Star Wars: Viimased jedid

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Star Wars: Viimased jedid

PostitusPostitas Rasmus » 21. Detsember 2016, 14:56

Star Wars: Viimased jedid
Star Wars: The Last Jedi (2017)

Maailmakuulsa kosmosesaaga kaheksas episood, mis jätkab sealt, kust eelmine pooleli jäi. Pärast esimesi katsumusi kohtub Rey (Daisy Ridley) legendaarse Luke Skywalkeriga (Mark Hamill), kes tutvustab talle Jõu tagamaid. Samal ajal valmistub Vastuhakk suureks lahinguks Esimese Orduga.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Star Wars: Viimased jedid

PostitusPostitas Rasmus » 05. Detsember 2017, 00:21

Pilt

Hehe, hea kala tõlkijatelt, režissöör ütleb, et "Jedi" on pealkirjas ainsuses. :P
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Star Wars: Viimased jedid

PostitusPostitas ruut » 14. Detsember 2017, 12:21

Noh. Oli film.

EDIT: Arvustus.
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

Re: Star Wars: Viimased jedid

PostitusPostitas Ralf » 14. Detsember 2017, 23:47

Vau jah, ilmselt parim "Tähesõdade" film pärast vana triloogiat.
Mu arvustus.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Star Wars: Viimased jedid

PostitusPostitas Rasmus » 15. Detsember 2017, 04:30

Täiesti uskumatu, mida ühe filmi vaatamine võib endas kätkeda. Ma pole mitte kunagi niimoodi kellegi elu pärast kartnud. Selle jaoks filmid ongi loodud. Sellepärast ma kino armastangi. Idee järgi võiksin ehk proovida antud teost arvustada või kommenteerida, aga sel pole erilist mõtet, kuna tean, et sõnade ratsionaalsest järjestusest on tähtsam see, mida ma praegu, kell 2 öösel keset koolinädalat tunnen. Ja kui üks film suudab minus tekitada selliseid tundeid, siis pole ausalt öeldes mitte miski muu oluline. Ma läksin umbes neli tundi tagasi kinno väsinuna ja unisena ning praegu on mul selline adrekalaks, et lähen ilmselt uinakuta hommikusse loengusse.

Kui millestki rääkida, siis ainult sisust. Ei taha sõnagi kuulda sellest, kas oli hea või halb.

Spoiler :
Pilt ---> Pilt
:irw:
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Star Wars: Viimased jedid

PostitusPostitas ruut » 15. Detsember 2017, 10:54

Rasmus kirjutas:Ei taha sõnagi kuulda sellest, kas oli hea või halb.

See oli hea/halb.
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

Re: Star Wars: Viimased jedid

PostitusPostitas Tauri. » 15. Detsember 2017, 14:49

Disney tegigi seda mida "haterid" arvasid :(

Eilsega kahjuks suri Star Wars minu jaoks.
Tauri.
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 3
Liitunud: 15. Detsember 2017, 14:31

Re: Star Wars: Viimased jedid

PostitusPostitas JazZ- » 15. Detsember 2017, 15:34

Tauri. kirjutas:Disney tegigi seda mida "haterid" arvasid :(

Eilsega kahjuks suri Star Wars minu jaoks.


Räägid ehk natuke lähemalt?
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Star Wars: Viimased jedid

PostitusPostitas Rasmus » 15. Detsember 2017, 16:06

Heiterid arvasid, et minnakse jälle nostalgia peale ratsutama. Selle asemel saatis Rian Johnson kõik oma ootustega pikalt, pööras JJ ehitatud sissejuhatuse pea peale ja näitas, mida uus triloogia tegelikult tähendab. Iseasi on see, kas vaataja suudab Johnsoni nägemusega leppida, kuna "The Last Jedi" on tõepoolest hullumeelne ja pole mingi ime, et see fännid kahte leeri laiali lööb. Mu kursavend, kes oli filmi enne mind näinud ja selles suhteliselt pettunud, ütles mulle enne seanssi, et keskenduksin ainult loole ja nii ma ka tegin. Lülitasin oma ettekujutuse "TFA" perfektsest jätkuloost välja ja lihtsalt vaatasin, mida Johnson mulle pakub. Aga ma ei imesta absoluutselt, et paljud sellega hakkama ei saanud, kuna kui sa oled ikka kaks aastat pead murdnud,
Spoiler :
kes Rey vanemad on ja kes Snoke tegelikult on, siis võib vihale ajada küll, kui sulle järsku öeldakse, et "well, sorry, aga sellel pole üldse vahet". Mulle endale sellised "fuck you" momendid igati passisid, olgugi et kohe alguses see valgussaabli üle õla viskamine tuli paraja šokina.
Aga kui end täielikult Johnsoni kätte usaldada, on sõit võrratu. Ma ei väida absoluutselt, et mind osa Johnsoni valikuid kahtlema ei pannud ‒ noh, selline "kuule, oled ikka kindel?" mõte käis filmi ajal pidevalt peast läbi, aga sellistesse kinnisideedesse ei tasu takerduda. Rikub lihtsalt enda emotsiooni ära.

Luke ütleb seda vast kõige tabavamalt: "This is not going to go the way you think." Ja parem ongi.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Star Wars: Viimased jedid

PostitusPostitas Tauri. » 15. Detsember 2017, 16:47

OK, eks ma proovin enda mõtted kirja panna. Vaatan väga palju filme, kuid arvustusi ei ole kirjutanud :)

Alustan sellest, et olen väga väga suur SW-i fänn. Originaaltriloogiat pean üheks parimaks mis on tehtud. Eellugudest nii hästi ei arva, kuid siiski on need vaadatavad. The Force Awakens't hindasin seitsmega kümnepallisüsteemis. Parem kui prequelid aga selgelt nõrgemad kui IV-VI.

Aga siiski tegi JJ Abrams korraliku filmi, mis andis võimaluse üliheaks järjelooks. Kuid see soust mida ma eile kinos vaatasin, oli nagu paroodiafilm.

Miinused

* Liiga palju juustust komöödiat ja nalju. Ausalt no vahepeal oli selline tunne, nagu vaataks mingit uut Sandleri juustu.
Spoiler :
* Snoke 'i surm...Are u fucking kidding me?
* Leia supermani moment....ok :D

* Plot oli üliigav, eriti filmi keskosa. Aegluubis laevad üksteist jälitamas. How exciting.
* Valgusmõõkade võitlust põhimõtteliselt ei olnud
Spoiler :
* Luke'i halogramm...sja siis surm...really (N)

* Igavad sub-plotid mis ei andnud filmile midagi juurde
* First Order on täiesti saamatuks pundiks tehtud. Vader oleks ammu Huxi ja Phasmale otsa peale teinud


Plussid

* Näitlemine oli siiski enamjaolt väga hea
* Oli häid momente nagu
Spoiler :
Luke kohtumine Chewie, Leia ja R2D2-ga


Ma ei saa aru, kuidas kriitikud seda nii hästi hinnata said. Aga vaadates IMDB ja Rotten tomatoesi user reviewsid siis on selgelt näha, et suurele publikule film ei meeldinud.
Tauri.
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 3
Liitunud: 15. Detsember 2017, 14:31

Re: Star Wars: Viimased jedid

PostitusPostitas JazZ- » 15. Detsember 2017, 17:33

Tauri. kirjutas:OK, eks ma proovin enda mõtted kirja panna. Vaatan väga palju filme, kuid arvustusi ei ole kirjutanud :)


Tuleb kusjuures täitsa hästi välja, võiksid siin foorumis teisi filme ka kritiseerida. Või siis näiteks siin või siin oma lemmikfilmid kirja panna. Lisaks tuleks ära märkida, et võõrsõnade kaldkirja panemisega platseerud ilmselt automaatselt mu lemmikfoorumlaseks. "Star Warsi" osas ma kaasa rääkida ei oska, aga küllap siin on piisavalt spetsialiste, kes su arvamuse õigsust valideerida oskavad.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Star Wars: Viimased jedid

PostitusPostitas Tauri. » 15. Detsember 2017, 17:37

kas see nüüd oli sarkasm või? :))

Vabandan, et Spoilerid unustasin panna, loodan, et nüüd kellegi filmivaatamist ära ei rikkunud.
Tauri.
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 3
Liitunud: 15. Detsember 2017, 14:31

Re: Star Wars: Viimased jedid

PostitusPostitas JazZ- » 15. Detsember 2017, 18:07

Tauri. kirjutas:kas see nüüd oli sarkasm või? :))


Ei olnud, uued postitused on alati oodatud (isegi kui need vale arvamust väljendavad). ;-)

Tauri. kirjutas:Vabandan, et Spoilerid unustasin panna, loodan, et nüüd kellegi filmivaatamist ära ei rikkunud.


Ära muretse, üldjuhul saadab Filmiveeb oma eliitüksuse kasutaja perekonda ja lemmikloomi mõrvama alles pärast teist rikkumist.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Star Wars: Viimased jedid

PostitusPostitas Rasmus » 15. Detsember 2017, 18:08

Tauri. kirjutas:Vabandan, et Spoilerid unustasin panna, loodan, et nüüd kellegi filmivaatamist ära ei rikkunud.

Pole viga, sain üsna kiiresti jälile.

Sinu eelneva jutuga võin nõustuda nii palju, et Finni ja Rose'i kõrvalliin oli tõesti võrdlemisi ebavajalik (oleks kindlasti saanud kompaktsemalt), aga teised kaebused kõlavad ikkagi nagu "see ei läinud nii, nagu mina tahtsin, seega mind enam ei huvita". Chris Stuckmann räägib oma spoileritega arvustuses pisut täpsemalt ja asjalikumalt.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Star Wars: Viimased jedid

PostitusPostitas JazZ- » 17. Detsember 2017, 01:19

Ralf kirjutas:Fännid, kelle sügav kiindumus on "Tähesõdu" nii kaua elujõulisena hoidnud, lähevad filmi nagunii esimesel võimalusel vaatama ja naudivad seda kindlasti, kuna Lucasfilmi omandanud Disney teab, kuidas saagat jumaldavaid inimesi kõnetada.


:D:D:D:D

Arvasin pärast filmi, et "Star Warsi" fännid on ilmselt kõige rumalamad inimesed terves maailmas, kui selle soga tõesti rõõmuga alla neelavad ja isukalt uut nõuavad, aga pärast mõningate arvustuste sirvimist sain aru, et tegelikult ei erine andunud jedhead'ide (pole vist kahjuks ametlik termin) arvamus laias laastus minu omast kuigi palju. Lühidalt: see, mida tehti oli KOHUTAVALT HALB - ja mul ei olnud "TFA" järjeloo suhtes mitte mingeid ootusi, aga isegi mu napilt paari sentimeetri kõrgusele seatud lati alt suudeti nagu elukutseline boamadu läbi roomata. Kohe, kui Domnhall Gleeson oma kurjuselordi kostüümis välja ilmus ja kuri olema hakkas, tekkis kõrvetavalt ebameeldiv tunne nagu vaataks hoopis "Austin Powersit" või mingit erakordselt halvasti välja kukkunud paroodiat. Lootsin, et ehk võtavad nad ennast pikapeale kokku, sest neil oli selleks terve igavik (2 tundi ja 30 minutit!!!), aga selle asemel otsustasid nad oma antiklimaatilise juustuse huumoriga lõpuni kütta nagu oleks stsenaristid otse Valio piimatööstusest kohale toodud - Tauri välja toodud Sandleri paralleel oli selles mõttes üsna tabav. Olgu, jätame selle wannabe Joss Whedoni* dialoogi välja - tegu, mida uue "Star Warsi" eest vastutavad isikud samuti kaaluda oleks võinud - ja läheme samaväärselt nõrga sündmustiku juurde:

ruut kirjutas:Ja see ongi filmi suurim probleem - see on pisut igav


PISUT?!?!?!? Ma väljusin saalist umbes 50 aastat vanemana ja mitte filmist kogutud elutarkuse tõttu. Väga palju tüütut piupiupautamist ja lisaks veel POOL FILMI enda alla võtnud TÄIESTI MÕTTETU teemaliin Finni ja Rose'iga - kohati jäi mulje nagu oleks nende abil üritatud mingit rassilist tasakaalu hoida, aga sellega siis veel haledamalt läbi kukutud, sest nad ei teinud absoluutselt MITTE midagi, mis kuhugi viinud oleks. Selle asemel oleks võinud hoopis Kylo Reni ja Rey fookusesse võtta ning nende loo põhjalikumalt välja arendada.

Spoiler :
Antud juhul pressiti see mingisse viletsasse "sa nii halb - a olex äkki sõbrad? - pmst võib kah - jk!".jpg formaati.


Daisy Ridley ja Adam Driver on andekad näitlejad, lisaks on neil omavahel suurepärane keemia, nii et hea "nad on õde ja vend!!!" võimaluse möödalask?

* Olen nagu täiesti veendunud, et "puny ship" oli haletsusväärne katse "Avengeri" rasval liugu lasta - tegelikult mõtlesin isegi, et äkki on tehisintellekt lõpuks filmi tegemise enda raudsesse haardesse võtnud, sest kogu see mosaiik oli nagu mingitest edukaks osutunud filmitükkidest kokku mätsitud, lihtsalt omavahel ei suudetud neid eriti õnnestunult klapitada. Võite järgmine kord mind appi kutsuda, ma pusledega sitaks hea.

Mis veel levinud kriitikass puutub, siis
Spoiler :
ei saa öelda, et mind näiteks Stoke'i surm vähemalgi määral kottinud oleks, sain alles pärast arvustuste lugemist teada, miks see halb oli.


Ralf kirjutas:Toosama Rose lausub seejuures ühe kõlavama tõe kogu filmis: "Me ei hävita neid, keda vihkame, vaid päästame neid, keda armastame."


Kui keegi saalis samaaegselt kõva raginat kuulis, siis olid need minu silmad, mida ma oma selleks ajaks täielikult aukuvajunud koobastest pööritasin. Peale imalate lööklausete häirisid mind need eeldatavasti armsana mõjuma pidanud loomad ka. Mõrvaksin nad võimalusel kiiremas korras ja jätaks siis söömata. Ja ärge üritagegi valetada, et seal omajagu ebaõnnestunud nostalgia kerjamise katseid polnud.
Spoiler :
Mille jaoks vajalik see Yoda oli???


Mis pealkirja tõlkesse puutub, siis tõesti üsna õnnetu komistus. "Star Wars: Jõud raugeb" oleks tunduvalt sobivam olnud. Viimane kaader oli mu eelnevast kriitikast hoolimata täitsa kena - filmi järel juhuslikult pealtkuuldud vestlusest käis läbi, et sellest saaks kindlasti omakorda järjeloo vändata. Selles ma ei kahtlegi.

2/10
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 55 külalist

cron