Leiutajateküla Lotte

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Leiutajateküla Lotte

PostitusPostitas Kaido » 30. Juuli 2006, 21:28

Leiutajateküla Lotte
Lotte from Gadgetville (2006)

Kusagil Euroopas, suure mere ääres, asub Leiutajateküla, kus au sees on igasuguste majapidamises kasulike vigurite meisterdamine. Igal aastal korraldavad külaelanikud uute leiutiste võistluse. Üks kuulsamaid leiutajaid külas on energilise koeratüdruk Lotte isa Oskar. Tema peamiseks rivaaliks on jänes Adalbert, kelle abikaasagi kogu hingest võistlusest osa võtab. Võit oleks oluline suguvõsale ja teeks au kogu jäneste klannile. Järjekordse leiutiste võistluse eelõhtul leiavad Lotte ja tema sõber, kassipoeg Bruno, merest vettinud raamatu. Raamatu vahelt ronib välja mesilane Susumu, aednik kaugest Jaapanist.

Susumu õpetab külaelanikele võistluste eel mõned judoheiteid, mida viimased hakkavad agaralt kasutama oma igapäevaelu hõlbustamiseks. Külaelanike arvates on judost isegi enam abi majapidamisetöödes kui keerulistest ja tõrksatest masinatest.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Kaido
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2223
Liitunud: 28. Detsember 2004, 23:57

PostitusPostitas ringooo » 04. Oktoober 2006, 18:08

Väga armas ja südamlik Eesti multifilm.
Palju erinevaid ja huvitavaid toredaid karraktereid(nt.nagu inglise stiilis käituvad härrad mutid,idamaine mesilane jne.)
Mõned naljad olid head(ära oli tunda Andrus Kivirähu kätt selles asjas),näiteks nagu:"Me käime ema-isaga vahest onu Ottol külas,onu Otto on invaliid.Tal on puust kõrvad."
Endale muidugi mingit erilist muljet ei jätnud,aga arvan,et see ei ole ainult puhas lastekas.
7/10
Kasutaja avatar
ringooo
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 635
Liitunud: 12. November 2005, 22:23
Asukoht: Rakvere

PostitusPostitas tam » 04. Oktoober 2006, 22:00

ma vaatasin ainult lõppu ja siis keskelt paari kohta.
ei meeldinud absoluutselt.
minu arvates oli kõik selle filmi juures hullem jama. esiteks ei meeldi mulle juba see joonistusstiil, aga sellest oleks võinud üle saada, kui film oleks midagi pakkunud. tegelased olid nõmedad, dialoog oli nõme, lugu oli nõme, naljad olid nõmedad.
asoluutselt ei meeldinud.
ma isegi ei taha tervet filmi vaadata ja oma aega raisata. see ärritaks mind. sorri, aga ma arvan nii.
tam
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 215
Liitunud: 10. Jaanuar 2006, 11:36

PostitusPostitas ringooo » 04. Oktoober 2006, 22:34

Mind ka alguses häiris see joonistusstiil jubeldalt,aga sellega harjub kiiresti ära.Ja võibolla need kohad mida sa nägid ei olnud just parimad.Samas on võimalik,et sulle ei meeldi ka terve film.Mulle meeldis.Maitse asi.
Kasutaja avatar
ringooo
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 635
Liitunud: 12. November 2005, 22:23
Asukoht: Rakvere

PostitusPostitas kris1301 » 24. November 2006, 17:33

kust seda vaadata saab
kris1301
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 1
Liitunud: 24. November 2006, 17:24

PostitusPostitas Peata Ratsanik » 24. Jaanuar 2007, 14:09

Eesti joonisfilmid on säilitanud tänase päevani oma puhtuse ja südamlikkuse ning need iseloomujooned koos vähese õpetlikkuse ja mõnusa huumoriga muudavad "Leiutajateküla Lotte" niivõrd nauditavaks elamuseks.
Näitlejad loevad hääli peale väga hästi ja humoorikalt, lugu ise on samuti lustlik ja lõbus. Stsenaarium on väga tore, ameeriklased nii hubaseid ja sõbralikke filme ei oska teha. "Leiutajateküla Lottest" lausa tulvab soojust ja kodust tunnet.
Huumor selles filmis on tõeliselt hea ja eestimaine. Naljakad on filmis kõrvalepõiked muttide koju maa all.
Ka mõningad tähtsad elutõed on filmis olemas ja välja toodud.
Meeldiv oli filmi lõpp, ei olnud liiga pikka õnneliku lõpu venitamist. Lõpp oli küll tore ja õnnelik, kuid lühike ja sellest piisas. Ameerika animatsioonide puhul venitatakse õnnelikke lõpukaadreid igavesti ja igavesti, kuid sellegipoolest tundus "Lotte" lõpp palju toredam.
Tore joonisfilm, mis sobib igas vanuses vaatajaile nagu ka huumor selles sõbralikus ja ehedas loos.

8/10!
Peata Ratsanik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2036
Liitunud: 02. Märts 2005, 19:30

PostitusPostitas trintsu111 » 24. Jaanuar 2007, 16:23

eetslased oskavad kaa multikaid teha :))
nii armas ja südamlik oli minu meelest..
trintsu111
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 318
Liitunud: 23. September 2006, 16:52

PostitusPostitas eerik » 05. Märts 2007, 23:17

Robert kirjutas:Väga kahju, et sellist totaalset saasta vaatamas käiakse...

V kirjutas:kuid nõustun,et see multikas pakub midagi ainult lastele.(vb kellelegi veel),aga mitte mulle.

Tahaks teid praegu sõimata vms. Leiutajateküla Lotte on täielik kvaliteet, nii süžee kui ka teostuse poolest. Keskkond on väga ilus ja väga detailselt välja joonistatud, tegelased on omapärased. Pidevalt toimub kaasahaarav tegevus ja seda täiesti vägivalla vabalt. Aga mis ma siin ikka pikalt seletan, vaadake parem making-of filmi "Leiutades Lottet", mis ka DVD peal lisana on ja võibolla mõistate, mis selle filmi nii eriliseks teeb.

Mina annaks härra Heiki Erintsale ja härra Janno Põldmale kasvõi elutöö preemia, eriti just nende lastefilmide eest. Tõesti hea meel, et keegi Eestis ka nendega tegeleb.

Kümme kümnest!
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas eerik » 14. Juuni 2007, 22:15

Väga hea meel on ka selle üle. et nüüdseks on seda filmi nähtud ka Hollandis, Belgias, Saksamaal, Soomes, Norras, vist ka Poolas ning muidugi Lätis, kindlasti veel teistes riikideski. :)
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas eerik » 16. Juuni 2007, 22:40

Kolmas järjestikune postitus mul siin teemas aga las olla. Tegin väikse võrdluse filmi esialgse materjali ja lõpptulemuse vahel. Seda on võimalik näha siit: http://rez.twstr.ee/2007/06/16/leiutaja ... ja-parast/
ja videopildiga: http://rez.twstr.ee/2007/06/17/leiutaja ... ast-vol-2/
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas kuu67 » 18. Juuni 2007, 14:00

kuna see on eesti film siis on see eesti kohta küll tasemel film
kuu67
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 86
Liitunud: 09. Juuni 2005, 21:09
Asukoht: vÃĩru

PostitusPostitas silx » 09. Aprill 2008, 01:07

Vaatasin kuna oli nii igav,midagi muud polnud teha ja olin just saanud selle DVD õe käest.Alguses arvasin et mingi täielik jura aga tegelikult oli väga hea.Ei häirind ka see joonistusstiil.Ja see film näitas et ka eestlased suudavad häid multidilme teha.



7,5/10
Are You Watching Closely?
Kasutaja avatar
silx
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 321
Liitunud: 07. Detsember 2007, 22:10
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas trintsu111 » 03. Mai 2008, 16:35

vaatasin ükspäev veel seda multikat.
ja ikka jumalast kõva multikas on noh :))
ma mõtlesin seda vaadates et eestlased peaksidki rohkem multikaid tegema, sest ned on ikka kordades paremad kui eesti filmid.
trintsu111
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 318
Liitunud: 23. September 2006, 16:52


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 31 külalist

cron