Lilleke

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Lilleke

PostitusPostitas JazZ- » 16. Mai 2018, 21:49

Lilleke
Flower (2017)

Mässumeelne, terava taibuga ja seksuaalselt uudishimulik Erica Vandross (Zoey Deutch) on 17-aastane tulesäde, kes elab koos oma ema Laurie (Kathryn Hahn) ja tolle uue peigmehe Bobiga (Tim Heidecker) California päikese all, San Fernando orus. Kui Bobi vaimselt tasakaalutu poeg Luke (Joey Morgan) saabub võõrutusravilt nende juurde elama, muutub kodune elu Erica jaoks liiga kurnavaks. Rahutu tüdruk võtab Luke'i ning oma truud kaaslased Kala (Dylan Gelula) ja Claudine'i (Maya Eshet) ja otsustab paljastada kohaliku kooliõpetaja Willi (Adam Scott), kuna on kindel, et mees varjab mingit sünget saladust. Ettevõtmine toob kaasa ootamatuid tagajärgi ning nii saabki alguse teravate elamuste otsimine.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Lilleke

PostitusPostitas Ralf » 29. Mai 2018, 14:55

Ma kartsin, et film üritab ainult šokeerida pealtnäha veatute teismeliste julma käitumisega ning mõjub seetõttu maitselageda jandina, mis ei oska teha midagi muud peale provotseerimise. Õnneks tegemist ikkagi rohkem draama kui komöödiaga, millest jooksevad läbi tõsised teemad, ja et mitte liiga morn välja paista, läheneb film nendele aeg-ajalt huumoriga. Peamine põhjus, miks lugu töötab, on mu arust peaosatäitja Zoey Deutch, kelles on korraga loomulikkust ja sära. Erica on hästi vaba iseloomu ja lookiga tegelane, kes äratab kohe sümpaatiat. Moraalne kompass pole filmi kohusetundetutel peategelastel mõistagi paigas ja tundlikum vaataja võib ruttu nende vastu pöörata, kuid mulle meeldis vahelduseks näha lugu, kus pole Pokemon Go'd armastavad süütud milleniaalid, vaid väikesed põrgulised. Pluss teatud hetked üllatasid oma siirusega. Sümpaatne väike ulakas indie.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Lilleke

PostitusPostitas Rasmus » 29. Mai 2018, 15:09

Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Lilleke

PostitusPostitas Soprano » 14. Juuni 2018, 04:12

Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Lilleke

PostitusPostitas JazZ- » 14. Juuni 2018, 11:51


:D

Ralf kirjutas:Peamine põhjus, miks lugu töötab, on mu arust peaosatäitja Zoey Deutch, kelles on korraga loomulikkust ja sära. Erica on hästi vaba iseloomu ja lookiga tegelane, kes äratab kohe sümpaatiat.


Kuigi Erica look meeldis mullegi väga, ei saa sama öelda tema vaba iseloomu kohta - kas selliseid inimesi üldse eksisteerib? Ma ei tea, sest ma olen eestlane ja suurem osa mu tutvusringkonnast on eestlased, aga tundus ikkagi väga läbi mingi Humbert Humberti läätse kirjutatud karakter. Ei tahaks hästi uskuda, et kogu tema teenitud raha päriselt järgneva 20 aasta pshühhoterapeudi arve maksmiseks ei kuluks.

Muidu mulle "Flower" täitsa meeldis, kuna ma polnud hetkekski päris kindel, mis suunas narratiiv kulgema hakkab - ja see on sedasorti indie'de puhul üsna kõva sõna.
Spoiler :
Algas (isegi kogu seda fellatiot arvestades) küllalt süütult, mingil hetkel tundus juba "Knock Knocki" uksele koputavat (ha ha), siis võttis mingid kerged "Bonnie and Clyde'i" tuurid üles ja lõppes nagu iga teine armas romcom (vangis).


Aga pisut jäi häirima, et

Spoiler :
a) kui nad Adam Scotti tegelase kogemata mõrvasid, polnud nad sealjuures isegi kindlad, et ta üldse mõrvamist väärib. Saan aru, et see oli õnnetus, aga need nagad poleks teda üldse tsurkima läinud, kui neil poleks mingit omakohtu tegemise agendat olnud. Jajah, filmi lõpus selgus, et Adam Scotti tegelane on tõepoolest halb inimene ja lunastas sellega noormõrvarid ja kõik oli hästi, aga MIS SÕNUMI SEE KUULUJUTTUDE PÕHJAL OMAVOLILISE KARISTUSE MÄÄRMINE RUMALATELE VAATAJATELE SAADAB?

b) jälle oli mingi "ilus tüdruk ei hooli, et poiss pole ilus, sest ta pole nii pealiskaudne" liin. Tra, seda on juba vähemalt since mingi "Kaunitar ja Koletis" tehtud, tahaks vahelduseks mõnda lugu mitte-pealiskaudsest meestegelasest ka näha.


Mis näitlemissooritustesse puutub, siis olen Adam Scotti vist ainult äärmusnohikuid või äärmus-douche'e mängimas näinud, nii et oli ääretult igav põnev teda kuskil vahepealses rollis näha. Kathryn Hahn on alati sümpaatne ja nendel tittedel polnud ka häda midagi.

6/10
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Lilleke

PostitusPostitas Ronet » 14. Juuni 2018, 14:20

JazZ- kirjutas:Mis näitlemissooritustesse puutub, siis olen Adam Scotti vist ainult äärmusnohikuid või äärmus-douche'e mängimas näinud, nii et oli ääretult igav põnev teda kuskil vahepealses rollis näha.
https://www.imdb.com/title/tt1183921/ (Y)
JazZ- kirjutas:Kathryn Hahn on alati sümpaatne

Pilt
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Lilleke

PostitusPostitas Ralf » 14. Juuni 2018, 16:23

JazZ- kirjutas:Kuigi Erica look meeldis mullegi väga, ei saa sama öelda tema vaba iseloomu kohta - kas selliseid inimesi üldse eksisteerib?

See vast oligi osa tema võlust, et niisugust tüpaaži ei kohta iga päev. Aga olles aastaid Loveline'i raadiosaadet kuulanud, kus räägitakse sageli seksuaalprobleemidega 13-aastaste tüdrukutega, võin öelda, et eksisteerib palju. :irw: Ameerikas on kindlasti seksuaalselt vabu inimesi oluliselt rohkem kui Eestis.

JazZ- kirjutas:
Spoiler :
a) kui nad Adam Scotti tegelase kogemata mõrvasid, polnud nad sealjuures isegi kindlad, et ta üldse mõrvamist väärib.

Spoiler :
Tundus just loogiline... nad ei olegi detektiivid, vaid rumalavõitu noored. Filmis "Bully" otsustab seltskond noori ühe enda seast ära tappa lihtsalt seepärast, et ta on mölakas. Ja too film põhineb tõestisündinud lool...
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Lilleke

PostitusPostitas JazZ- » 15. Juuni 2018, 13:02

Ralf kirjutas:
JazZ- kirjutas:
Spoiler :
a) kui nad Adam Scotti tegelase kogemata mõrvasid, polnud nad sealjuures isegi kindlad, et ta üldse mõrvamist väärib.

Spoiler :
Tundus just loogiline... nad ei olegi detektiivid, vaid rumalavõitu noored. Filmis "Bully" otsustab seltskond noori ühe enda seast ära tappa lihtsalt seepärast, et ta on mölakas. Ja too film põhineb tõestisündinud lool...


Mhm, olen nõus, et tegelaste motivatsioonid ja käitumine selles olukorras mõjusid täitsa usutavalt. Mu vigin käis rohkem selle kohta, et

Spoiler :
lõpus selgus, et Adam Scotti karakteril olidki luukered kapis, mis vaataja jaoks peategelased oma pattudest vähemalt mingil määral puhtaks pesi. Minu jaoks oleks olnud ehk huvitavam, kui need teismelised mingile külajutule (ok, Luke'i jutule) tuginedes kogemata täiesti süütu mehe maha oleks kaksanud (või kui otsad oleks selles osas vähemalt lahtiseks jäänud). Teisest küljest oleks see minu pakutud lahendus aga jälle mingi "seksuaalse kuritarvitamise väidetavad ohvrid luiskavad" tooni jätnud, nii et võita oli nii või naa raske.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 67 külalist

cron