Hea Koht

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Hea Koht

PostitusPostitas JazZ- » 15. Detsember 2017, 01:55

Hea Koht
The Good Place (2016)

Ühel päeval ärkab Eleanor Shellstrop (Kristen Bell) oma magamistoa asemel üles Heas Kohas - hauataguse elu paradiisis, mille asunikud on oma koha välja teeninud isetu käitumise ja ohtra heategevusega. Üsna pea taipab Eleanor aga, et tema on sinna sattunud eksimuse tagajärjel. Halva Koha vältimiseks pöördub Eleanor endise eetikaprofessori Chidi (William Jackson Harper) poole, et tema abiga õppida, kuidas hea inimene olla ja oma Hea Koha elamisluba lõpuks ausalt välja teenida.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Hea Koht

PostitusPostitas Garli » 15. Detsember 2017, 11:55

Nii forking hea!

Spoiler :
Halva Koha vältimiseks pöördub Eleanor endise eetikaprofessori Chidi (William Jackson Harper) poole, et tema abiga õppida, kuidas hea inimene olla ja oma Hea Koha elamisluba lõpuks ausalt välja teenida.

Mulle meeldib, et see lause nii eksitav on. Tähendab... see on tõsi, aga väääääga pealiskaudne. Kui sellise ideega sari oleks 10 aastat tagasi eetris olnud, siis oleks ilmselt kolm täispikka hooaega läinud selleks, et Eleanor lõpuks üles tunnistaks, et ta sinna ei kuulu. Ja siis veel kolm hooaega selleks, et nad jõuaksid nii kaugele nagu The Good Place jõudis esimese hooaja viimase osaga. Ja siis oleks sellele korralik viimane osa tehtud. Ja siis oleks sellele ilma igasuguse põhjuseta mingi loll reboot tehtud (käi *****, Scrubsi 9. hooaeg). Tore, et paberi peal täiesti tavalisena tunduv komöödiaseriaal nii hästi läbi mõeldud on ja teatakse, kuidas ja kuhu nad jõuda tahavad. Hooaja lõpuks oli tõesti tunne nagu vaataks naljakat versiooni Lostist. Lost polnud küll sari, mis asjade ette planeerimisega hiilanud oleks, aga lugesin, et Michael Schur isegi konsulteeris Damon Lindelofiga, sest Lost on üks ta lemmiksarju ja näha on, et The Good Place on sellest omajagu inspiratsiooni saanud.

Hooaja lõpust ja sellest twistist rääkides, siis ei näinud seda tulemas. Redditis esimeste episoodide kohta lugemine pani küll alguses selle idee pähe, et see võib hoopis The Bad Place olla, aga 1) hooaja lõpuks olin selle juba ära unustanud ja 2) selle peale ei mõelnud küll kordagi, et kogu asi võib hoopis mingisugune Michaeli eksperiment olla. Au ja kiitus mitte ainult kirjutajatele vaid ka Ted Dansonile ja kõigile, kes selle ilusa värvilise maailma disainisid, sest minu petsid nad täielikult ära.


Teist hooaega vaatan siis, kui kõik osad väljas on. Loodetavasti on veel forking parem.
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

Re: Hea Koht

PostitusPostitas Ronet » 16. Detsember 2017, 02:54

S1 läbi. Nagu ka Parksi, The Office'i ja Arrested Developmendiga, pidin ka sellele sarjale teise võimaluse andma, kuna esimesel vaatamisel lihtsalt ei klikkinud. Parks ja The Office küll kindlustasid oma tagala alles teise hooajaga, ent The Good Place andis oma headusest märku 4-5 episoodiga (esmasel vaatamisel jäi vist 3. episood pooleli) ja esimesi episoode uuesti üle vaadates tundus juba sari muhedam.

Garli kirjutas:Nii forking hea!

Spoiler :
Halva Koha vältimiseks pöördub Eleanor endise eetikaprofessori Chidi (William Jackson Harper) poole, et tema abiga õppida, kuidas hea inimene olla ja oma Hea Koha elamisluba lõpuks ausalt välja teenida.

Mulle meeldib, et see lause nii eksitav on. Tähendab... see on tõsi, aga väääääga pealiskaudne. Kui sellise ideega sari oleks 10 aastat tagasi eetris olnud, siis oleks ilmselt kolm täispikka hooaega läinud selleks, et Eleanor lõpuks üles tunnistaks, et ta sinna ei kuulu. Ja siis veel kolm hooaega selleks, et nad jõuaksid nii kaugele nagu The Good Place jõudis esimese hooaja viimase osaga. Ja siis oleks sellele korralik viimane osa tehtud. Ja siis oleks sellele ilma igasuguse põhjuseta mingi loll reboot tehtud (käi *****, Scrubsi 9. hooaeg). Tore, et paberi peal täiesti tavalisena tunduv komöödiaseriaal nii hästi läbi mõeldud on ja teatakse, kuidas ja kuhu nad jõuda tahavad. Hooaja lõpuks oli tõesti tunne nagu vaataks naljakat versiooni Lostist. Lost polnud küll sari, mis asjade ette planeerimisega hiilanud oleks, aga lugesin, et Michael Schur isegi konsulteeris Damon Lindelofiga, sest Lost on üks ta lemmiksarju ja näha on, et The Good Place on sellest omajagu inspiratsiooni saanud.

Hooaja lõpust ja sellest twistist rääkides, siis ei näinud seda tulemas. Redditis esimeste episoodide kohta lugemine pani küll alguses selle idee pähe, et see võib hoopis The Bad Place olla, aga 1) hooaja lõpuks olin selle juba ära unustanud ja 2) selle peale ei mõelnud küll kordagi, et kogu asi võib hoopis mingisugune Michaeli eksperiment olla. Au ja kiitus mitte ainult kirjutajatele vaid ka Ted Dansonile ja kõigile, kes selle ilusa värvilise maailma disainisid, sest minu petsid nad täielikult ära.


Teist hooaega vaatan siis, kui kõik osad väljas on. Loodetavasti on veel forking parem.

Spoiler :
Whoa. Selle Losti seose peale ei tulnud ma kordagi. Nüüd aga küll.

See sari suutis ootustega ikka väga hästi mängida. Olin samuti mingi aeg mõelnud, et äkki see on tegelikult Halb Koht ja uuesti vaatama hakates selle teooria peale enam ei tulnud. Sarnaselt Jianyule, kahtlustasin pigem, et tegu on prank showga. (Ja-jah, selle eelarve peaks ulmeline olema ja IRL mõjuvad eriefektid praegusel ajal veel ei eksisteeri)


Ted Danson on wunderbar nagu alati ja kõige ilusamate näitlejate teemasse võib ilmselt ühe inimese juurde lisada. Vau.
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Hea Koht

PostitusPostitas JazZ- » 17. Detsember 2017, 03:02

Pilt

Kui keegi oleks mulle viis aastat tagasi öelnud, et see tüüp ühel päeval väga hea seriaali teeb, siis noh, ma oleks teda 100% uskunud, sest elagu Mose Schrute!

Nüüd oli mul õnneks võimalus veenduda, et välimus ei ole mitte kunagi petlik ja Michael Schur suutis oma tugevate kätega tõesti midagi hämmastavalt vahvat valmis voolida. Erinevalt Levelist ei pidanud ma "The Good Place'iga" mitut katset tegema - Kristen Bell ja iga episoodi lõpus olevad cliffhanger'id tagasid üsna kiire vaatamissoorituse.

Garli kirjutas:
Spoiler :
Kui sellise ideega sari oleks 10 aastat tagasi eetris olnud, siis oleks ilmselt kolm täispikka hooaega läinud selleks, et Eleanor lõpuks üles tunnistaks, et ta sinna ei kuulu. Ja siis veel kolm hooaega selleks, et nad jõuaksid nii kaugele nagu The Good Place jõudis esimese hooaja viimase osaga. Ja siis oleks sellele korralik viimane osa tehtud. Ja siis oleks sellele ilma igasuguse põhjuseta mingi loll reboot tehtud (käi *****, Scrubsi 9. hooaeg).


LOL, lisaks ka tõsi. Ei tahaks väga palju spoilida, aga julgen oletada, et ainuüksi terve 2. hooaja 1. episood oleks 10 aastat tagasi 6 hooaega saanud, sest ei näinud sellel kiirusel eskaleerumist isegi oma eelneva hooaja kogemuse põhjal ette.

Muidu lõbus ja värki, mu lemmikosa oli vist see, kui

Spoiler :
"The Bad Place'i" gäng külla tuli, Adam Scott on nii lustakas douchebag. Twist'i ei näinud minagi tulemas ja eelnevalt ei käinud see mu mõtetest ega ühestki Redditi thread'ist ka läbi, kuigi oleks ju võinud, loll. :vihane:


Eleanori pre-surm tegelasega samastun natuke liiiga palju, et Heasse Kohta sattumise osas erilisi lootusi julgeks hellitada, aga kui see mul siiski õnnestuma peaks ja selguks, et mu hingesugulane on Jianyu, siis ei kahtleks ma selles hetkegi.

Spoiler :
Sest ta on!


Kas see mingi meta nali, et showrunner on Michael ja Hea Koha disainer on ka Michael?
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Hea Koht

PostitusPostitas Soprano » 17. Detsember 2017, 11:05

JazZ- kirjutas:Pilt

TIL, et tema on selle sarja looja. Piloot oli meh ning polnud huvi edasi vaadata. Kuna Level and co. seda muudkui kiidab ja Eva tahab ka edasi vaadata, sest pidi paremaks minema, siis annan isegi uue võimaluse. Aga oleksite ikkagi võinud kohe öelda, et Parks and Rec tegija on selle taga!
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Hea Koht

PostitusPostitas JazZ- » 17. Detsember 2017, 22:40

Soprano kirjutas:Aga oleksite ikkagi võinud kohe öelda, et Parks and Rec tegija on selle taga!


TIL, et tema on selle sarja looja.

"Parks and Rec'iga" ma muidu eriti sarnasusi ei tajunud - pigem vist nagu "Pushing Daisies" kohtub "Lostiga", kuigi pole kindel, kas seegi hea võrdlus on. Kui piloot huvi ei pakkunud, siis ma miskipärast natuke kahtlen, et ülejäänud sari sügavamaid emotsioone tekitab, sest avaosa pani minu meelest üldtooni üsna hästi paika. Samas Levelit hookis ka hiljem, nii et mine tea. Teeme "kuidas Sopranole "The Good Place" meeldib" ennustusvõistluse? Rahad paluks minu kätte.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Hea Koht

PostitusPostitas Ronet » 17. Detsember 2017, 23:14

Kuna mingi Losti seos on, peaks Forza ka kuidagi vaatama panema.
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Hea Koht

PostitusPostitas lostinthemist » 17. Detsember 2017, 23:30

Ronet kirjutas:Kuna mingi Losti seos on, peaks Forza ka kuidagi vaatama panema.

Pilt
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Hea Koht

PostitusPostitas Rain » 19. Detsember 2017, 15:37

Kuna siin rahvast muutus maru aktiivseks selles teemas, mõtlesin ka antud seriaalile pilgu peale visata. Algus oli küll eriti vaevaline, aga kuna huvi endiselt oli, siis ei raatsinud pooleli jätta. Varemgi eelarvamustega seebika pooleli jätnud ja hiljem uuesti avastanud, et "polegi väga hull". Aga tõsi ta on, mind hakkas näiteks alles kuskil 5. epidoodist paeluma. Seega esimese hooaja najal väidan, et täitsa OK on.
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Hea Koht

PostitusPostitas Soprano » 29. Detsember 2017, 06:35

Hetkel on 8 osa vaadatud. Jätkasime siis vaatamist teisest episoodist, aga tuli välja, et olime seda juba näinud, kuid mul polnud seda mingil põhjusel päevikus märgitud. :vihane: Olge mureta, sest nüüd on see koletu viga parandatud!

Muidu sari/tegelased pole otseselt rohkem meeldima hakanud, aga eks vaatan edasi. Meeldis vähemalt see, et Eleanori identiteet tuli suhteliselt varakult avalikuks ning ei jäädud sel teemal kauaks (loe: mitmeks hooajaks) toppama. Janet on igatahes sarja MVP. Muidu olen vaatamisel lihtsalt aegajalt muhelenud, aga ma naersin ennast ogaraks selle* kaktuse jandi peale (õige koht tuleb veidi pärast seda). Naljakaks tegi just see teadmine, et ka teisel korral ei saa sealt tulla muud kui kaktus. See stseen oli lihtsalt perfektselt kirjutatud/näideldud - rohkem sellist huumorit palun! Ja näitlemisest rääkides, kui sarjas poleks Ted Dansonit, siis ma kindlasti edasi ei vaataks. Ainult Janetist ei piisaks kuna teda on suht vähe anyway.

* tore fakt - seda klippi otsides sain teisi video pealkirju nähes ühe spoileri (vist isegi teise hooaja kohta)
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Hea Koht

PostitusPostitas JazZ- » 29. Detsember 2017, 22:12

Soprano kirjutas:Muidu sari/tegelased pole otseselt rohkem meeldima hakanud, aga eks vaatan edasi.


JESS, võitsin ennustusvõistlusega 2 miljonit, vihka samas vaimus edasi!

Soprano kirjutas:Janet on igatahes sarja MVP. Muidu olen vaatamisel lihtsalt aegajalt muhelenud, aga ma naersin ennast ogaraks selle* kaktuse jandi peale (õige koht tuleb veidi pärast seda). Naljakaks tegi just see teadmine, et ka teisel korral ei saa sealt tulla muud kui kaktus. See stseen oli lihtsalt perfektselt kirjutatud/näideldud - rohkem sellist huumorit palun!


Ha! Minu jaoks on Janet hoopis kergelt ärritav tegelane ja selle kaktuse stseeni ajal palvetasin mõttes, et nad sellise huumori otsemaid lõpetaksid, aga eks see olegi üsna subjektiivne (kellele head ja kellele halvad naljad :ülivihane: ). Minu tegelastoetus OÜ jääb endiselt Kristen Belli ja Adam Scotti karakterite juurde, kuigi viimane seal kahjuks just väga sage figurant ei ole.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Hea Koht

PostitusPostitas Soprano » 30. Detsember 2017, 01:32

Heidi Purgamisest on asi kaugel. Ega see mingi Masters of Sex pole.
Spoiler :
Pilt

Adam Scott oli hea üllatus. Ta mängib seda douchebagi rolli 1 229 305 punkti võrra paremini kui Kristen Bell. Mu suurim veiseliha sarjaga ongi ilmselt peaosa vale casting. Kristen Bell ei mängi seda sitapea rolli välja. Kõik need flashbackid tema elust Maal on ebanaljakad ja panevad silmi pööritama.

Hea uudis on see, et eelmises postituses mainitud spoiler tuli juba 10ndas episoodis. Polnudki kõige hullem spoileri katastroof.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Hea Koht

PostitusPostitas Soprano » 01. Jaanuar 2018, 06:01

Jõudsime sarjaga järje peale täpselt enne aastavahetust.

Pilt

Mina pärast esimese hooaja lõppu ja teise hooaja topeltepisoodi^^ Pärast seda on aga vaikselt pidurid peale tõmmatud. Eks kõik need kaljuriidepuud ja twistid hellitasid vahepeal ära ning lugu on viimaste episoodidega seisma jäänud või vähemalt see tundub nii. Loodan hetkel parimat, et neil on mingi hea plaan edaspidiseks. Also, ei kujuta ette, kuidas seda saab olema nüüd vaadata korra nädalas. Suht hea oli ikka maratoonida.

P.S. Lepin sellega, et saan topeltpostituse eest -25 punkti.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24


Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist