Halloween

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Halloween

PostitusPostitas Cochrane » 24. Aprill 2005, 01:49

Halloween
Halloween (1978)

Halloween 1963: 6-aastane Michael Myers tapab oma lapsehoidja. Järgnevad aastad veedab ta psühhiaatriahaiglas dr. Loomise (Donald Pleasance) järelvalve all. 30 oktoober 1978: dr. Loomis sõidab koos põetajaga haiglasse, kus Michael Myers elab. Kohale jõudes selgub, et kõik vaimuhaiged on lahti pääsenud. Sellal kui Loomis asja uurib, võtab Myers auto ja põetaja ning põgeneb. Ta peidab end oma vanemate majja ja alustab Halloweeniööl tapmist. Ainult Laurie Strode (Jamie Lee Curtis) üritab tema vastu astuda.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

PostitusPostitas Fletcher » 03. Jaanuar 2006, 12:52

õudusfilmiklassika. jamie lee curtise näitlemisoskused andsid filmile palju juurde ja minu jaoks pingelisi kohti oli palju. kuigi seda jorssi, kes neid teraga taga ajas, ma otseselt kartma ei hakanud (nägin suht noorena)
Pilt
Kasutaja avatar
Fletcher
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 297
Liitunud: 07. August 2005, 03:28
Asukoht: Mätta all

PostitusPostitas Priit » 02. Veebruar 2006, 15:18

Klassika. Väga kriipi ei olnud, aga ikkagi väga hea film. Lõpp oli SUPER! :)

9 punni.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

PostitusPostitas Peata Ratsanik » 15. Mai 2007, 01:47

Viimati nägin väga ammu ja nüüd sain endale Stockmannist DVD soetatud ning üksinda kodus õhtul hilja vaadates suutis see mind voodis nihelema panna.
John Carpenteri lähenemine filmile ületab lausa sadu järeltulijaid nagu "Eelmise suve saladus", "Karje", "Valentinipäev" jne., kus keegi maskeeritud paheline teismelisi hakib ja igal viisil tapab.
John Carpenteri enese kirjutatud muusika kuulub minu arust parimate õudusfilmidele kirjutatud muusikate hulka, lisas tohutult pinget.
Kaameratöö on ka hea, kogu aeg tekkis jälgimise tunne, see aitas igal puhul ohvriga samastuda. Kas siis oli see mõrtsuka silmade läbi vaade või ohvri vaade, tunnetus oli jõuline ja hirmutav.
Veel oli suurepärane, väga pingeline ootusärevus. Kurilane hiilis siin-seal ringi, tema nägu paistis läbi klaasukse, tema vari libises üle seina! Taoline ootusärevus, teadmatus pahelase järgmise käigu kohta, oli väga ärev.
Ootusmomendid olid tõesti pikad, kuid see-eest seda hirmuäratavamad!
Siis veel plusspunktiks see, et pahelane vaikis küll sõnadega, aga tema hingamine! Lõpp jättis otsad väga lahti. Myers vist oli tõesti boogeyman (kes näinud, saab aru).

Suutis mind hirmutada! Kuulub ka minu lemmik-õudusfilmide ajastusse, 70-ndatesse. Teen-slasherite tõeline klassika ja kuningas!

Hinnang: 9/10!
Peata Ratsanik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2036
Liitunud: 02. Märts 2005, 19:30

PostitusPostitas KiiZ » 22. August 2007, 13:21

slasher-klassika. päris põnev film, mis kaasas endaga loomulikult mitmeid järgesid. soundtrack oli väga hea, lisas palju õudust asjale. oleks ma seda öösel vaatand, oleks vist päris hirmus olnud, kuid oma mäletamise järgi vaatasin teda kunagi kell 11 hommikul. Film sellest ei kaotanud midagi, kuid mina natuke kaotasin. Närvesööv film igatahes ning slasherite seas tähtsal kohal.
7/10
Kasutaja avatar
KiiZ
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1637
Liitunud: 09. Juuni 2007, 09:06

PostitusPostitas Forzelius » 23. August 2007, 15:09

Peata Ratsanik kirjutas:Viimati nägin väga ammu ja nüüd sain endale Stockmannist DVD soetatud ning üksinda kodus õhtul hilja vaadates suutis see mind voodis nihelema panna.
John Carpenteri lähenemine filmile ületab lausa sadu järeltulijaid nagu "Eelmise suve saladus", "Karje", "Valentinipäev" jne., kus keegi maskeeritud paheline teismelisi hakib ja igal viisil tapab.
John Carpenteri enese kirjutatud muusika kuulub minu arust parimate õudusfilmidele kirjutatud muusikate hulka, lisas tohutult pinget.
Kaameratöö on ka hea, kogu aeg tekkis jälgimise tunne, see aitas igal puhul ohvriga samastuda. Kas siis oli see mõrtsuka silmade läbi vaade või ohvri vaade, tunnetus oli jõuline ja hirmutav.
Veel oli suurepärane, väga pingeline ootusärevus. Kurilane hiilis siin-seal ringi, tema nägu paistis läbi klaasukse, tema vari libises üle seina! Taoline ootusärevus, teadmatus pahelase järgmise käigu kohta, oli väga ärev.
Ootusmomendid olid tõesti pikad, kuid see-eest seda hirmuäratavamad!
Siis veel plusspunktiks see, et pahelane vaikis küll sõnadega, aga tema hingamine! Lõpp jättis otsad väga lahti. Myers vist oli tõesti boogeyman (kes näinud, saab aru).

Suutis mind hirmutada! Kuulub ka minu lemmik-õudusfilmide ajastusse, 70-ndatesse. Teen-slasherite tõeline klassika ja kuningas!

Hinnang: 9/10!


IMO on siiski Lõugade theme music parem...
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas HEllseeker » 25. Aprill 2008, 07:06

Niih, kuna ma ei viitsi iga osa kohta eraldi kommentaari lisada, siis töötlen ma nad kõik siin läbi. :)

"Halloween" (1978)
KLASSIKA ja seda suurte tähtedega. "Halloween" on vägagi kriipi ja muusika ja kaameratöö on super. John Carpenter on ennast ületanud. Parem, kui ükskõik milline tema film. Loomulikult mõrvasid oli väha. (5 terve filmipeale ja üks neist veel offscreen ka.) aga see ei seganud filmil õudne olemast. 10/10
"Halloween II" (1981)
Suurepäraselt suudab film täpselt samast kohast edasi minna ja lugu edasi kanda. Lõpuks tuleb ka Michaeli motiiv Laurie jälitamiseks välja. Mõni mõrv oli ka päris kobe. Eriti lahe oli kuuma vette uputamine. 8/10
"Halloween III Season of the Witch" (1982)
Kuigi vaadatud on ei suuda ma seda sarja osana aksepteerida. 2/10
"Halloween 4 Return of Michael Myers" (1988)
Esimesel vaatamisel sai seda väga hilja koos 5. ja 6. osaga vaadatud ja siis see ei meeldinud mulle üldse. Eile, kui ma terve sarja üle vaatasin tundus see mulle igati üle keskmise slasherit. Seal oli nii mõnigi originaalne surm. Noor Danielle Harris tegi superrolli. Päris kena. 7/10
"Halloween 5 Revange of Michael Myers" (1989)
No vot. Jamie Lloydi triloogiast parim. Michael unustas oma igava noa ja võttis kasutusele erinevaid tööriistu (vikat, hang, kobesjata, käärid) ja asus taas oma tapatööd tegema. Lõpp ei istunud. Sellessuhtes, et salaorganisatsioon Michaeli kaitsmiseks? Rikkus üldmulje ära. 8/10
"Halloween: Curse of Michael Myers" (1995)
No täitsa mõnna. Mis, sest, et sarja nõrgim osa, kuid sellegi poolest oli tegu ju slasherstandardite järgi päris toreda filmiga. See John Stroedi surm oli hea. (Y)Kabuuum. Njah. Jamie Lloyd tapeti ka ära. Kahju nagu natuke. 6/10
"Halloween H20 Twenty Years Later" (1998)
Ilusti jätkas originaallugu. Laurie Strode satub taas Michaeli märklauaks. Selle osa lõpus tapab ta lõpuks oma venna ja sellega olekski pidanud asi lõppema. Kuid siis... 8/10
"Halloween: Resurrection" (2002)
...tuli see. Njah. Muidu poleks filmil vigagi. Michael muudeti selliseks territoriaalseks vennaks nagu Jason, et kui minu maale tuled löön pea maha. Suurim viga oli Laurie Strode'i ära tapmine. Mulle ei meeldinud see üldse. Ja veel filmi alguses. Njah. Muidu film oli hea. Mõni surm oli ka päris lahe, aga kohale pole jõudnud mulle see, et kuidas saab inimese pea noaga maha lüüa? 7/10
"Why don't things fall up?" Kelly Bundy "Married with Children"
Kasutaja avatar
HEllseeker
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 264
Liitunud: 21. Juuli 2007, 17:06
Asukoht: Roela

PostitusPostitas Garli » 19. Aprill 2009, 15:42

Oma aja kohta üllatavalt hirmutav film, 7/10.
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

PostitusPostitas Gang-pae » 19. Aprill 2009, 22:16



Päris mõnus gayporr käib!
Kasutaja avatar
Gang-pae
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 576
Liitunud: 01. Jaanuar 2009, 23:58

PostitusPostitas Forzelius » 19. Aprill 2009, 22:27

The night he came!
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Soprano » 20. Aprill 2009, 00:41

WTF^^ Enam ei kliki kahtlastele linkidele...

Siia võib:
http://filmsmusic.blogspot.com/2008/10/halloween.html
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Garli » 20. Aprill 2009, 19:25

alles nüüd viskas mul endal selle nilbe pildi sinna, mismoodi nagu. samal ajal kui te siin sellest kirjutasite, siis mul endal laiutas seal ilusasti Halloweeni poster. kiirelt muutsin ära
: D
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

PostitusPostitas Spellbound » 20. Aprill 2009, 19:26

Äkki oli porriviirus?
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Halloween

PostitusPostitas Rasmus » 01. November 2012, 17:21

Eile oli täpselt õige päev, et see film ära vaadata.

Ütleks, et oli häirivalt tavaline. 1978. aastal võisid igasugu tänapäeval klišeedeks nimetatavad võtted uudsete ja hirmuäratavatena tunduda, kuid 2012. aasta Halloweenil vaadates ei suuda ma seda filmi kuidagi teistest teen slasheritest erilisemaks pidada -
Spoiler :
auto tagaistmelt "ootamatu" eesistuja surnuks kägistamine, kõige nn korralikuma tüdruku mõrvamine viimasena (ehkki tüdruk Myersist tugevam oli ja ellu jäi), lõpus kõikide eelnevalt surnud tegelaste leidmine (mõni kukub laest alla, teine on kapis) jnejne.
Isegi Michael Myers ise ei ole nii omanäoline tegelane kui näiteks Freddy või Jason, kuid küllap ta mulle järgnevate osade jooksul lähedasemaks saab. Tunnusmuusika eest küll kiitus, sest tegu on ühe kõige creepyma ja äratuntavama filmimuusikaga üldse.

Vabandan John Carpenteri ees ja panen 6/10.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Halloween

PostitusPostitas Rasmus » 29. Oktoober 2014, 19:49

"If Michael had been walking any slower, he would have been walking backwards." - Dave Z, The Skeleton Crew #99

Kuna ma oma kaks aastat tagasi antud hindega absoluutselt rahul ei olnud, otsustasin sellele õudusklassikale "extended" versiooni näol uue võimaluse anda. Päev varem Rob Zombie "Halloweeni" vaatamine aitas asjad kenasti õigesse perspektiivi panna, kuna niimoodi järjest võttes pole mitte mingit vaidlust, et Carpenteri originaal ikka märkimisväärselt parem on. Zombie sai kasutada andekamaid näitlejaid ning lõigata kasu sellest, et lugu oli juba varasemalt vaatajale tuttav, kuid kahtlusteta on Carpenter oskuslikum lavastaja ja see paistab "Halloweenist" hästi välja. Tegevust on vähe, aga põnevus püsib pea terve filmi vältel. Eks mõned traditsioonilised slasheri-klišeed panevad ikkagi pead vangutama, kuid võrreldes näiteks vennas-frantsiisi "Friday the 13th-i" esimese osaga on tegu vägagi intelligentse thrilleriga.

7/10 ja oktoober.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 103 külalist

cron