Raamatud

Siia kõik muud jutud, mis mujale ei sobi. Lubatud on rääkida kõigest.

Moderaator: Meeskond

Re: Raamatud

PostitusPostitas CM-Girl » 01. Veebruar 2016, 16:35

Jummel kui harva siia ikka postitan. Püüan seda asja muuta.

CM-Girl kirjutas:Eelmise aasta novembris alustasin ka Stephen Kingi raamatu "Kõik on mõeldav" (14 sünget lugu) lugemist. Peaaegu 200 lehekülge sai kiiresti loetud, siis tuli elukoha muutus ja nüüd siis lõpuks õnnestus Türi ramsist see raamat saada, nii, et saab edasi lugeda. (Y) Samuti on lugemises "Poirot ja mina". Meeldib, et üks kaasautoritest on David Suchet, teeb lugemise kohe huvitavamaks.


Lõpetasin nende lugemise eelmise aasta mais. Mõlema raamatu hindeks sai siis 4/5.

Samuti sai läbiloetud "Robbie Williams. Minu Lugu" (kiire lugemine kuna pilte oli ka omajagu) ja "Kaljo Kiisk. Ikka hea pärast" (hea). Eelmise aasta mais alustasin “Queen – nii, nagu kõik algas” lugemist. No ei edene väga hästi. Sama kuu sai alustatud ka "Ärka Famagustas" lugemist. Raamatu valisin suvaliselt vanaema raamatute seast. Korraliku hoo lugemisse sain sisse see kuu. Otsustasin, et iga päev loen vähemalt 2 lk (üks kõiks mis raamatust mis hetkel lugemises) ja peale seda läks selle raamatu lugemine üllatavalt kiirelt. Sellegipoolest on tegu äärmiselt igava raamatuga. Erik Morna raamatu Michael Jacksonist lugesin läbi 1 päevaga (väike raamat, hulgaliselt pilte).


Hetkel loen huviga Mart Sanderi raamatut "Litsid". Elukaaslane ostis selle raamatu mõnda aega tagasi. Alguses ei tundunud kõige huvitavam olevat, aga nüüd on arvamus muutunud. Päris mitmel korral on olnud nii, et loen 1 peatüki läbi, panen raamatu kõrvale kuid siis lühikese aja möödudes haaran raamatu taas kätte ja asun lugema.
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Raamatud

PostitusPostitas Rasmus » 03. Aprill 2016, 22:42

Pilt

Ilus raamat. Illustratsioonid on kaunid ja kujundus samuti.

Sisulise poole pealt ei paku midagi erilist, suhteliselt lihtsakoeline seiklus. Tekkis tahtmine seda filmina näha - tulevahetused ja kosmosemöll sobivad paremini ikkagi kinoekraanile kui raamatulehtedele.

Rikkusin ilmselt ise oma elamuse ära, kuna lugesin seda valdavalt koolis muusikatundide ajal, mistõttu ei saanud enamasti täielikult raamatule pühenduda. Võtan ilmselt kunagi uuesti ette. Lühike raamat nagunii.

3/5
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Raamatud

PostitusPostitas Ralf » 10. Juuli 2016, 18:18

Pilt

Meelas, filosoofiliselt rikkalik romaan, mida lugedes kangastuvad kaunid Euroopa linnad ja sensuaalsed suguaktid.
Kundera stiilist täiesti vaimustuses pole - ühest küljest võluvalt lüüriline, teisalt kuiv ja analüütiline. Mis väljendub ennekõike selles, kuidas autor vaatleb tegelasi. Ja olen alles poole peal, aga nad on kõik äärmiselt kauged. Dialoogi täielik puudumine mõjutab ilmselt. Eks see maitse asi ole. Aga proosa on siin ilus, arhailine ja modernne põrkuvad väga kütkestavalt.

When she told him about her cemetery walks, he gave a shiver of disgust and called cemeteries bone and stone dumps. A gulf of misunderstanding had immediately opened between them. Not until that day at the Montparnasse Cemetery did she see what he meant. She was sorry to have been so impatient with him. Perhaps if they had stayed together longer, Sabina and Franz would have begun to understand the words they used. Gradually, timorously, their vocabularies would have come together, like bashful lovers, and the music of one would have begun to intersect with the music of the other. But it was too late now.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Raamatud

PostitusPostitas Forzelius » 24. Juuli 2016, 23:42

Clive Cussler - Piranha

Hea mõnus seiklus. Natuke vanilje oli, sest head olid kohati nagu liiga võitmatud, aga ma nautisin sellegipoolest.

Next up: Look Who's Back by Timur Vermes. Lugu siis sellest, kuidas Hitler aastal 2011 üles ärkab.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Raamatud

PostitusPostitas Rasmus » 25. Juuli 2016, 00:02

Forzelius kirjutas:Next up: Look Who's Back by Timur Vermes. Lugu siis sellest, kuidas Hitler aastal 2011 üles ärkab.

See on täiega hea, tho ma pole retrospektiivis päris kindel, kui eetiline on Hitlerit niivõrd positiivse tüübina kujutada.

Ise lõpetasin just Heiki Kelpi kirjutatud kodumaise muusikaromaani "HETERO- tsentrist väljas" lugemise. Bändist ega nende utoopilisest tähelennust varemalt suurt midagi ei teadnud (võiks lausa öelda, et peas valitses tühjus) ja raamatus mainitud pidevat mahasalgamist arvestades pole see ka suur ime, aga lugeda oli igatahes täitsa vahva. Kirjastiil on mõneti küllalt joltilik, nii et näiteks Zinerale soovitaksin küll! (Y)
Selle öö meie jaoks meeldejäävaim sündmus toimus aga hoopis pärast kella kolme restorani ees. Ootasime mingit bussi, mis pidi moosekandid ööbimiskohaks olnud kämpingusse viima. Ühtäkki oli meie keskel Urmas Alender isiklikult.
"Kutid, kuidas läheb?"
"Tead, Alender, sa võid küll hea laulja olla, aga Eesti kõige kõvem laulja olen ilmselt mina," teatas Pepe.
Poisikese kemplemine lõbustas Urmast ja ta küsis selgitust.
"Surume kätt," käis Pepe välja oma leivanumbri, millega ta oli ka kõrtsides hiilanud.
Kohe valiti sobiv koht ja võistlus algas. Mõlema käega võitis Pepe.
"Noh?"
"Tunnistan, et sina oled tõesti Eesti tugevaim laulja... käesurumises," teatas Alender, ja läinud ta oligi.

Samal lainel jätkates võtsin nüüd lõpuks ette Mihkel Raua menuki "Musta pori näkku".
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Raamatud

PostitusPostitas Rasmus » 09. Veebruar 2017, 21:53

Jee, sain Kivirähid lõpuks riiulile Pilt
Pilt
"Maailma otsas" veel lugemata, Ussisõnu pean eesti kirjanduse lipulaevaks.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Raamatud

PostitusPostitas JazZ- » 20. Detsember 2017, 19:30

Pilt

At the very least on meil nüüd vähemalt kirjalik tõestus, et Stephen King on rumal.


Või ehk hoopis mõni tõlkija? KEEGI igatahes on.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Raamatud

PostitusPostitas Ralf » 20. Detsember 2017, 19:40

JazZ- kirjutas:http://images2.imagebam.com/4a/93/a2/22772b694042643.jpg
At the very least on meil nüüd vähemalt kirjalik tõestus, et Stephen King on rumal.
Või ehk hoopis mõni tõlkija? KEEGI igatahes on.

King nähtavasti ja mitte tõlkija, mu ingliskeelses paberraamatus on sama asi kirjas.

AGA e-raamatus on "They could be tricky things, he said-people whose only ideas concerning disinterral came from those horror movies starring Boris Karloff as Dr. Frankenstein's monster and Dwight Frye as Igor had an entirely wrong impression."

Hmm... :irw:

Muuseas Dwight Frye tegelase nimi polnud Igor 1931. aasta "Frankensteinis".
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Raamatud

PostitusPostitas JazZ- » 20. Detsember 2017, 19:53

Ralf kirjutas:Muuseas Dwight Frye tegelase nimi polnud Igor 1931. aasta "Frankensteinis".


Seda ma tean (kuigi võimalik, et tahtsid suuremat üldsust harida), aga kuna Dwight Frye kehastatud Fritz esindab sisuliselt ikkagi sama karakterit, kes Igori nime all laiemat tuntust kogunud on, ma seda nii andestamatuks veaks ei loeks.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Raamatud

PostitusPostitas Ralf » 20. Detsember 2017, 19:56

JazZ- kirjutas:
Ralf kirjutas:Muuseas Dwight Frye tegelase nimi polnud Igor 1931. aasta "Frankensteinis".


Seda ma tean (kuigi võimalik, et tahtsid suuremat üldsust harida), aga kuna Dwight Frye kehastatud Fritz esindab sisuliselt ikkagi sama karakterit, kes Igori nime all laiemat tuntust kogunud on, ma seda nii andestamatuks veaks ei loeks.

Kingi kaitseks võib ka öelda, et see on ikkagi onu Carli tsitaat ja võib-olla lihtsalt onu Carl ei tea nii täpselt.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Raamatud

PostitusPostitas JazZ- » 20. Detsember 2017, 20:04

Ralf kirjutas:Kingi kaitseks võib ka öelda, et see on ikkagi onu Carli tsitaat ja võib-olla lihtsalt onu Carl ei tea nii täpselt.


Ha, see on tegelikult päris hea tähelepanek, kuigi oleks mõnevõrra usutavam, kui tsitaadis Frankensteini ees see "Dr" olemata oleks olnud.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Raamatud

PostitusPostitas Ralf » 06. Märts 2018, 19:16

Mul digitaalsel raamaturiiulil kõik vajalik olemas... :irw: Olen fanaatik.
Spoiler :
Pilt


Aga võtsin ühe raamatu ette üle vääääääääääääääga tüki aja ja selleks on David Sheffi "Beautiful Boy". Sellest tuleb Timothee Chalamet' ja Steve Carelliga filmiversioon aasta lõpus ja nagunii lugeda plaaninud ammu.

Pilt
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Raamatud

PostitusPostitas JazZ- » 06. Märts 2018, 20:11

Ralf kirjutas:Aga võtsin ühe raamatu ette üle vääääääääääääääga tüki aja ja selleks on David Sheffi "Beautiful Boy". Sellest tuleb Timothee Chalamet' ja Steve Carelliga filmiversioon aasta lõpus ja nagunii lugeda plaaninud ammu.


Mu käed hakkasid seda lugedes erutusest rohkem värisema kui "Beautiful Boy" peategelasel seda eeldatavasi ette tuleb. Kui raamat halb peaks olema, siis palun vaiki sellest igavesti!
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Eelmine

Mine Vaba teema

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

cron