Blade Runner 2049

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Blade Runner 2049

PostitusPostitas Rain » 24. September 2017, 21:20

Blade Runner 2049
Blade Runner 2049 (2017)

Oscari võitnud režissöörilt Denis Villeneuve'ilt ("Saabumine") on valminud "Blade Runner 2049", palavalt oodatud järg kultuslikule ulmefilmile "Blade Runner". Teise osa lugu toimub 30 aastat pärast esimese filmi sündmusi. Uus blade runner (androidide jahtija) on Los Angelese politseinik K, kes avastab kaua varjul olnud saladuse, mis võib ühiskonna riismed veelgi suuremasse kaosesse paisata. K avastus sunnib ta kunagise blade runneri Rick Deckardi otsinguile, kes on kolmkümmend aastat kadunud olnud.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Blade Runner 2049

PostitusPostitas Rasmus » 06. Oktoober 2017, 15:30

Jääksin esialgu kiidusõnadega tagasihoidlikuks. Aasta parim film, mos def, aga rohkem hetkel ei julge öelda. ;-)
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Blade Runner 2049

PostitusPostitas Ronet » 07. Oktoober 2017, 20:29

Ilus.

9/10
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Blade Runner 2049

PostitusPostitas Ralf » 09. Oktoober 2017, 10:23

Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Blade Runner 2049

PostitusPostitas lostinthemist » 09. Oktoober 2017, 23:48

Ralf kirjutas:Minu arvustus


Hinne, motherfucker, do you speak it?
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Blade Runner 2049

PostitusPostitas Ralf » 09. Oktoober 2017, 23:54

lostinthemist kirjutas:
Ralf kirjutas:Minu arvustus


Hinne, motherfucker, do you speak it?

Spoiler :
Pilt
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Blade Runner 2049

PostitusPostitas Rasmus » 10. Oktoober 2017, 19:42

Harrisonile meeskõrvalosa Oscar, mis arvate?
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Blade Runner 2049

PostitusPostitas Ralf » 10. Oktoober 2017, 21:34

Rasmus kirjutas:Harrisonile meeskõrvalosa Oscar, mis arvate?

Viski valamise ja koera patsutamise eest?

I don't think so Tim.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Blade Runner 2049

PostitusPostitas Kadii » 25. Oktoober 2017, 23:28

Ma nagu sain aru, et vaatan suurt filmi, aga samas nagu ei tundnud seda. Ilus oli küll, sellega nõustun, operaatoritöö oli minusugusele kompafriigile väga rahuldav. Aga ma nagu ei oskagi öelda, mis puudu jäi. 6/10
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

Re: Blade Runner 2049

PostitusPostitas Kickflick » 28. Oktoober 2017, 21:03

Eelmisel nädalal otsustasin enne kinno tormamist vaadata ära esimese osa, mille vaatamine polnud kergete killast. Filmi atmosfäär mõjus nii süngena, et juba peale poolt tundi vaatamist tekkis soov vaadata selle asemel midagi kerget, tempokat ja humoorikat, a la "HIMYM" või "Friends". Õnneks paelub mind düstoopiline žanr hetkel piisavalt. Vaatasin filmi ilusti lõpuni, saades aru, et tegu on nii visuaalselt kui ka sisuliselt võimsa linateosega.

Täna Kosmose kinos vaadates aimasin juba ette, mis mind peaaegu kolme tunni jooksul ees ootab ning vaatamine polnud enam sugugi väsitav, vaid igal hetkel oli ekraanil midagi, mis mind paelus. Muusika, kogu visuaalne teostus, kaasahaarav stsenaarium. Ehkki esimesena meelitasid mind seda filmi vaatama Ryan Gosling ja Harrisond Ford, kes olid oma tuntud headuses, jättis sügava mulje ka kõrvalosas olev Jared Leto, rääkimata hurmavad Ana de Armas ja Sylvia Hoeks.

Julgen öelda, et tegu on 2017. aasta kõige võimsama ja ilusama linateosega!
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Blade Runner 2049

PostitusPostitas Aivar2 » 05. November 2017, 21:10

Oleks film olnud 2 tundi pikk, ma ütleks et tegemist on väga hea filmiga.Kuid 2t 43min on siiski liig, sest liiga palju oli korduvaid ja sisutühje kaadreid mis vaatajale midagi juurde ei andnud.
Ilus kuid sisutühi film.Ei soovita.
Kasutaja avatar
Aivar2
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 92
Liitunud: 04. Mai 2016, 19:53

Re: Blade Runner 2049

PostitusPostitas JazZ- » 10. November 2017, 16:04

Minu poolest on okei, kui filmi tegijad on täiesti teadlikud, et nad on väga rumalad inimesed ja ei üritagi oma füüsikaseadustele mittealluvaid lennukite vahel hüppamisi kuidagi ratsionaliseerida. Minu poolest on okei, kui filmi tegijad on täiesti teadlikud, et nad on väga rumalad inimesed ja palkavad seetõttu mõne pisut targema inimese, kes neid valgustaks, et lennukite vahel hüppamise asemel oleks mõistlikum hoopis oma kohal istuda, turvavöö kinni panna ja stjuardessiga viisakas olla, sest viisakate inimeste keskmine oodatav eluiga on pikem. Aga kui filmi tegijad arvavad, et nad on hirmus targad ega viitsi isegi mõnda loodusteadustes tugevamat põhikoolilast enda pretentious käkerdist ülelugema võtta, siis ma LÄHEN VÄGA NÄRVI. Mitte "Ehhe, vot kus tegid nüüd apsaka!"-närvi vaid "Kadii näeb, kuidas Doctor Who on Dr. Who’ks lühendatud"-närvi. Kes veel ei tea, siis see tähendab "nii närvi, et terve ülejäänud õhtu on raske millelegi muule keskenduda, sest aju üritab tulutult ratsionaliseerida seda hirmsat tegu, millele lihtsalt mitte mingit vabandust pole".

Ehk "Blade Runner 2049" on filmitüüp, mida kõige rohkem vihkan, sest see paneb rumalad inimesed ekslikult arvama, et nad on targad ja lisaks arvama, et inimesed, kellele see film ei meeldinud, on rumalad ja kirjutama nende negatiivse hinnangu väheste plahvatuste arvele. Tõsiasi on aga see, et oleksin üsna rahulikult edasi elanud ka ilma nende kolme kähmluseta, kus Ryan Gosling kedagi vaese omaks peksis (Harrison Ford, olen mõttes sinuga). Osa minust suri hoopis iga kord, kui mõni tegelastest oma suu avas, et öelda midagi tähenduslikku, millel mitte mingit tähendust polnud. Näide: "Inimesed koosnevad kõigest neljast sümbolist: ACGT. Mina koosnen ainult kahest: 1 ja 0". Tra, esita oma DNA-ahelaid ka binaaris palju kulub, täiesti mõttetu asi, mida öelda. Saan aru, et üritati mingit "inimesed versus tehisnitellekt" vastandumist luua, aga selleks oleks olnud ka - teate küll - mitte läbinisti rumalaid viise. Analoogse pseudodeepluse peale oli kahjuks suurem osa filmi dialoogist üles ehitatud ja see pole veel kõik! Neil oli tehnoloogia, mis võimaldas luua erisuguseid replikante, aga hologramm-mudelitest oli neil ainult Ana de Armas erinevate parukatega? Neil oli tehnoloogia, mis võimaldas luua erisuguseid replikante, aga tänavate hologramm-reklaamid nägid ikka välja nagu varaste 2000-ndate arvutimängu tegelased? Sarnaselt igale Vennaskonna live-esitusele on see ju täielik ebakõla!

Denis Villeneuve oli küll hirmul, et "Blade Runneri" fännid tulevad kinno pesapallikurikatega, aga kuna olin pikka aega arvamusel, et "Blade Runner" on "Blade'i" järg, siis kurika ostmisega ma ennast vaevama ei hakanud. Sellegipoolest "Blade Runneri" originaal mulle täitsa meeldis. Futuristlik kõledus, tühjus ja replikantide hingelised probleemid (vilets tervisekindlustus?) olid seal palju usutavamalt esitatud. Raske öelda, kas asi oli Rutger Haueri kohalolus või Jared Letot puudumises, aga mingi seletamatu võlu seal igatahes oli. Uut osa vaadates võiks aga arvata, et keegi on taaskord Nolani sahvris vargil käinud, aga kuna tema viimased filmid on tegelikult väga head olnud ja õigupoolest tundub, et ta hakkab puberteedieast lõpuks välja jõudma, ei tahaks teda asjata murelikuks teha. Järgmisena kontrolliks Nicolas Winding Refni leivariiulid üle, sest visuaalselt meisterlikud tühja sisu ja sisemiselt surnud Ryan Goslinguga numbreid leiab sealtki üsna mitu, aga kuna ta on värvipime, siis tal ilma kuritegevusetagi palju probleeme. Siiski jäi paratamatult mulje, et "Blade Runner 2049" oli ise nagu replikant: võõrastele fragmentidele üles ehitatud ja identiteedita. Algus meenutas kangesti "Inglourious Basterdsi" vähem pingelist avastseeni, sealt edasi mingi nõrgapoolne segu "Battlestar Galacticast" ja "Angelist" (või "Twilighti" 4. osast, piinlik!). Kuna kenad visuaalid ei lunasta minu silmis sisutut sisu, ei inimeste, filmide ega Lay's krõpsude puhul, siis Ana de Armase, Ryan Goslingu ja kaameramehe pingutused olid kahjuks asjatud.

Spoiler :
Kohe, kui K-l tekkis arvamus, et tema on Deckardi poeg, hakkasin juba mõttes ootama, millal keegi talle Xander Harrise stiilis kõne peab:

"You thought you were all special. Miss Sunnydale 2003 Mr. Replicant 2021. And the minute you found out you weren't, you handed the crown to Amanda misiganes-ta-nimi-polnud without a moment's pause. You gave her your power. They'll never know how tough it is. To be the one who isn't chosen. To live so near to the spotlight and never step in it. But I know. I see more than anybody realises because nobody's watching me. I saw you last night. I see you working here today. You're not special. You're extraordinary."

Kes seda läbi lugeda ei viitsinud või inglise keelt piisavalt hästi ei valda, siis mõte oli järgmine: ma olen väga tark.



Oleksin filmile KÕIK eelnevalt loetletu andeks andnud, kui
Spoiler :
nad oleks "Ryan Gosling saab teada, et ta polegi the chosen one" stseenile Radioheadi "Creepi" taustaks mängima pannud.


Aga teate, mis?

SEDA EI JUHTUNUD.

2/10

TL;DR: Aivar2 teab tõde!
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Blade Runner 2049

PostitusPostitas tuusla » 11. November 2017, 00:01

Kasutan Jazzi enda suuvoodrina, sest ma ei viitsi juba ammu pikka juttu teha, aga mõtted ühtivad liiga palju. (No ülla-ülla, mulle üldse mõni film meeldib või?)

Also on väga tore fakt, et naised võivad südamerahus kõike öelda ja mehed selle peale arvata, et jälle on see aeg kuust, aga tegelikult oleme lihtsalt õelad ausad.


Spoiler :
Kell 00 avaldab Jazz, et tglt talle ilgelt meeldis see film.
Kasutaja avatar
tuusla
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 406
Liitunud: 22. August 2009, 00:21
Asukoht: Metsamajake

Re: Blade Runner 2049

PostitusPostitas Rain » 09. Jaanuar 2018, 00:41

Oi, pärast Jazzi ei julge vist keegi enam miskit halba kommenteerida, sest sellele jääks ükskõik mis negatiivne kommentaar alla. :))

Aga muidu jah, see kipubki olema selline film, millel on kaks võimalust, kas meeldib või mitte. Minu jaoks tundus olevat täitsa vinks-vonks, esimene Blade Runner mulle väga ei maitsenud, see-eest antud film oli isegi üllatavalt meeltmööda, ent filmi pikkuse arvelt võiks ikka päris mitmeid kordi kellelegi vasta näppe anda. Ikka meeeeletult pikk ja üldjoontes monotoonse tempoga - kui ikka ei köida, siis kipub igavus peale tikkuma.
7/10
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Blade Runner 2049

PostitusPostitas Zinera » 10. Jaanuar 2018, 16:59

Rain kirjutas:Minu jaoks tundus olevat täitsa vinks-vonks, esimene Blade Runner mulle väga ei maitsenud, see-eest antud film oli isegi üllatavalt meeltmööda, ent filmi pikkuse arvelt võiks ikka päris mitmeid kordi kellelegi vasta näppe anda. Ikka meeeeletult pikk ja üldjoontes monotoonse tempoga - kui ikka ei köida, siis kipub igavus peale tikkuma.
7/10


Nõus Rainiga, samuti ei meeldinud üldse esimene film, aga teist võiks juba uuesti vaadata. Filmi soundtrack meeldib ka. (Y)
7/10
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 62 külalist

cron