Kena vaikne kohake

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Kena vaikne kohake

PostitusPostitas JazZ- » 03. Jaanuar 2018, 19:11

Kena vaikne kohake
A Quiet Place (2018)

John Krasinski lavastatud õudus-thriller räägib närvekõditava loo Ameerika perekonnast, kes elab idüllilises maakohas keset maisipõlde ning kelle ellujäämine sõltub oskusest teha oma toimetusi hiirvaikselt ja sõna lausumata. Väikeste lastega perekonda piiravad hirmuäratavad võõrolendid, kes kuulevad kõike, kuid ei näe midagi. Niipea kui nad sind kuulevad, langed sa nende saagiks. Olukorra muudab eriti pinevaks asjaolu, et pereema (Emily Blunt) on viimaseid nädalaid beebiootel. Kuidas sünnitada ilma piuksugi tegemata? Kes on need elukad ja mis on nende plaan? Kust nad tulid ja kuidas nende vastu võidelda? Mis on saanud ülejäänud maailmast ja inimkonnast? See pööraselt pingeline jubedik tekitab rohkem küsimusi kui annab vastuseid ning kananahk on vaatajale garanteeritud.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Kena vaikne kohake

PostitusPostitas JazZ- » 07. Veebruar 2018, 22:20

Ootan põnevusega, sest treileri põhjal tundub selle filmi villain'iks olevat mu õde. Muule türanniale lisaks sain temalt hiljuti näiteks järgneva sõnumi:

INTERVENTION

JazZ-*, sa oled tore tüdruk, kuid vahel sa ajad kettasse.
See et öösiti jalgadega trambid, ei tekita mulle naerukrambid,
vaid kiusatuse lõhkuda kõik laualambid.

* Nimi muudetud - toim.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Kena vaikne kohake

PostitusPostitas Kadii » 07. Aprill 2018, 12:04

Kui su õde ilmub igakord teisest toast välja jump-scarega, siis võib-olla tõesti.

Aga loll film on loll.

Ma saan aru, et on üritatud teha nagu sellist intelligentsemat õudukat või põnevikku või ma ei tea, mille alla see täpsemalt liigitub. Aga ..

Spoiler :
.. kui su horrori osa nõjatub suurelt ainult ehmatamisele, siis see viskab ikka pärast viiendat korda väga üle. Ma oleks rahul olnud, kui see oleks olnud natuke salapärasem või siis rohkem üle võlli keeratud, aga see kõikus seal kahe vahepeal. Ja siis need mõned süžeevalikud, mis mind eriti närvi ajasid:

1) Su laps tapeti just mõnda aega tagasi su silme all. Okei, kui kogu maailm su ümber ükshaaval maha notitakse, siis võib-olla oledki natuke vähem traumeeritud sellest (kuigi hiljem toodi mitu korda välja, et tegelikult oli lein suur). AGA MIKS sa teed kohe uue lapse otsa??? Ajal, millal üks üleliigne aevastus võib tähendada su surma, sa tegeled asjaga, mis on teadaolevalt üks suurimaid lärmitekitajaid. Mõtlen siis sünnituse osa ja last ennast, mitte lapse tegemist. See oleks nagu kõige peamisem aeg, et kasutada topelt rasestumisvastaseid vahendeid (jajaa, "laps tuleb siis,kui ta ise tahab" jne).

2) See nael oli üks kõige lahjemalt paigutatud tsehhovi relvi üldse. Pidevalt näidatakse, et neil on põrandatel ja treppidel ära märgitud kohad, kuhu peab astuma ja see nael asub täpselt ühe sellise koha peal. Isegi kui oletada, et need kohad on üle värvitud, mitte lihvitud (sest see teeks häält), siis jätta nael keset sellist kohta oleks väga ebamugav. Isegi kui nad olid sunnitud selle sinna jätma, sest terve ülejäänud aste krigises, siis iga päev selle peale astudes peaksid nad lõpuks sellest naelast vägagi teadlikud olema. Ja mitte ükski kartuli- või pesukott ei ole nii tugev, et tõmbab nii jämeda naela sirgeks.

3) Ja no, muidugi ei puudu sealt üks loll laps (isegi kaks).


Küll aga meeldis mulle see, et ise pidi pingsalt detaile jälgima, et aru saada, millest selline olukord üldse alguse sai. Aga üldkokkuvõttes läksin ma ülejäänud asjade peale nii kettasse, et ei saanudki sellest üle. Aga noh, vähemalt see film tekitas mingi emotsiooni ja filmiveeb võidab jälle ühe postituse!
3-4/10
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

Re: Kena vaikne kohake

PostitusPostitas JazZ- » 07. Aprill 2018, 15:43

Pilt

Mulle pigem meeldis, kuigi olen osaliselt Kadii kriitikaga nõus.

Alustuseks tuleks öelda, et suurepärane idee on sundida inimesed vaikima žanris, mille peaaegu lahutamatuks osaks on agooniakriisked ja appikarjed. Kuna see premise ise annab juba üsna palju mänguruumi, siis muus osas väga palju pingutama ei peagi, et adekvaatne õudukas kokku vorpida. Kuskil Redditis kirjutas ka keegi, et John Krasinski tegi karjääri mängides üheksa aastat tegelast, kelle suhtlus vaatajaga oli suures osas mitteverbaalne ja sai nüüd lõpuks oma elutöö rakendusse lasta. Peale Jim Halperti miimika, võttis Krasinski nähtavasti aga ka osa tema laiskusest kaasa, sest mõnedest Tšehhovi püssidest (vt. Kadii spoilerid, punkt 2) ja stampidest oleks võinud üle hüpata küll. Seega õudusfilmiklassikute - või veel olulisem - minu surematute lemmikute hulka pääsemiseks oleks "A Quiet Place" peale kandva idee midagi natuke rohkemat pakkuma pidanud, soovitavalt midagi järgnevast nimekirjast:

a) natuke huvitavamaid tegelasi
b) natuke rohkem huumorit (see oleks ju päris hea väljakutse olnud, sest kõik teavad, et miimid on kõike muud kui naljakad)
c) natuke rohkem vaba tõlgendusruumi (loe lisaks: "10 põhjust, miks inimestele "Lost" meeldib")
d) natuke vähem lapsi
e) natuke vähem cheesy'sid hetki

Spoiler :
Ma oleks tunduvalt rohkem rahule jäänud, kui John Krasinski enne surma "ma armastan sind" viipamise asemel nende laste suunas käega hoopis mõne ebaviisaka žesti teinud oleks.


Positiivsemalt jätkates meeldis mulle, et filmis oli pigem püsiv pinge kui mingi selline Blumhouse'i kollikatele omane jump-scare'ide vaheline võnkumine, mis teismelistele alati suurt rõõmu toob. Tulin ka mõttele, et "Cloverfield Paradoxi" junni asemel oleks hoopis selle filmi "Cloverfieldi" saagaga ühendada võinud, sest sobitus vähemalt "10 Cloverfield Lane'i"-ga toonilt üsna hästi. Nagu pealkirjale "Cloverfieldi" külge monteerimine oleks sõna otseses mõttes olnud ainus asi, mida selleks nükkeks vaja oleks läinud. Poleks tarvitsenud isegi lisamaterjali filmida, sest
Spoiler :
samahästi võis neile "Cloverfield Lane'i" elukatele ka heli trigger'iks olla, kõik karjusid lihtsalt nii palju, et seda oleks olnud varasemate filmide põhjal raske välja selgitada.


Veel mõned toredad nüansid:

Spoiler :
  • Pehmete nuppudega Monopoly mängimine
  • Teismeline pidi oma angst'i vaikselt välja elama, selle asemel, et rahus uksi paugutada ja asju loopida


Kadii kirjutas:
Spoiler :
1) Su laps tapeti just mõnda aega tagasi su silme all. Okei, kui kogu maailm su ümber ükshaaval maha notitakse, siis võib-olla oledki natuke vähem traumeeritud sellest (kuigi hiljem toodi mitu korda välja, et tegelikult oli lein suur). AGA MIKS sa teed kohe uue lapse otsa??? Ajal, millal üks üleliigne aevastus võib tähendada su surma, sa tegeled asjaga, mis on teadaolevalt üks suurimaid lärmitekitajaid. Mõtlen siis sünnituse osa ja last ennast, mitte lapse tegemist. See oleks nagu kõige peamisem aeg, et kasutada topelt rasestumisvastaseid vahendeid (jajaa, "laps tuleb siis,kui ta ise tahab" jne).

3) Ja no, muidugi ei puudu sealt üks loll laps (isegi kaks)


Spoiler :
1) Selle peale mõtlesin täpselt samadel põhjustel isegi. Võib-olla oli rasestumisvastaste vahenditega lihtsalt kitsas, kuigi võiks eeldada, et neil oma loot'imistega nende jaoks ikka mingi varu oli, aga pigem jäi mulle mulje, et nad tahtsid oma laste arvu lihtsalt stabiilsena hoida. Saan aru, et selle beebi tulemise tegelikeks põhjusteks olid just täpselt need punktid, mille Kadii juba välja tõi: 1) selle tulek tekitab palju lärmi 2) see ise tekitab pärast tulemist palju lärmi, mistõttu on see õudusfilmi, kus häält teha ei tohi, lihtsalt eluvajalik lisa. Siiski oleks Emily Blunt minu meelest juba alguses (89. päeval) rase võinud olla, sest see oleks tegelased vähemalt publiku "miks te nii lollid olete" reaktsioonist säästnud.

3) Mul on kahju seda tunnistada, aga tundsin üsna suurt rõõmu, kui koll selle rumala tati maha kaksas. Pole ilus parastada, aga ise oli loll! Lisaks ei saanud ma täpselt aru, miks need lapsed nii saamatud olid - või õigemini, miks vanemad neid sedasi kohtlesid. Miks nad koju minemiseks oma isa ootama pidid? Sellistes oludes peaks ju lapsed just võimalikult kiiresti iseseisvaks koolitama.


7/10 - Väga meeldiv, et seda filmi kinoetiketi PSA-s kasutatakse.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Kena vaikne kohake

PostitusPostitas Kadii » 07. Aprill 2018, 17:44

Spoiler :
JazZ- kirjutas:Tulin ka mõttele, et "Cloverfield Paradoxi" junni asemel oleks hoopis selle filmi "Cloverfieldi" saagaga ühendada võinud, sest sobitus vähemalt "10 Cloverfield Lane'i"-ga toonilt üsna hästi.


Ma mõtlesin ka selle peale korra, sest Krasinski "hullumeelse vandenõuteoreetiku" seinal oli ajaleheväljalõige "Get underground", lisaks mõtlesin üleüldiselt, et miks nad koguaeg keldris ei ela.

JazZ- kirjutas:Veel mõned toredad nüansid:

  • Teismeline pidi oma angst'i vaikselt välja elama, selle asemel, et rahus uksi paugutada ja asju loopida


Ilmselgelt ma kirjutasin oma posti liiga kiiresti ja vihaselt, sest mõtlesin filmi aeg jälle sama asja. Et küll oleks talle hea praegu mõni uks leida ja seda paugutada (ja siis surma saada).

JazZ- kirjutas:1) .... Siiski oleks Emily Blunt minu meelest juba alguses (89. päeval) rase võinud olla, sest see oleks tegelased vähemalt publiku "miks te nii lollid olete" reaktsioonist säästnud.


Jälle mõtlesin sama, lisaks see oleks ära seletanud paremini, miks ta seda nooremat kanda ei oleks võinud, nagu ta mingi hetk seal emotses.

JazZ- kirjutas:Väga meeldiv, et seda filmi kinoetiketi PSA-s kasutatakse.


See tõstis mu ootused kohe kõrgele, et väga vahva, aga need lasti siis kohe alla.


Lisaks, huvitav, et mitu artiklit on juba kirjutatud, et see on film "female empowerment" või "feminist propaganda".
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

Re: Kena vaikne kohake

PostitusPostitas Ralf » 07. Aprill 2018, 19:07

kerged spoilerid...


Pehmete nuppudega Monopoli mängimine oli muhe nüanss jah, aga mul tekkis hoopis küsimus, mismoodi nad täringuid veeretavad. Ilmselt pehmel pinnal?

Mis puudutab naisi praegu, siis vaikus kui selline teemana on iseenesest relevantne. Nagu ka viimane "Astraal" oma deemoniga, kes ronis neidudele peale ja keeras neil kõrid lukku, et nad ei saaks karjuda ega kõnelda, pani ka see film hetkiti mõtlema sellele, kuidas naised on pidanud reaalsete monstrumite tegudest vaikima.

Mulle "A Quiet Place" meeldis, meenutas teostuselt ja loo poolest Shyamalani siis, kui Shyamalan veel hea oli. Ehk intiimsed pereteemad (nagu "Signsis") ning üleloomulik oht, mis nõuab aktiivset koospüsimist ning üksteise usaldamist.

Rasedus oli siin filmis tõesti vahend, millega pinget luua. Kohe kui näed, et Blunt on rase, hakkad mõtlema, et kui beebi välja tuleb, hakkab ju kohe kisama. Aga inimlikust küljest ma mõistan nende soovi palju järelkasvu saada - ikkagi maailmalõpp ja puha. Puhtalt psühholoogilisel tasandil ma saan aru, miks tahaks see paarike hoogsasti sigida, isegi kui koletislik keskkond seda ei soosi. Küllap eeldasid, et kui nemad surevad, siis nende teismelised lapsed saavad titte edasi kasvatada jne.

Üks nendest filmidest, mis oskab iseenesest lihtsa ideega seilata kaugele. Ma muidugi ei viitsinud filmist väga loogikavigu otsida või tegelaste käitumises kahelda. Lapsed, tõsi küll, käisid vahepeal närvidele. Ei olnud neid vist kokkuvõttes vajagi, ma oleks parema meelega jälginud meest ja naist kahekesi elamas. See oleks ka rasedust paremini põhjendanud. Et ikkagi tagumine aeg titt teha.

Hea oli jälgida nende vaikset elustiili. Hea loojutustamine filminduses seisnebki näitamises, mitte ütlemises, ja see oli Krasinski jaoks ülesanne number üks. Hästi anti dialoogi kasutamata vihjeid olendite päritolule ja muule. Filmil oli mõnusalt intiimne õhustik. Eks see aitas kaasa, et suheldi omavahel viipekeeles, milles iseenesest on mu meelest midagi intiimset.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Kena vaikne kohake

PostitusPostitas JazZ- » 08. Aprill 2018, 23:35

Ralf kirjutas:Pehmete nuppudega Monopoli mängimine oli muhe nüanss jah, aga mul tekkis hoopis küsimus, mismoodi nad täringuid veeretavad. Ilmselt pehmel pinnal?


Jah, seda oli isegi korraks näha.

Igatahes:

A QUIET PLACE NEARLY BECAME A CLOVERFIELD SEQUEL

Pealkiri on küll natuke ülepaisutatud, aga wadeva, loen ennast sellegipoolest prohvetiks.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Kena vaikne kohake

PostitusPostitas Rain » 13. Aprill 2018, 15:48

Calm down, people, kommentaare lugedes jääb mulje, nagu keegi ei julgeks öelda, et film oli hea, kõik vaid ütlevad, et film polnud ideaalne. Juuksekarva pole ka mõtet pooleks ajada. Mind väga ei huvita, et
Spoiler :
loll naine astus naela peale, mille poole oli pmst neoonvärviline nool suunatud ja silt kõrval "astu minu peale".
Tegemist oli täiesti originaalse (võib öelda, et isegi) õudukaga, see oli hea ja see oli põnev! Vähemalt iga kell parem, kui mingi tüüpiline monstrumi film, mis on nii vaimuvaene, et ei suudeta isegi fookuses olevat koletist ekraanipildil näidata, sest ei suudetud seda detailselt välja mõelda.

Me likey. Tugev 8/10. Äkki isegi 9/10.
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Kena vaikne kohake

PostitusPostitas JazZ- » 13. Aprill 2018, 16:26

Rain kirjutas:Vähemalt iga kell parem, kui mingi tüüpiline monstrumi film, mis on nii vaimuvaene, et ei suudeta isegi fookuses olevat koletist ekraanipildil näidata, sest ei suudetud seda detailselt välja mõelda.


Kusjuures mulle oleks just rohkem meeldinud, kui nad oleks selle vaimuvaese tee valinud ja need kollud näitamata jätnud.
Spoiler :
Filmi lõpplahendust arvestades seda vist muidugi teha poleks saanud, aga vähem on vahepeal rohkem või midagi.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Kena vaikne kohake

PostitusPostitas Rasmus » 30. Aprill 2018, 18:03

Siin on hulga mingit ebaadekvaatset kriitikat välja toodud, mind jäi natuke segama ainult see, et film ei suutnud iseenda loodud reeglitest kinni pidada. Ehk kui avastseenis näidatakse, kuidas elukad käituvad, siis on veits nõme neid hiljem vastavalt vajadusele teistmoodi käituma panna. JazZ-iga ka selles mõttes nõus, et publikule söödeti kõik vastused ikka väga kiiresti ja lihtsalt sisse, oleksin tahtnud monstrumite taustaloo kallal natuke pikemalt nuputada. "Cloverfieldi" võrdlus jooksis mulgi mõttest läbi. Suur-suur kiitus koletiste disaini eest, väga ägedad vennad! - 7/10
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Kena vaikne kohake

PostitusPostitas Ralf » 01. Mai 2018, 00:10

Huvitav, mulle just ei tundunud koletiste disain kuigi loominguline. Tõtt-öelda oleksin eelistanud, kui neid oleks vähem näidatud, vilksamisi ainult. "A Quiet Place" meenutas mulle kangesti Shyamalani "Signsi" ja mulle meeldis tolle filmi juures, et tulnukaid teatud stseenides varjati väga osavalt. See tekitas pinget. Sama lugu "The Village'i" olenditega.

Pilt

Ja mulle "Pitch Blacki" elukad, nn bioraptorid, tegelikult meeldivad ka rohkem kui "A Quiet Place" omad:

Spoiler :
Pilt
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Kena vaikne kohake

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 09. Mai 2018, 18:20

Värske idee ja (õudus)põnevikuna meeldis väga. Mõned detailid, mis kergelt häirisid ja mida meenutada suudan, on siin juba välja toodud: rumalad tited, miks kohe uus laps saada jms. Lõpu osas jäi häirima see, et miks nii lihtsa asja peale varem ei tuldud (mitte isegi ainult peategelaste poolt, vaid üleüldse), kui koletiste kohta oli see aspekt ju teada.

Aga muidu mõnus vaatamine. 8/10
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Kena vaikne kohake

PostitusPostitas Cochrane » 07. Oktoober 2018, 23:16

5/10, sedagi mööndustega.

Hea näitlemine, hea idee, kuid liiga palju tobedaid kohti ja üldiseid arusaamatuid otsuseid, mis filmis toimuvast välja tõid. Seejuures poleks nende kõigi lahendamine nõudnud mingi hiilgaslikku lisaeelarvet.

Miks lasta oma kõige nooremal lapsel kõndida kaugel enda selja taga, võttes arvesse, et nt kukkudes põlve ära löömine ja nutmine või isegi aevastamine tähendaks kindlat surma?
Miks mitte seada üles helilõksusid, mis koletised kodu juurest eemale meelitaks? Või siis paigaldaks hoopis kusagile lähedale mingid kõlarid, mis laseks koduga harjuda kui kohaga, kus on mõttetult palju müra.
Miks on nende keldris paljas betoonpõrand? Paksult vaipade või millegi muu pehmega katta oleks igati loogiline. Üldse on kogu majas nii palju kola, mida saaks kerge müksamisega maha/über lükata ja sellega müra tekitada.
Beebid on väga kaua aega kontrollimatud müramasinad. Selles maailmas... oeh...

Ja lõpp jättis ka tunde, nagu oleks vaadanud mingit lühifilmi, kus lõpusekunditel öeldakse, et "nüüd alles lugu tõeliselt algab". See on küll õudusfilmide puhul küllaltki tavaline, aga nagu juba aru saada võib, ei läinud ma selle filmiga mitte üks raas kaasa ja seega ei suutnud kuidagi eelmainitud puudujääke eirata.
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

Re: Kena vaikne kohake

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 13. Oktoober 2018, 22:44

Kadii kriitikaga täiesti nõus jump-scare'ide koha pealt. Ja kuna ma olen üsna tundlik nende suhtes siis mul ka küttis punasesse üsna kiiresti. Ja tegelikult seal mingit õudut peale hüppe-hirmude polnudki.

Samamoodi nagu paljude teiste filmidega (sh. ka Cloverfield) - kohe kui näidatakse koletis ära, annab režissöör käest ka oma peamise trumbi ja edasi läheb asi skilli peale. Kas ja kuidas suudetakse veel pinget pakkuda. Ega liiga palju ei suudetudki.

Kuna Ralf mainis The Village't siis mainin siinkohal ära, et The Village meeldis mulle sellest filmist kordades rohkem (sorrynotsorry).
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Kena vaikne kohake

PostitusPostitas Aivar2 » 15. Veebruar 2019, 00:47

Vaadatav kuid liiga jabur et mitte öelda loll film.Vaatasin seda filmi rohkem Emily Blunti pärast.
Kasutaja avatar
Aivar2
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 92
Liitunud: 04. Mai 2016, 19:53


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 57 külalist

cron