Everest

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Everest

PostitusPostitas Ronet » 01. September 2015, 23:25

Everest
Everest (2015)

Tõestisündinud loo põhjal valminud suurejooneline draama jutustab kahest ekspeditsioonist, mis jäid 1996. aastal Mount Everestile ühe kõigi aegade jõhkraima ja ohvrite rohkeima tormi kätte. 7 000 meetri kõrgusel merepinnast algab Surmatsoon, mille tingimustes hakkavad inimorganismi funktsioonid järkjärgult üles ütlema. Loo kangelastel tuleb neis üliekstreemsetes oludes teha ränkraskeid moraalseid valikuid ja üliinimlikke jõupingutusi. „See on valus, vaevarikas ja surmohtlik - miks sa seda teed?“, küsib ajakirjanik Jon Krakauer (Michael Kelly, "Kaardimaja") Everesti baaslaagris õdusa tule ümber istuvatelt mägironijatelt. Vastused on sama erinevad kui alpinistid ise, ulatudes tagasihoidlikust ja vaesest postiljonist ambitsioonika ja rikka arstini.

Loe täielikku tutvustust siit
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Everest

PostitusPostitas Zinera » 25. September 2015, 12:04

7/10
Mitte nii hea, kui oleks oodanud. Unustasin küll kinno kaasa võetud jooki juua, kuna filmi jälgisin nii hoolega, aga kokkuvõttes polnud nii vägev ikka (Plazas on need 3D prillid ka kohe ERITI ebamugavad). Kuidagi rumalad tundusid tegelased, küllap siis tõsielulised sündmused nii olidki. Näitlejatööd polnud ka midagi erilist.
Spoiler :
Nii rumalad giidid, saavad ise oma lolluste pärast mäel surma, üldse tekitasid mingi megakaose seal.
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Everest

PostitusPostitas Ronet » 25. September 2015, 12:14

Enamvähem what she said.

Visuaalne pool oli üle prahi, kuid kõik muu logises. Kuna mul on nõrkus talviste olustike vastu, siis siit ka lisapunkt. Kinofilm kindlasti.

7/10
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Everest

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 25. September 2015, 14:22

Mulle üsna meeldis. Pole teab mis pisarakiskuja, aga läks korda küll. 3-Dee veits rikkus elamust, aga muidu oli meeldiv jälgida.

7/10
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Everest

PostitusPostitas tuusla » 26. September 2015, 18:52

Näide sellest, et mäel peab igaüks enda eest väljas olema:

https://www.youtube.com/watch?v=Yotp6ov9-w0

Edit: mõtlesin tegelikult seda videot: https://www.youtube.com/watch?v=8eW6ifxuVFY
Kasutaja avatar
tuusla
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 406
Liitunud: 22. August 2009, 00:21
Asukoht: Metsamajake

Re: Everest

PostitusPostitas lostinthemist » 26. September 2015, 23:09

Kui ühe pildiga võtta terve film kokku
Pilt
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Everest

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 16. Oktoober 2015, 09:16

Mulle visuaal (3D) meeldis. Hea film, kus seda kasutada.

Mägi ise ja ilmastikuolud olid lemmikkarakterid. Halastamatu ning erapooletu. Tegelikult otsustab ikkagi mägi ja ilm selle ümber, kes sinna tippu saavad või ei saa.

Hea mõelda, et maailmas on veel miskit, mida inimjõud ei ole suutnud enda kontrolli alla saada.
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Everest

PostitusPostitas Soprano » 17. Oktoober 2015, 02:53

Veidi teemaväline, aga keegi on pannud kokku pildid Everestil surnud inimestest: http://imgur.com/gallery/4UJj0 (nõrganärvilistele ei soovita)
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Everest

PostitusPostitas Rain » 17. September 2018, 20:14

Miskipärast olen juba aastaid üritanud teadlikult sellest filmist eemale hoida tehes ennatlikke järeldusi, et see film on minu huviorbiidist väljas. Aga kurja, ei olnud see midagi, täitsa (tundub, et isegi liiga palju) meeldis. Ei olnud need tühjad dialoogid või isegi sealsed lollused mulle ka üldse vastukarva, tundusid kuidagi... loomulikud olevat. Pärast filmi käis mul vaid nagu katkine plaat tükk aega peas ringi mõte, et loodus võib tõesti olla halastamatu ja jõhker, mida ei tasu kunagi alahinnata. 8/10
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 57 külalist

cron