Tenet

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Tenet

PostitusPostitas Rain » 03. Aprill 2020, 21:50

Tenet
Tenet (2020)

Peategelane (John David Washington) on relvastatud vaid sõnaga "Tenet", kui ta võitleb kogu maailma ellujäämise nimel rahvusvahelise luure hämaras maailmas. Tema missioon hargneb lahti väljaspool reaalaega. Tegu pole ajas rändamisega, vaid inversiooniga.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Tenet

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 21. August 2020, 19:33

Olen lugenud nüüdseks ülevaateid, kus ühes saab film 2/5 ja teises 5/5.
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Tenet

PostitusPostitas Aivar2 » 27. August 2020, 01:51

Nolani filmidest ainult "Tähedevaheline" on väga hea.
Mingist Nolani vaimustusest ei saa ma midagi aru.
Kasutaja avatar
Aivar2
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 92
Liitunud: 04. Mai 2016, 19:53

Re: Tenet

PostitusPostitas Ronet » 27. August 2020, 10:23

DaydreamDiamond kirjutas:Olen lugenud nüüdseks ülevaateid, kus ühes saab film 2/5 ja teises 5/5.

Sellistel puhkudel tulebki ise otsustada, sest oma silm on kuningas ja haip mõjutab inimesi erinevalt. Ise plaanin kindlasti ühe korra kinos veel vaadata. Pärast seda tuleb hakata 4K kodureliisi ootama, et saaks ennast Linnahalli publiku seast otsima hakata.
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Tenet

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 27. August 2020, 17:06

Ronet kirjutas:
DaydreamDiamond kirjutas:Olen lugenud nüüdseks ülevaateid, kus ühes saab film 2/5 ja teises 5/5.

Sellistel puhkudel tulebki ise otsustada, sest oma silm on kuningas ja haip mõjutab inimesi erinevalt. Ise plaanin kindlasti ühe korra kinos veel vaadata. Pärast seda tuleb hakata 4K kodureliisi ootama, et saaks ennast Linnahalli publiku seast otsima hakata.


Täpselt nii on. Homme Kosmoses selgub tõde.
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Tenet

PostitusPostitas Kidd » 27. August 2020, 22:01

Noh ma ei tea. Vaatasin, mis Nolani filme ma üldse näinud olen. Kümmet. Teneti paneks julgelt viimaseks. Mitte sellepärast, et sitt film oleks, aga seda lihtsalt ei viitsiks uuesti vaadata. Uhkelt tehtud, aga igav stoori.

6/10
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
Kidd
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 872
Liitunud: 23. Jaanuar 2008, 15:14
Asukoht: Taiwan

7/10

PostitusPostitas Kickflick » 28. August 2020, 13:34

Positiivselt üllatas mind kohe see, kui tähtsale kohale selles filmis Tallinn seati. Eriti rõõmustas ka Jan Uuspõllu ja Rain Tolki nägemine ning eesti keele põgus kuulmine (Minust on vist jah aastatega patrioot saanud.) Action ja kogu visuaalne külg pakkusid korraliku adrenaliinilaksu. Meeldivat vaheldust pakkus ka näha Robert Pattinsoni mängimas üle pika aja meelelahutuslikumas filmis. Tema viimaste aastate kaasalöömised filmides, nagu "The Lighthouse", "Good Time" jne on olnud põhimõtteliselt huvitava teostusega kunstiväärtuslikud filmid, kuid jätnud lõputiitrite ajal minusse peamiselt ängi ja küsimuse: "Miks ma seda vaatasin?"

Kolm punkti sellelt filmilt röövis katse mõjuda hästi sügavmõttelisena, kuigi sisuliselt on tegu üsna lihtsakoelise põnevikuga. "Inception'it" vaadates ma end sääraselt mõttelt küll ei leidnud. Tunnen sellegipoolest, et mõne nädala pärast lähen seda filmi võib-olla mõne sõbraga uuesti vaatama, keskendumata seekord iga stseeni algul linnale, kus see filmitud on, sest lisaks Tallinnale tundsin pidevalt ära ka kohti, mida ise olen külastanud, nagu UK, Norra ja Itaalia.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Tenet

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 29. August 2020, 15:21

Mina tunnistan ausalt, et mina ei suutnud sisuga järge pidada. Sellest johtuvalt kaotasin ka igasuguse emotsionaalse side peategelastega. Siiski ma ei nurise kuna möll oli äge ning igavuse üle kurta ei saanud hetkekski. Mis puudutab Eestit, siis Laagna teel filmitud jant oli minu meelest ülikõva ning äge, et nad seda siin otsustasid filmida. Ei häirinud isegi paar goof'i seoses asukohtade vahetusega.

Täiesti arusaamatuks jääb, miks on seda filmi seostatud Inceptioniga.

Nolan on endiselt üks nendest režhissööridest, kelle filme tasub oodata ning maksta raha kinoseansi eest.

:x Kes kurat arvas, et on hea mõte enne filmi näidata selle filmi treilerit ja siis veel intervjuu ka?! Okei, otseselt midagi ära ei spoilitud aga minu meelest täiesti ebavajalik ning mõjus antikliimaksina. Siiski oli nunnu näha Nolani enda tervitust ja see tegi tuju veidi paremaks.

8.5/10 Jään pikkade silmadega tema järgmist tükki ootama.

Edit: Räägitakse ebaühtlasest soundmixist...Mulle ei tundunud nii. Relvad tegid pauku küll aga seda nad teevad ka päriselus.
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Tenet

PostitusPostitas eerik » 30. August 2020, 19:41

Järgisin filmi enda õpetussõnu, ei üritanud sellest aru saada, vaid tunnetasin seda. Nauding sellest oli muidugi väga pinnapealne. Ei hoolinud spionaaži sisuliinist, ei hoolinud Washington-Pattinson sõprusest, ei hoolinud peredraamast, ei hoolinud veidrast ja halvasti ajastatud huumorist. Meeldiv oli vaadata, et ajastul, mil pea kõik Hollywoodi suurstuudiote löökpildid on kuskil umbses angaaris rohelise seina taustal filmitud ja hiljem kompuutris genereeritud lõpmatud järjed mingist ebamäärasest "kinemaatilisest universumist", suudab Nolan veel ühena vähestest saada enda usaldusse mitmesajamiljonilise eelarve "pärisfilmi" tegemiseks. Ühel kenal päeval, kui kodukinoversioon olemas on, annan Tenetile kindlasti uue võimaluse.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Re: Tenet

PostitusPostitas Aivar2 » 04. September 2020, 20:31

Kinno minnes ma ei seadnud oma ootusi selle filmi suhtes kõrgeks(Eesti meedias loetud lauskriitika tõttu) aga ma ei olnud valmis täielikuks fiaskoks.Tegemist B kategooria filmiga üldse.Film tervikuna on lihtsalt soperdis.Action stseenid on "pointless" ehk algeline klishee.Mida tähendas Laagna tee action? Saite kõik aru ikka? :D
Film on piinlikult halb.Filmi sisu on olematu.Ka 1 punkt filmile on liiga palju.
Kasutaja avatar
Aivar2
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 92
Liitunud: 04. Mai 2016, 19:53

Re: Tenet

PostitusPostitas Rain » 19. Detsember 2020, 15:58

Kogu see krempel oli nii segane, et raske oli järge pidada, millest ma üldse aru olen mingi maani saanud ja millest ma peaksin aru saama, et see film mõistlik tunduks. Sellest tulenevalt ausaltöeldes kadus mingist hetkest ära ka motivatsioon seda filmi nautida ja lõpuni sai see vaadatud vaid puht sportlikust huvist. Olles nüüd selle filmi ära näinud ja mõistes, et ma ilmselt pole kõige teravam pliiats sellest aru saama, siis minu hinnang sellele filmile on küllaltki madal ja mõistetavalt pole see hinnang ka kuigivõrd tõsiseltvõetav : D
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 59 külalist