Nõid

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Nõid

PostitusPostitas Ronet » 08. Märts 2016, 21:34

Nõid
The Witch: A New-England Folktale (2015)

Müstiline, atmosfääriline, painajalik ja verdtarretav - just need sõnad kirjeldavad kõige tabavamalt õudusfilmi "Nõid", mis pärast linastumist mullusel Sundance’i filmifestivalil on saanud kriitikute erakordselt kiitva vastuvõtu osaliseks ning võitnud Londoni Filmifestivalil parima debüütfilmi auhinna ja Sundance’i Filmifestivalil parima draamarežii auhinna. Ka kirjanik Stephen King tunnistas pärast seanssi, et film ajas talle korralikult hirmu nahka.

Seni arvukalt lühifilme teinud Robert Eggersi muljetavaldav režissööridebüüt täispika filmiga viib vaataja 17. sajandi Uus-Inglismaa kõledas metsas elava pere rüppe, kes hakkab pärast pisibeebi kadumist kogema seletamatuid musta maagia ja nõiakunsti ilminguid. Ka karastunud õudusfilmi fännile hõlpsalt naha alla pugev jubedik ei luba hetkekski rahulikult hinge tõmmata ja võlub oma ehedusega. Pannes rõhku pisemalegi detailile on suurte kunstiliste ambitsioonidega Eggers andnud endast kõik, et film oleks võimalikult täpne ja ajastutruu. Näiteks on kõik kostüümid õmmeldud käsitsi. Sünge salapärane maailm haarab esimesest kaadrist alates endasse, kohutab ja raputab, kuni pead silmad sulgema kinnitamaks endale, et tegemist on vaid filmiga.

Loe täielikku tutvustust siit
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Nõid

PostitusPostitas Rasmus » 15. Märts 2016, 16:48

Noh, raske film. Oma haipi päris ei vääri, aga ainulaadne tükk on ta igatahes ja praegusele õudukamaastikule väga teretulnud. Lootsin, et on mingis mõttes räigem, ükskõik, kas siis psühholoogilisest või füüsiliselt aspektist, aga tegelikult midagi eriti šokeerivat olla ei tohiks. Nõuab pigem keskendumisvõimet, tempo on küllalt aeglane ja rõhutakse eelkõige stiilile, mitte sisule. Mis on minu arust täitsa okei, aga mõne kinokülastaja võib selline vaikus ja tühjus ära ehmatada, eriti kui sellist sorti horroriga varasemalt tuttav pole. Mingeid ehmatuskohti või sedasorti debiilsusi siit küll loota ei või. - 7/10

Ütleksin, et Anya Taylor-Joy on täiega hot, aga ma ei ole päris kindel, kas ta on 18 või mitte, nii et jätan pigem ütlemata.

Also, mõtlesin, et miks mul selle pereema vastu kohe nii hull antipaatia oli. Alguses arvasin, et asi on lihtsalt ta eemaletõukavas välimuses, aga pärast tabasin ära, et ta mängis ju GoT-is seda räiget bitchi, kes paari hooaja eest Moon Doori kaudu oma lõpu leidis. Paras talle!

Also-also, sain pärast filmi Plazast "About Time'i" postri (see 2013. aasta parim film, mäletate küll). Olin suht hämmastuses, tavaliselt on valikus ainult mõne kuu eest linastunud filmide omad.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Nõid

PostitusPostitas Jolt » 18. Märts 2016, 00:39

Vb on hea film, vb ei ole. Kahjuks ei oska adekvaatselt hinnata. Rassu kirjutas, et tegemist on raske filmiga. Ise ütleksin selle kohta kas raskemeelne või ränk või midagi sinna tuuri. Selle loo õudus tuleneb kõige enam tegelaste meelelaadist ning atmosfäärist, milles on tajuda pidurdamatut ja paratamatut langust. Meenutab Gailiti "Libahunti" (jah, just) ja selle ängistavat meeleolu, kes iganes seda novelli siis lugema on sattunud, ehk ütleb see viide teile midagi. Ehmatust või ka õõva siin tõesti ei ole, õudus on sellesse loosse pigem nagu sisse kirjutatud.
Raske on ka see arhailine inglise keel, mida räägitakse, ning filmi jälgimine eeldab üle keskmise suurt pingutust ja subtiitrite lugemist.

Kõik eelnimetatu eeldused on mahlakas pinnas, juhuks kui publiku hulgas on troppe. Vaieldamatult kõige kohutavam ja õudsem kinopublik, kellega ma filmi olen (üritanud) vaadata. Naerurada ja venekeelsed naljad käivitusid alates hetkest, kui selgus, et ühe naistegelase nimi on Thomasin. Mitmed hetked, kus filmis üritati meeleolu luua ja tegelased parasjagu ei rääkinud, naerdi valjul häälel välja. Iga kord kui spidey-meel lubas eeldada, et varsti juhtub midagi halba, õõnestasid mingid tüübid oma kommentaaridega atmosfääri.
Ka mina ootan nüüd hetke, kui JazZ aasta foorumlaseks kandideerimise käigus välja antud valimislubadused ellu viib ja sarnaste tüüpide jaoks surmanuhtluse kehtestab. See võiks olla mingi kinosaalist tellitav teenus. Ootan konkreetseid samme ja läbimõeldud süsteemi, kuidas see troppidest teavitamine peaks toimuma. Sest telefoni lapates või üle inimeste ronides on oht, et ka enda juurde tekib märge "hävitada!". See on iseäranis tõenäoline, kuna teadupärast kehtib printsiip, et ükski heategu ei jää karistuseta.

Paar randoomsemat tähelepanekut.
Must Phillip on sündinud staar. Kõige veenvam kits(sokk?)osatäitja, keda näinud olen. Film oleks võinud lõppeda veidi varem ehk täpsemalt öeldes ilma selle viimase stseenita. Mitmekülgsemaid tõlgendusi pakkuv finaal oleks tugevam olnud ja eelviimane stseen oli palju kummituslikum hetk, võrreldes sellega, kuidas filmile punkt pandi.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Nõid

PostitusPostitas Rasmus » 18. Märts 2016, 17:09

Jolt kirjutas:Vaieldamatult kõige kohutavam ja õudsem kinopublik, kellega ma filmi olen (üritanud) vaadata.

Võtsin koolist vabastuse, et saaksin pressilinastusel osaleda ega peaks kinosaali sääraste troppidega jagama. See õnnestus - Ralfi polnud kohal. Oskasin eelnevate kogemuste põhjal ette aimata, et publik sellist sorti filmi peale ei halasta ning igasugune võimalus atmosfääri loomiseks nullitakse kiiresti möla ja naeruga ära.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

7/10

PostitusPostitas Ralf » 27. Märts 2016, 16:08

Rassu kirjutas:
Jolt kirjutas:Vaieldamatult kõige kohutavam ja õudsem kinopublik, kellega ma filmi olen (üritanud) vaadata.

Võtsin koolist vabastuse, et saaksin pressilinastusel osaleda ega peaks kinosaali sääraste troppidega jagama. See õnnestus - Ralfi polnud kohal. Oskasin eelnevate kogemuste põhjal ette aimata, et publik sellist sorti filmi peale ei halasta ning igasugune võimalus atmosfääri loomiseks nullitakse kiiresti möla ja naeruga ära.

Heh, poleks tsiteerinud Rassu postitust, poleks seda peidetud sõnumit kunagi näinud. Faggot! :)
Vedas mul vist, Käisin Mustamäe Apollo Kinos, saal oli täis ja keegi ei teinud piiksu ka kogu seansi jooksul.

Film tekitas sellise tunde, et hästi lavastatud ja veenev, aga võiks ja saaks olla hirmsam, intensiivsem, koledam. Meenutas Bergmani süngemaid filme kohati, oleks must-valge ja rootsi keeles, tunduks täpselt nagu mõni meistri teos.

K-16 on natuke karm vanusepiirang sellele, minu silmis oleks isegi K-12 okei.

ARVUSTUS
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Nõid

PostitusPostitas Pixie » 07. Aprill 2016, 16:37

Ehk siis ka mina, kes ei salli väga veristamist, lastele ega loomadele suunatud vägivalda ning ehmatava muusikaga stseene, võib seda filmi täitsa nautida? :)
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Nõid

PostitusPostitas Rasmus » 07. Aprill 2016, 17:05

"Lastele või loomadele suunatud vägivald" võib siin pisut probleemseks osutuda.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Nõid

PostitusPostitas Pixie » 08. Aprill 2016, 10:16

Hmm, ma ei olnud samuti samal seansil oleva kinopublikuga rahul. Vähe inimesi, tsipa 10+, aga palju kilkamist ebasobivatel hetkedel. Kahjuks vähendas elamuse kvaliteeti.

Lõpupoole hakkasin ette kujutama, et Thomasin saab
Spoiler :
selleks samaks nõiaks, kes peret terroriseerinud oli, aga see juba tahaks ajas rändamisega mängimist ja paradokse. :D

Huvitav, mitu erinevat lugu ühte filmi kokku põimiti...

Rassu kirjutas:"Lastele või loomadele suunatud vägivald" võib siin pisut probleemseks osutuda.

Sellega läks nüüd tõesti veidi kehvasti, aga õnneks pääsesin leebemalt kui K16 puhul arvaks.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Nõid

PostitusPostitas ruut » 08. Aprill 2016, 11:28

Mulle ei meeldinud. Film mitte millestki. Õudust ei olnud ja silm vajus mitu korda peaaegu kinni. Ralph Inesoni hääletämber oli cool, tho.
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist

cron