Allakäik

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Allakäik

PostitusPostitas Taavi » 20. Aprill 2005, 17:16

Allakäik
Der Untergang

Saksamaa 1945. Adolf Hitleri (Bruno Ganz) viimased päevad. Sõja kaotus on kindel. Ta ei tea kas põgeneda või võidelda lõpuni, kas jääda kodumaale truuks või üritada endal elu sees hoida. Ta laseb enda lapsed hukata ning veedab enda viimased tunnid koos Eva Brauniga salajases punkris ...

Parima võõrkeelse filmi Oscari nominant.

Täielikku tutvustust loe siit.
Taavi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1180
Liitunud: 17. Jaanuar 2005, 01:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas diz » 10. Aprill 2006, 22:07

Huvitav on see, et siin saidil tundub, et raskeid filme, mida mujal maailmas väga kõrgelt hinnatakse, saavad nõrki skoore. Ehk siis võrreldes saidi imdb.com top250 on selle top vägagi erinev. Klassikaid võrreldes on sama.
Filmi kohta ka paar sõna - leidsin selle filmi vägagi huvitava. Kuigi see oli väga raske on see ikkagi väga hea ning ma hindasin seda filmi 9'ga. Bruno Ganz tegi väga hea osatäitmise.
diz
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 21
Liitunud: 10. Aprill 2006, 21:32

PostitusPostitas Forzelius » 10. Aprill 2006, 22:58

Mulle meeldis kah, huvitav film, enesetappe oli ikka väga palju tolle aja kohta. Selline realistlik film, ütleks...
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Mannavaht » 13. Oktoober 2006, 15:58

See on parem kui "Hitler:The Rise of Evil" või mis iganes selle filmi nimi on, mida tv3 näitab.

"Rise of Evil" üritas temast mingi psühho muljet jätta. Ta oli paha küll, aga mitte mingi kiiksuga mees, kes peksis jalaga koeri.
Kasutaja avatar
Mannavaht
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 49
Liitunud: 12. Oktoober 2006, 16:59
Asukoht: Tallinn

Re: Allakäik

PostitusPostitas MNC » 18. Juuli 2011, 04:12

Taavi kirjutas: Allakäik
Der Untergang

Saksamaa 1945. Adolf Hitleri (Bruno Ganz) viimased päevad. Sõja kaotus on kindel. Ta ei tea kas põgeneda või võidelda lõpuni, kas jääda kodumaale truuks või üritada endal elu sees hoida. Ta laseb enda lapsed hukata ning veedab enda viimased tunnid koos Eva Brauniga salajases punkris ...

Parima võõrkeelse filmi Oscari nominant.

Täielikku tutvustust loe siit.


K: Mitu last oli Hitleril?
V: Mitte ühtegi.... või pettis Martha Goebbels Josefit Hitleriga ning Josef ise veetis oma viimased päevad Eva Brauni kaisus ja ma isegi ei viitsi mainima hakata, et see punker ei olnud just teab mis salajane...oops, i did it again.

Der Untergang:7/10 e. lastetu mehe viimased päevad
"Little Ralf Sauter. How I loved listening to your sweet prayers every night. And then you'd jump in your bed, so afraid I was under there. And I was!"

http://realmnc3.blogspot.com/
Kasutaja avatar
MNC
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 391
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:46
Asukoht: Tarbatu

Re: Allakäik

PostitusPostitas Forzelius » 29. Juuli 2013, 21:48

Olles nüüd extendedit näinud, saan asjalikumalt kaasa rääkida.
Meeldis väga. Meeldis see, et lõviosa tähtsamatest sündmustest leidis aset tolles kurikuulsas punkris. Bruno Ganz oli muidugi fantastiline ning äravahetamiseni sarnane. Väga ennastsalgavalt tehtud film oli, vähemalt ei jäänud silma natside teguviisi õigustamised. Kogu käsuahel oli peaaegu-häirivalt-kuid-siiski-mitte laialt ära seletatud: otseselt ebavajalikke tegelasi filmis polnud, kuid ehk mõne arvelt oleks võinud kärpida, et jõulisematele aega anda. Nt Schencki ja Fegeleini oleks tahtnud rohkem näha. Põhituum, lisaks Hitlerile, olid nii kummastavalt sarnased, et kohati mul tekkis tunne, et kas see on päris Goebbels, kes kaadrisse astus.
13.5 miljoni euroga, kui wikipediat uskuda, saadi ikka hämmastavalt hakkama. Ei tekkinud kordagi odavamaigulist või liigset minimalistlikkuse tunnet. Plahvatused, kahuriväe mürsud, õhureidid, kõik olid olemas. Olgugi, et otseselt vaatajale tulemöllu näidati vähe, suudeti ikka tekitada tunne, nagu oleks asjas sees. Mu lemmikutes sõjafilmides polegi palju sõda ennast, nii et see sobis. Narratiiv ise polnud ka läbi Hitleri, mis mulle ehk enim üllatust pakkus, vaid hoopis 2,5 aastat enne sõja lõppu palgatud sekretäri kaudu.
Juba Ganzi soorituse pärast üksi, jääb see film kindlasti kauaks meelde, kuid üleüldise II MS'i lõpuaegade kujutamise pärast ning sellest, kuidas inimesed saavad järjepanu aru, et sõda on kaotatud, on ta üks parimaid sõjafilme, mis eales tehtud. 21. sajandi saksa kino on ikka tugevaim Euroopas hetkel, mulle tundub. Eerik oskab ilmselt paremini kaasa rääkida, aga koos selle, Das Lebeni ja Hanekega, ei tule küll hetkel ühtki rivaali pähe.

9/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 41 külalist

cron