Metsamajake

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Re: Metsamajake

PostitusPostitas Ralf » 02. Märts 2018, 19:41

See pole ood õudusfilmidele, ja kohe kindlasti pole see ood kõikidele õudusfilmidele, mis iial tehtud. See on pigem ood õudusfilmide stampidele.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Metsamajake

PostitusPostitas JazZ- » 02. Märts 2018, 19:59

Ralf kirjutas:See pole ood õudusfilmidele, ja kohe kindlasti pole see ood kõikidele õudusfilmidele, mis iial tehtud. See on pigem ood õudusfilmide stampidele.


Jah, "kõikide" osa on ehk liiast, sest pigem jääb "Cabin" ikkagi slasher'ite verd analüüsima, aga kuna see alamžanr eelkõige stampidest elatubki, siis pole ka päris õiglane neid lahku lüüa.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Metsamajake

PostitusPostitas Ralf » 02. Märts 2018, 20:57

Üks asi veel, mille Stuart välja toob ja millega kah nõus olen: mulle pole samuti kunagi jäänud muljet, et "The Cabin in the Woods" on armastuskiri õudusžanrile, pigem just vastupidi, see pilkab õudusfilme.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Metsamajake

PostitusPostitas Rasmus » 02. Märts 2018, 21:06

Pilkab jap. Kui Cabin oleks (või tahaks olla) ood või armastuskiri õudukatele, oleks selle arusaam ja kujutus õudustest tunduvalt mitmekesisem ja põnevam. Ilmselt võib argumenteerida, et näiteks
Spoiler :
zombide kasutamine viitab sellele, kuivõrd ülekasutatud zombid selle sajandi õudukates on,
aga ma usun, et see on lihtsalt märk laiskusest ja võimetusest paremaid, mitmekülgsemaid pahalasi välja mõelda. Õudusfaktor on selles filmis justkui järelmõte. Gore on kesine ja viited žanrile valdavalt pealiskaudsed. Mis ei tähenda sugugi, et mulle Cabin ei meeldiks (kuigi olgu öeldud, et žanrifännide seas on arvamused heal juhul 50/50), aga parem oleks ta saanud olla sellegipoolest. "The Final Girlsil" on ka sarnased hädad, metat on tegelikult üldse raske maitsekalt teha. "Screami" seeria on vast ainuke, mis sellega läbivalt hakkama on saanud, ja sealgi käiakse kohati väga piiri peal.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Metsamajake

PostitusPostitas JazZ- » 02. Märts 2018, 21:13

Ralf kirjutas:Üks asi veel, mille Stuart välja toob ja millega kah nõus olen: mulle pole samuti kunagi jäänud muljet, et "The Cabin in the Woods" on armastuskiri õudusžanrile, pigem just vastupidi, see pilkab õudusfilme.


Whedon ise nimetas seda tegelikult "loving hate letter"-iks ja ma pole päris kindel, kas keegi seda üldse kunagi "armastuskirjaks" ilma ühegi lisasõnata kutsunud on (oodid võivad ka kurjad olla).

Rasmus kirjutas:Ilmselt võib argumenteerida, et näiteks
Spoiler :
zombide kasutamine viitab sellele, kuivõrd ülekasutatud zombid selle sajandi õudukates on,
aga ma usun, et see on lihtsalt märk laiskusest ja võimetusest paremaid, mitmekülgsemaid pahalasi välja mõelda. Õudusfaktor on selles filmis justkui järelmõte.


Jah,
Spoiler :
zombid
olid seal täpselt sellel eesmärgil ja metsamajakese stseenides originaalsete kollide ja looga välja tulemine oleks filmi sõnumit pigem devalveerinud.

Rasmus kirjutas:Gore on kesine ja viited žanrile valdavalt pealiskaudsed.


Sest slasher'id on tavaliselt nii sügavad? Gore'i oli täpsel nii palju, et piisaks idee edasi andmiseks, sest eesmärk polnud nagunii selles osas eellasi üle trumpama hakata.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Metsamajake

PostitusPostitas Rasmus » 02. Märts 2018, 22:38

See, et Cabin halbu filme pilab, ei ole imo õigustus, et ta ise (samades aspektides) halb võiks olla. Eriti kuna see teos nii vaataja kui žanri osas selget üleolekut demonstreerib. Tõin lihtsalt välja, et kui selle filmi tegijad vähegi õudusfilmidest hooliksid, võiks Cabin olla hulga parem õudusfilm. Mulle iseenesest väga meeldib, mida Cabin teeb, ja minu jaoks on see soliidne 8/10 film, aga pole suur ime, et see õudukafännidele pinda käib, kui mõnitatakse paljuski omaenda vaatajaskonda ja žanri, mida paljud täiest südamest armastavad.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Metsamajake

PostitusPostitas JazZ- » 02. Märts 2018, 23:21

Rasmus kirjutas:See, et Cabin halbu filme pilab, ei ole imo õigustus, et ta ise (samades aspektides) halb võiks olla.


Metsamajakese sisuliin pidigi olema nii geneeriline kui vähegi võimalik, sest kriitika edastamise osas poleks mingid libaponid eriti veenvaid argumente pakkunud. Nii et filmi PÕHILIST IDEED "õigustuseks" tembeldada on justkui rumalapoolne.

Rasmus kirjutas:Tõin lihtsalt välja, et kui selle filmi tegijad vähegi õudusfilmidest hooliksid, võiks Cabin olla hulga parem õudusfilm.


Toon omalt poolt välja, et kui siinsed postitajad vähegi teadmistest hooliksid, võiks see teema sisaldada tunduvalt vähem valesid väiteid.

Rasmus kirjutas:...mõnitatakse paljuski omaenda vaatajaskonda...


Kas sa pole mitte see inimene, kes õudusfilmide õudsest publikust artikleid kirjutab? Vähem silmakirjalikkust paluks!
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Metsamajake

PostitusPostitas Rasmus » 02. Märts 2018, 23:51

JazZ- kirjutas:Kas sa pole mitte see inimene, kes õudusfilmide õudsest publikust artikleid kirjutab? Vähem silmakirjalikkust paluks!

Ja neid inimesi, kes kinos õudukate ajal naermas ja lobisemas käivad, ei nimetaks ma mitte kunagi õudusfilmifännideks. Enamik neist värdjatest arvab ilmselt, et 80ndatel tehti veel mustvalgeid filme vms, nii et on täiesti arusaamatu, miks sa sellise võrdluse Cabini teemas üldse üles tood. Mul pole aimugi, mida selline inimkõnts Cabinist arvab, ja see ei koti mind vähimalgi määral — rääkisin inimestest, kelle arvamusi olen erinevates foorumites, gruppides, podcastides jnejne kuulnud ja tähele pannud. Inimestest, kellele on see žanr tähtis, ja kellele ei meeldinud, mida Cabin sellest arvab. Vähem rumalaid argumente paluks!

Mis puutub ülejäänud retoorikasse, siis ei viitsi rohkem vaielda, kuna sa suudad ilmselgelt vabandada iga Cabini vea välja sellega, et FILM ONGI JU META (ja selle tegid toredad mehed), kuigi tead väga hästi, et ma mõistan seda. Ma ei heida filmile ette tema "geneerilist sisuliini", vaid vormi, kasvõi visuaalset, kuidas see sisuliin on esitatud. Klassikalise lõikumisfilmi raamidesse mahub hulga rohkem, kui Cabin näidata viitsib.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Metsamajake

PostitusPostitas Ralf » 02. Märts 2018, 23:58

Rasmus kirjutas:
JazZ- kirjutas:Kas sa pole mitte see inimene, kes õudusfilmide õudsest publikust artikleid kirjutab? Vähem silmakirjalikkust paluks!

Ja neid inimesi, kes kinos õudukate ajal naermas ja lobisemas käivad, ei nimetaks ma mitte kunagi õudusfilmifännideks.

Pilt
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Metsamajake

PostitusPostitas JazZ- » 05. Märts 2018, 23:47

Rasmus kirjutas:...kui mõnitatakse paljuski omaenda vaatajaskonda ja žanri, mida paljud täiest südamest armastavad.

Rasmus kirjutas:Ja neid inimesi, kes kinos õudukate ajal naermas ja lobisemas käivad, ei nimetaks ma mitte kunagi õudusfilmifännideks.


Kuidas täpselt "Cabin in the Woods" õudusfilmide fänne mõnitab? Kriitika on eelkõige suunatud sama valemi järgi valmis vorbitud turvalist vererada tallavate filmide pihta ja enamus õudusfilmide lavastajaid ei ole Adam Greenid, kes üksnes pühendunult fanservice'it teevad. Turgu ei pane üldjuhul paika andunud žanrifänn vaid just see teismeline, kes kinos õudukate ajal naermas ja lobisemas käib.

Rasmus kirjutas:Mis puutub ülejäänud retoorikasse, siis ei viitsi rohkem vaielda, kuna sa suudad ilmselgelt vabandada iga Cabini vea välja sellega, et FILM ONGI JU META (ja selle tegid toredad mehed)


Ma ei ole "iga Cabini viga" välja vabandanud sellega, et film meta on - põhiliselt on jutt keerelnud ühe konkreetse aspekti ümber, millele suunatud kriitika ei ole minu jaoks lihtsalt õigustatult mõjunud. Kui nad oleks otsustanud reveal'i nööritõmbajatest vaataja jaoks alles filmi lõpus teha, oleks "igava vormi" üle vingumine ehk paslikum, aga kuna metsamajakeses toimuv moodustas parimal juhul 1/4 filmi sisust ja pidi olema eelkõige levinumate klišeede lõuendiks, siis sellest oluliselt rohkem verd välja pigistada olekski raske. "Cabini" vigade hulgas tooksin välja pigem selle, et tegelased pole tegelikult kuigi huvitavad ega kordaminevad - jah, neid vooliti aegamisi stereotüüpideks, aga huvitav oleks olnud seda arengut ka ekraanil näha, sest vähemalt filmi alguses olid nad veel niivõrd-kuivõrd nemad ise. Väga silmapaistvaid muutusi nende karakterites aga filmi jooksul ei toimunud (peale selle, et dialoogiga anti vahepeal mõista, et mõni tegelane "pole kunagi varem nii käitunud!"). Lisaks meeldib Marty mulle igal vaatamisel järjest vähem - tema puhul annab Whedoni kohati sunnitult mõjuv dialoog (monoloog) eriti tunda.

Mis toredatesse meestesse puutub, siis see on küll stretch väide - vähemalt Whedon on nüüdseks confirmed halb inimene (või vähemalt inimene) ja Goddardist ei oska ma suurt midagi arvata. Lihtsalt ühe vähegi originaalsema õudusfilmi hammaste vahele võtmine ainult sellepärast, et see osadele inimestele meeldib, on veidi häiriv. Väide, nagu arvaks "Cabin", et ta on väga tark, on ka rumal - "Cabin" pole mingi AI (kuigi see oleks dope) - seda saavad parimal juhul arvata filmimeistrid või fännid - jäägem oma sõnades täpseks.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Metsamajake

PostitusPostitas Rasmus » 06. Märts 2018, 23:34

JazZ- kirjutas:Kuidas täpselt "Cabin in the Woods" õudusfilmide fänne mõnitab?

Lihtsustatult: väites, et kõik slasherid on vändatud täpselt ühe-sama malli järgi ning kui keegi midagi uut proovida julgeb või mudelis muudatusi teeb, on kohe vaatajatel kisa lahti ja käes maailma lõpp. Mis pole iseenesest täielikult kohatu kriitika (vt "Get Out" - mitte küll slasher, aga õudusfilm, mida paljud žanrifännid bashivad), kuid kvalifitseerub mõnituseks, või vähemasti ülbitsemiseks, sellegipoolest. Mind isiklikult see ei häiri.

JazZ- kirjutas:metsamajakeses toimuv moodustas parimal juhul 1/4 filmi sisust

:D Lõppvaatus kestab vähem kui ühe kolmandikku, nii et metsamajakese liin, isegi kui need "nööritõmbajate" stseenid sealt maha lahutada, on ikkagi solid pool filmist ja ilmselt rohkemgi. Kui seda oleks märkimisväärselt vähem, poleks mu kriitikal tõesti alust, kuid tunniajase slasheri kohta on Cabin pigem mannetu. Sisuliselt võib metsamaja tegevustikul ju vähem tähtsust olla, aga kui poolteisetunnises filmis on tunni jagu sitta ja poole tunni jagu kulda, on see film ikkagi parimal juhul keskpärane. Tõsi küll, Cabini kontekstis on see kehvemgi osa täiesti korralikul tasemel, kuid sellegipoolest mitte sellise hoole ja armastusega tehtud, nagu niivõrd nutikast filmist eeldaks.

JazZ- kirjutas:Lihtsalt ühe vähegi originaalsema õudusfilmi hammaste vahele võtmine ainult sellepärast, et see osadele inimestele meeldib, on veidi häiriv.

"Hammaste vahele" võeti see ikkagi sellepärast, et see osadele inimestele ei meeldi (vt viewtopic.php?p=190633#p190633). Kuna Cabin kuulub kahtlusteta mu lemmikfilmide hulka, ei pidanud ma vajalikuks seekord positiivsel peatuda, kuna imo olen oma poolehoidu aastate jooksul piisavalt väljendanud ja kõikvõimalikud kiidusõnad on siin teemas juba ühel või teisel moel lagedale toodud. Mida ma aga sageli kohanud pole, on Cabini õigustatud ja argumenteeritud kriitika, kuna, nagu sa isegi maininud oled, on filmi põhiidee heiteritest enamasti lihtsalt kaarega mööda läinud. Seetõttu pidasin vajalikuks, kuna Ralf juba selle teema üles tõi, lisada ka "klassikalise õudusfilmifänni" perspektiiv, mis suuremalt jaolt küll minu omaga ei kattu, aga sellegipoolest Facebooki arutlustes ajast aega jälle üles kerkib ja seetõttu siingi mainimist väärib. Kunagi alustasin sel teemal ka arvustuse/essee kirjutamist, kuid eriti kaugele ei jõudnud - seepärast on hea võimalus nüüd siin ventida.

JazZ- kirjutas:Väide, nagu arvaks "Cabin", et ta on väga tark, on ka rumal - "Cabin" pole mingi AI (kuigi see oleks dope) - seda saavad parimal juhul arvata filmimeistrid või fännid - jäägem oma sõnades täpseks.

OEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEH :pööritus:
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Metsamajake

PostitusPostitas JazZ- » 07. Märts 2018, 01:12

JazZ- kirjutas:Whedon ise nimetas seda tegelikult "loving hate letter"-iks ja ma pole päris kindel, kas keegi seda üldse kunagi "armastuskirjaks" ilma ühegi lisasõnata kutsunud on


Jah, on küll. Drew Goddard nimetas seda "Cabini" making-of'is just täpselt selleks.

Rasmus kirjutas:
JazZ- kirjutas:Kuidas täpselt "Cabin in the Woods" õudusfilmide fänne mõnitab?

Lihtsustatult: väites, et kõik slasherid on vändatud täpselt ühe-sama malli järgi ning kui keegi midagi uut proovida julgeb või mudelis muudatusi teeb, on kohe vaatajatel kisa lahti ja käes maailma lõpp.


Olen üpris kindel, et maailma lõpp viitas (nagu Dana ja Martygi filmi lõpus tõdesid), et aeg oleks järg kellelegi teisele (uute ja originaalsete ideedega filmitegijatele) üle anda, mitte vaatajate isiklikule tragöödiale. Saan küll aru, kuidas "publik on jumalad" -> "jumalad on kurjad" -> "publik on kuri" deduktsiooni abil selleni jõuda, aga kuna Goddard tegi "Cabinit" nagu see oleks viimane film ta elus ja proovis seega sinna sisse mahutada kõik, mis vähegi võimalik, siis toimus vahepeal ka ideeliselt väike radade vahetus.

Rasmus kirjutas:
JazZ- kirjutas:metsamajakeses toimuv moodustas parimal juhul 1/4 filmi sisust

:D Lõppvaatus kestab vähem kui ühe kolmandikku, nii et metsamajakese liin, isegi kui need "nööritõmbajate" stseenid sealt maha lahutada, on ikkagi solid pool filmist ja ilmselt rohkemgi. Kui seda oleks märkimisväärselt vähem, poleks mu kriitikal tõesti alust, kuid tunniajase slasheri kohta on Cabin pigem mannetu.


Kontrollisin üle, lõppvaatus kestab pool tundi ja ülejäänud filmis on stseene metsamajakese ja kontrollkeskuse vahel enam-vähem pooleks ehk see sisuliin kestis 8% kauem minu väidetust ja 33%% vähem sinu väidetust, millest võime järeldada, et mul on õigus.

Rasmus kirjutas:
JazZ- kirjutas:Lihtsalt ühe vähegi originaalsema õudusfilmi hammaste vahele võtmine ainult sellepärast, et see osadele inimestele meeldib, on veidi häiriv.


"Hammaste vahele" võeti see ikkagi sellepärast, et see osadele inimestele ei meeldi (vt viewtopic.php?p=190633#p190633).


Ja see "ei meeldi" inimestele (vähemalt sellistele Stuarti-taolistele, kelle anagram on juhuslikult SAUTTR) just sellepärast, et leidub üsna arvukal hulgal neid, kellele see meeldib. Väitku nad mida iganes, aga ma keeldun uskumast, et keegi viitsiks "Cabini" kallal argumenteeritult bitch'ida, kui neil poleks tunnet, et nad peavad inimeste ellu valgust tooma.

Rasmus kirjutas:
JazZ- kirjutas:Väide, nagu arvaks "Cabin", et ta on väga tark, on ka rumal - "Cabin" pole mingi AI (kuigi see oleks dope) - seda saavad parimal juhul arvata filmimeistrid või fännid - jäägem oma sõnades täpseks.

OEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEH :pööritus:


Mis? See oli minu viis sõbralikul noodil (G) lõpetada, sest on ju üsna ilmne, mida "Cabin arvab, et on tark" all mõeldakse - kuna mul on teatav ninatarga staatus, siis see oli lihtsalt eneseirooniline kriitika. Aga saan aru, et see "E"-de hunnik oli vajalik lisa, sest vastasel juhul oleks su postituses emoticon'ide ja mittemidagiütleva üleoleva passiivagressiivsuse kvoot täitmata jäänud. Kui omakorda mingit metat luua üritasid, siis muidugi respekt.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Eelmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 42 külalist

cron