Kapten Ameerika: Kodusõda

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Kapten Ameerika: Kodusõda

PostitusPostitas Rain » 26. Aprill 2015, 15:44

Kapten Ameerika: Kodusõda
Captain America: Civil War (2016)

Pärast filmi "Tasujad: Ultroni ajastu" sündmusi on üle maailma valitsused üksmeelselt jõustanud akti, mille eesmärk on reguleerida ja piirata igasugused üliinimlikud tegevused. See aga hakkab Tasujate seas tekitama pingelisi erimeelsusi, mis lööb Kapten Ameerika ja Raudmehe vahele suure vaenukiilu. Niisamuti hakkab ka teiste kangelaste seas tekkima kaks fraktsiooni - kes on selle akti poolt, nagu Raudmees ja kes mitte, nagu Kapten Ameerika.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Kapten Ameerika: Kodusõda

PostitusPostitas Rasmus » 26. Aprill 2016, 14:41

Apollo Kino saatis uudiskirja pealkirjaga "Kodusõjas surma ei saa". Ahjaa, spoiler alert.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Kapten Ameerika: Kodusõda

PostitusPostitas Jolt » 26. Aprill 2016, 14:47

Koomikistes saab. Ahjaa, spoiler alert.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Kapten Ameerika: Kodusõda

PostitusPostitas Ronet » 26. Aprill 2016, 14:54

Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Kapten Ameerika: Kodusõda

PostitusPostitas ruut » 28. Aprill 2016, 12:28

Kuulge aga väga hea oli.
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

7.5/10

PostitusPostitas Ralf » 28. Aprill 2016, 15:19

Pikem arvustus homses Postimehes.
Kiidan heaks! Pakkus rohkem närvikõdi ja erutust kui enamik teisi MCU filme. Ja kindlasti on see üle kahest eelmisest "Captain America" seiklusest.
Väga ambitsioonikas, aga ei lagunegi hämmastaval kombel koost.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Kapten Ameerika: Kodusõda

PostitusPostitas Ronet » 28. Aprill 2016, 19:04

Ma olen rahul ja rohkemgi veel. Kui Age of Ultron võis alguses tunduda filler episoodina MCU filmiseerias, siis Civil War andis AoUle olulisust oluliselt juurde.

Möll mölluks. Kõige ägedam oli näha Black Pantherit live actionis ja Spideyt oma kohal MCU's. Ajaliselt oli järjekordselt kõikide tegelaste ekraaniaeg ideaalselt jaotatud, pidades siiski meeles, et see on tegelikult Captain America, mitte Avengersi film.

Väga tahaks, et Vision oma soolofilmi saaks, sest praegune koomiksi(mini)sari on tõsiselt hea ja Bettany selles rollis võrratu.
Pilt
"Vision looking like a secondary school geography teacher."

Spoiler :
Lõpp oli hea. Ei mindud päris häpi endi peale välja ja jäi selline kerge kurbuse tunne sisse. Teasiti ka seda, et Cap'ile võib potensiaalselt mantlipärija tulla. Eks oleks huvitav näha, kuidas see mantlite pärandamine kinolinal välja näeks ja kuidas (liht)rahvas seda vastu võtaks.


8+/10
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Kapten Ameerika: Kodusõda

PostitusPostitas Pixie » 30. Aprill 2016, 07:27

Uusi ja tuttavaid tegelasi tuli muudkui juurde, pilt läks kuidagi väga kirjuks. Ja tegevus laialivalguv. Siiski meeldis rohkem kui Age of Ultron. Kohati tundus nagu oleks filmiks The Avengers 2.5, kuid õnneks püsis põhirõhk ikkagi nimitegelasel. Taaskord pean tagantjärgi tõdema, et oleks võinud eelnevad filmid üle vaadata. Mitmed näod ja sündmused olid ununenud, kuna olin Captain America filme (ning Age of Ultron) aastaid tagasi korra kinos vaadanud.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Kapten Ameerika: Kodusõda

PostitusPostitas Kadii » 04. Mai 2016, 20:14

Mõtlesin, et huvitav, kuidas nii selle filmi kui BvS'i suuremad taustateemad suhteliselt samasse auku olid, tsiviilisikute (okei, Batman ei lähe päris sinna alla, aga ikkagi) rahulolematus ja vanemate teema.

Also, tahan sellest Spidermanist kohe filmi.
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

Re: Kapten Ameerika: Kodusõda

PostitusPostitas Rasmus » 06. Mai 2016, 19:48

Vaatasin umbes nelja tunni eest seda videot ja mõtlesin, et tahan Elizabeth Olsenit suurelt ekraanilt näha. Ostsin "Civil Warile" pileti, vaatasin ära, ja tuleb tõdeda, et Marvel on üle kuue aasta teinud jälle ühe filmi, mida võib heaks nimetada. Kui 2012. aastal "Tasujaid" nägin, olin suhteliselt pettunud, kuna teadsin tegelastest vaid Hulki, aga paari aastaga on ka ülejäänud päris armsaks saanud, ja täna tundsin esmakordselt Marveli logo ilmudes, kuidas mu näole naeratus tekib. "Ultroni" katastroofist on õppust võetud ja seekordne lugu on tuntavalt ambitsioonikam - tavapärasest Marveli-valemist on lõpuks ometi välja astutud.

Igal teisel juhul järgneks eelnevale sissejuhatusele veel paar sisulõiku, aga olen hetkel natuke liiga väsinud ja postituse esimene lause hakkab vaikselt juba aeguma.

7/10
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Kapten Ameerika: Kodusõda

PostitusPostitas Jolt » 10. Mai 2016, 16:29

Ma olen selle filmi kohta juba mitu pikka postitust kirjutanud... ja siis kõik postitamata jätnud. Nüüdseks polegi nagu öelda suurt midagi, mida siin juba öeldud ei oleks. Üsna positiivse üldmulje varjus närib sees ikkagi mingi halb aimdus või tunne, mida ei oska hästi isegi sõnastada. Püüan siiski.

Üldiselt olen selle üsna üksmeelse arvamusega samal lainel. CapAm on üks parimaid Marveli filme ja võib-olla koguni kõige parem. Tegevustik hargneb lahti tempokalt, action on mõnus sümbioos greengrassilikust "oled tegelastega möllus ja näed hoope tulevas vahel vaid silmanurgast" ning millestki palju selgemast, mis lubab 11le keeratud lahmimist veidi rohkem nautida. Üle pika aja astub kangelaste vastu üks tõsiselt hästi realiseeritud pahalane, kelle motiivid mõjuvad selgelt ning kelle käitumine on metoodiline ja (valdavalt) loogiline. Sõnastan ka oma eelneva kommentaari mõtte veidi pikemalt lahti. Ma ei oodanud sellest filmist, et keegi olulistest karakteritest saaks kindlasti surma (isegi kui trailerid paistsid sellele viitavat). Pigem tahtsin, et panused tunduksid kaalukad, samas kui ohud näivad reaalsed. Nendele ootustele Cap3 vastas. Tegelasi käib läbi tohutu palju (Spidey on tõsine kompu, parim tolle karakteri kehastus kinolinal) ja Russod kasutavad Marveli filmiuniversumi eelnevates episoodides alla laotud vundamenti kõige paremal moel ära. Kui teine Marveli filmide faas oli sisuliselt leige vee kruusist kruusi ümber valamine, siis Cap 3 mõjub esimese Avengersi tasemel kulminatsioonina.

Sellega viimase komplimendi puhul ei olegi ma kindel, kas seda saab ikkagi plussiks lugeda, kui panna kaalukausile Captain America:Civil War vs Marveli teine faas. Ühelt poolt on mulle Roneti kirjeldatud efekt, kuidas eelnev lugu muutub uue filmi valguses kaalukamaks ja paremaks, väga tuttav. Tajusin täpselt sama Batman Beginsi puhul. TDK ootuses kasvas mu hinnang BBle mitme palli võrra ja ka hetkel pean ma seda väga lahedaks alguspunktiks terviklikule triloogiale. Kahjuks ei saa sama öelda Marveli teise filmide tsükli kohta, isegi kui Cap3 on nii hea ja tihe suuresti vaid selle tõttu, et kõik need varasemad filmid aitavad sellele kaasa.

Ühe ereda erandiga vaevlesid kõik Avengersile järgnenud filmid samade probleemide käes – need pidid edasi kandma seda metanarratiivi Shieldist ja Hydrast, mille kulminatsioon pakkus üksnes väga kesiseid tulemusi. Seega on kõik II faasi filmid tundunud kuidagi poolikud, sest on silmapilgutuste ja viidete asemel sisaldanud terveid poolikult välja arendatud lõike. Lisaks olid kõik need filmid surutud eriti kitsastesse raamidesse, milles kaalukateks arenguteks ei näi ruumi olevat. Võimalik on see, et mu etteheited on ajale jalgu jäänud. On üsna ilmne, et stuudiod ei mõtle enam ammu triloogia formaadis ning filmiseeriad, mis alluvad pigem telesarja formaadile, on juba reaalsuseks saanud. Terviklike ja kaalukate arengute soovimine võib selliste suurte narratiivide puhul võib seega olla naiivne.

Teine asi mis mind jäi kriipima oli see, et lõpuks pöörati kogu asi ikka mingiks vanemate peale. Mul oli kahju, et see asendas mingil hetkel tolle põhimõtetest tingitud vastasseisu, mis mulle isiklikult oli huvitavam ja oleks võinud olla pikemalt ning terviklikumalt välja arendatud. Vaadates krimpsutasin nina veel mitme koha peal, kus stsenaarium paistis tegevust dikteerima ning loogika jäi selle varju… aga möödunud nädalatega on need hetked ununenud ja arvamus pigem paranenud. Ahjaa, Chadwick Boseman oli väga boss, aga vaid küünistega varustatud Black Panther ajas siiski mäuguma muigama.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Kapten Ameerika: Kodusõda

PostitusPostitas Rasmus » 13. Mai 2016, 14:37

Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist

cron