron