Eesti Laul

Uued albumid, popimad bändid ja kõik taoline muusika kohta siia foorumisse.

Moderaator: Meeskond

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas JazZ- » 22. Veebruar 2015, 18:12

Panin siis ka lood paremusjärjestusse ja värki:

1. Daniel Levi - "Burning Lights" - Sain alles nüüd teada, et laulja polegi 17-aastane. Mis laulu endasse puutub, siis suurepärane meloodia, hämmastav talent, perfektne esitus! Pole ühtegi halba sõna öelda. *
2. Elina Born ja Stig Rästa - "Goodbye to Yesterday" - Jee, endiselt tore laul!
3. Maia Vahtramäe - "Üle vesihalli taeva" - Sekundeerin Ulti kommentaari.
4. Robin Juhkental & The Big Bangers - "Troubles" - Seostub mulle väga selle "(500) Days of Summer"-i klipiga.
5. Kali Briis Band - "Idiot" - See taustajamm (või mingi muu asi, mul pole muusikalistest terminitest tegelt õrna aimugi) meenutab natuke selle loo taustabiiti. Muidu tantsiks selle järgi robotit küll.
6. The Blurry Lane - "Exceptional" - Pole tõesti just väga meeldejääv, aga ka mitte väga eemaletõukav.
7. Triin Niitoja & John4 - "This Is Our Choice" - Oki.
8. Elephants From Neptune - "Unriddle Me" - Mu eelmises selle teema postituses kirjeldatud Shoshanna-efekt pole selle laulu puhul kahjuks mõjuma hakanud.
9. Elisa Kolk - "Superlove" - Avastasin, et kui Buffy "Hush-i" videolt hääl maha võtta ja see Elisa lauluga paralleelselt mängima panna, tekib tunne nagu lugu olekski ekstra selle klipi jaoks kirjutatud. Minu arvates väga naljakas ja värki, aga kuna keegi ilmselt ei viitsi seda vaadata, siis tegin pildi kujul lühikokkuvõtte:
Spoiler :
Pilt


Mis laulu endasse puutub, siis olen endiselt arvamusel, et nii 12-aastaselt oleks see lugu mulle väga meeldinud, sest toob endaga kaasa Atomic Kittenite ja Britney Spearside flashback'e, aga kuna (erinevalt Ultist) ei ole ma enam teismeline tüdruk, siis pole päris minu teetass.
10. Luisa Värk - "Minu päike" - Vaatasin seekord natuke videopilti ka ja sain teada, et lisaks jõledatele sõnadele olid esinejatel ka õõvastavalt ajupestud näoilmed. Jään ootama, et James Wan nad tööle palkaks, sest see oli hirmus.


Saate mitte-laulu-osade kohta nii palju, et mul oli neid vaadates üsna sarnane tunne nagu UK "Office"-it või "Hello Ladies"-it jälgides: kohutavalt ebamugav, aga kõrvale vaadata ka ei saa.

* Mu kiidusõnadel pole mingit pistmist hirmuga, et võin vastupidisel juhul haiglas lõpetada, kuna meie hulgas on spioon.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 22. Veebruar 2015, 18:28

JazZ- kirjutas:/---/ ei ole ma enam teismeline tüdruk, siis pole päris minu teetass.

JazZ- kirjutas:Panin siis ka lood paremusjärjestusse ja värki:

1. Daniel Levi - "Burning Lights"

Kummaline vastuolu. :pööritus:
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas JazZ- » 22. Veebruar 2015, 18:32

uLtImAtEcRiTiC kirjutas:
JazZ- kirjutas:/---/ ei ole ma enam teismeline tüdruk, siis pole päris minu teetass.

JazZ- kirjutas:Panin siis ka lood paremusjärjestusse ja värki:

1. Daniel Levi - "Burning Lights"

Kummaline vastuolu. :pööritus:


* !!!
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 22. Veebruar 2015, 18:36

JazZ- kirjutas:* !!!

Arusaadav, aga loogika ütles, et see * käib teksti, mitte paremusjärjestuse kohta.

Edgar Savisaar: toetan Eesti Laulul Elisa Kolgi laulu "Superlove", sest armastus on elus kõige tähtsam.

"Olen romantilise hingelaadiga inimene ja küllap sellepärast meeldib mulle Vahur Valgmaa laul "Superlove" Elisa Kolgi esituses. Mis on inimese elus tähtsam armastusest ning armastuse ilust ja valust Elisa Kolk ju kuulajaile – vaatajaile kaunil viisil jutustabki. Ilus meloodia, võluv artist, hinge puudutav laul."

Oleks aeg oma eelistused kooskõlla viia!
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas JazZ- » 22. Veebruar 2015, 18:46

uLtImAtEcRiTiC kirjutas:
JazZ- kirjutas:* !!!

Arusaadav, aga loogika ütles, et see * käib teksti, mitte paremusjärjestuse kohta.


Njh, need olid tegelikult omavahel seotud.

Pärast viimaste uudiste ilmnemist pole ma aga enam kindel, kas mu lemmik on ikkagi "Burning Lights" või hoopis "Superlove".
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas Rasmus » 22. Veebruar 2015, 19:30

JazZ- kirjutas:Saate mitte-laulu-osade kohta nii palju, et mul oli neid vaadates üsna sarnane tunne nagu UK "Office"-it või "Hello Ladies"-it jälgides: kohutavalt ebamugav, aga kõrvale vaadata ka ei saa.

Perega koos oli neid laste-klippe tõepoolest väga ebamugav vaadata. Andekad lapsed ja šokeerivalt realistlik sisu. Kalmet võiks edaspidi kõiki saateid juhtida, ta on täiega tore inimene.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas ruut » 22. Veebruar 2015, 20:37

Lugudest on juba varem juttu tehtud.

Vaheklipid olid kõige rämedam sitt, mida see saade tootis. Marko Reikop on ka debiilik, Kalmet oli ainuke, mis seda kuidagi koos hoidis.
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas Kickflick » 23. Veebruar 2015, 00:05

Elina ja Stigi võit väga ei üllatanud, aga midagi selle vastu ka polnud. Vaheklipid olid üsna mõttetud, kuigi lapsed olid iseenesest andekad. Õhtu nali oli muidugi Luisa Värgi tugev üleolek kaotusest. Panin loole punktid ka žüriiformaadis:

1. Robin Juhkental & The Big Bangers 10
2. Elephants From Neptune - Unriddle 9
3. Elina Born ja Stig Rästa - Goodbye to Yesterday 8
4. The Blurry Lane - Exceptional 7
5. Daniel Levi - Burning Lights 6
6. Luisa Värk - Minu päike 5
7. Maia Vahtramäe - Üle vesihalli taeva 4
8. Elisa Kolk - Superlove 3
9. Triin Niitoja & John4 - This Is Our Choice 2
10. Kali Briis Band - Idiot 1
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas Garli » 17. Veebruar 2016, 02:39

Ei mäleta isegi, millal viimati seda saadet tervenisti vaatasin, aga esimest poolfinaali juhtusin igatahes nägema ja tase oli mu arust päris madal. Laura lugu oli ainuke, mille kohta võiks öelda, et meeldib. Ülejäänud jäid peaaegu täielikult anonüümseks, pisikese erandina tooks veel välja Mick Pedaja. Saate enda kohta nii palju, et tweetide lugemine pakkus kõige rohkem meelelahutust.

Ja kuna mul ei ole praegu mitte midagi targemat teha, siis kuulasin teise poolfinaali laulud ka ära. Jüri Pootsmanni ja Anett Kulbini lood jäid positiivselt meelde ning I Wear* Experiment'i (loll nimi sellel bändil) lugu on ilmselt kõige meeldivam kahe poolfinaali peale. Púr Múdd'i laul oleks mulle arvatavasti 6-7 aastat tagasi väga meeldinud. Parmupillihullus on üks kohutavamaid asju, mida eales kuulnud olen. Kuidas sellised sinna üldse jõuavad? Ülejäänud jäid jälle võrdlemisi anonüümseks ja ei tekitanud kiire kuulamisega mingeid emotsioone.

Pilt
tegin samasugust nägu parmupillilaulu kuulamise ajal
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas Rasmus » 21. Veebruar 2016, 00:23

Esimene poolfinaal oli nii puhtakujuline katastroof, et ei viitsinud isegi postitust teha, aga teist võiks mõnes kontekstis ehk isegi heaks nimetada. Juba esimene lugu oli parem kui terve eelmise nädala saade kokku ja see kehtib ka päris mitme järgneva kohta. Jüri tundub hetkel kindla favoriidina, üsna otsekohene eurolugu, ehkki minu jaoks jääb isikupära väheseks. Siiski parem kui Jüri tavaline toodang. Minu salalemmik on meisterjaani "Parmupillihullus", kuna see on endiselt täielik müstika, kuidas näiliselt kohutav muusika niivõrd ägedana kõlada saab. Mul on olnud õnn meisterjaani ühe korra ka lives näha ja see on tõesti imeline, mida ta teeb. Põhja-Tallinna ja Jaagup Kreemi lugu oli samuti tore, aga ma ei ole väga kindel, et Jaagupi osalusega valminud materjali kunagi objektiivselt hinnata suudan, nii et ei julge eriti kiita. Positiivsus on sellegipoolest teretulnud. Ainuke tõsine rongiõnnetus oli sel korral Gertu Pabbo lugu, alustades rõvedast visuaalist ja lõpetades umbes "Kevadhitt 2003" plaadilt varastatud isikupäratu tümakaga. Tanja Mihhailova lugu meeldis kusjuures ka, aga minu jaoks võtsid esitajate räigelt üleseksualiseeritud kostüümid tähelepanu endale, nii et ei saanud muusikalist poolt eriti nautida. Nad võivad ju kenad naised olla, aga see ei anna õigust oma oskusi ja annet puhtalt seksuaalsele tasandile alandada, eriti lauluvõistluse puhul. Finaali ootan peamiselt Sepa ja Avandi pärast.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas rauls » 21. Veebruar 2016, 00:59

See aasta ühtegi väga tugevat lugu polnud minu arust. Ma küll ei võta Eesti Laulu tulemusi südamesse, aga olen ikkagi pettunud, et minu 2 suurimat lemmikut - Anett Kulbin ja The Jingles - ei saanud finaali. Finaali saanutest meeldisid Jüri Pootsmanni ning koosluse Kati Laev ja Noorkuu esitused teistest rohkem. Mick Pedaja on huvitav ja Meisterjaan lihtsalt lahe. Mul on omapärane muusikamaitse ja näiteks palju kiidetud Laura jättis ükskõikseks, ei ole üldse Lõhmuse loomingu austaja. Gertu Pabbo "Miljon korda" oli üks suurimaid pettumusi - üllatav, et Pajusaar niivõrd nõrga loo tegi.

Rassu kirjutas:Finaali ootan peamiselt Sepa ja Avandi pärast.
Sama siin!
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas Eestlane » 21. Veebruar 2016, 11:21

Selleaastase Eesti Laulu tase on isegi selle konkursi kohta väga madal.
Edasisaanute seas on ikka väga palju väga kahtlast materjali! Isegi paljukiidetud Pootsu lugu oli ju täielik katastroof. Puine esitus, mis live'is oli veel hullem kui arvata võinuks. Sama käib ehk teise suurfavoriidi Laura kohta - "Supersonic" läks live esituses lihtsalt kaugelt lati alt läbi.
Mingi üldine meelestatus näib olevat eestikeelsete lugude vastu sel aastal. Liiga palju toodetakse mingit ingliskeelset jura. Eesti keel on kõlav, võiks seda rohkem ära kasutada, sõltumata sellest, mida mõned "eksperdid" arvavad eestikeelsete lugude võimalustest Eurovisioonil. Mulle näiteks tõsiselt Gertu "Miljon korda" meeldis. Ei mingit totrat tõmblemist, puhas vokaal alati ilusas eesti keeles. Aga mis siis ikka, peab ehk lootma, et Kati Laev & Noorkuu hoiavad emakeelt finaalis au sees.
Eestlane
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 41
Liitunud: 15. August 2008, 11:07

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas Kickflick » 21. Veebruar 2016, 12:18

Teises poolfinaalis meeldisid mulle kõige enam Anett Kulbin ja Jüri Pootsmann. Juhul kui Jüri oskaks oma närvipinget ja pabinat laval talitseda nii, et see tema vokaalses esituses näha ei oleks, võiks ta vabalt minna Eestit esindama. Lugu on stiilne ja hääl on ka meeltmööda. Ka Púr Múdd'i lugu polnud sugugi paha. Kõige enam olen pettunud selles, et Grete Paia sai edasi, mis oli Laura looga peaaegu identne ning nüüd on popmuusika hävitajal Sven Lõhmusel kaks laulu finaalis. Samuti ühinen nendega, kes jälestavad Parmupillihullust. Paras paar esimesest poolfinaalist õnneks välja jäänud "Hispaania tüdrukuga. Postiivse ja sümpaatsena jäi esimest poolfinaalist kõrva Mick Pedaja, kelle loominguga tutvun kindlasti ka lähemalt.

rauls kirjutas:
Rassu kirjutas:Finaali ootan peamiselt Sepa ja Avandi pärast.
Sama siin!
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas CM-Girl » 27. Veebruar 2016, 22:33

Vaatasin II poolfinaali tagantjärgi. I poolfinaali laule tsekkasin ETV kodulehelt.


I poolfinaal

1. The Jingles "Love a Little Bit" - Eip.
2. Würffel "I'm Facing North" - Omapärase stiiliga bänd. Kutid on peapõhjuseks miks mulle see bänd meeldib ja neil silma peal hoian. ;-) Meeldib üleüldiselt selle bändi sound.
3. Mick Pedaja "Seis" - Igav
4. Indrek Ventmann "Hispaania tüdruk" - Väga lamp lugu. Algus sarnanes eriti Oti eurolooga.
5. Cartoon feat. Kristel Aaslaid "Immortality" - Mida esitust?! Päris kohutav.
6. Kéa "Lonely Boy" - Appi.
7. Kati Laev ja Noorkuu "Kaugel Sinust" - ? Mu vaesed kõrvad. Noorkuu oleks võinud ainsana seda lugu esitada.
8. Zebra Island "How Many Times" - Päris halb pole. Ei midagi erilist, aga võrreldes mitmete teistega on täitsa hea.
9. Laura "Supersonic" - Ootasin selle loo kuulamist. Pettusin. Nõrgim lugu mida Lauralt kuulnud olen.
10. Windy Beach "Salty Wounds" - OK.

Üllatavalt NÕRK poolfinaal. I poolfinaali lemmikud: Würffel, (Zebra Island).

II poolfinaal

1. Go Away Bird "Sally" - Ilusa sonksiga laulja. Lugu ise midagi vahepealset. On ja ei ole ka.
2. Jüri Pootsmann "Play" - Algus meenutas James Bondi . Päris hea lugu.
3. Meisterjaan "Parmupillihullus" - WTF?! Segadus ja naer. Tümps on hea taga. :D Loll lugu, aga jääb meelde vähemalt. Ei üllata tegelikult, et finaali sai. Ega seda Eesti Laulu tõsiselt ei võeta ja kui nähakse
sellist totrat esitust nagu see siis hääletatakse selle loo pealt.

4. I Wear* Experiment "Patience" - Meh.
5. Pur Mudd "Meet halfway" - Šeff esitus. Lugu ka täitsa meeldis.
6. Grete Paia "Stories Untold" - See laul meenutas mulle 3 erinevat lugu, terve loo ajal see häiris. + Tundus, et laulab Laura mitte Grete.
7. Põhja-Tallinn ja Jaagup Kreem "Eiolemulolla" - Ainus lugu mida olen varem kuulnud. Refrään meeldib.
8. Anett Kulbin "Strong" - Ilus lugu iseenesest..
9. Gertu Pabbo "Miljon korda" - Meeldib.
10. La La Ladies "Unikaalne" - Väga veidrad liigutused vahepeal, aga päris fun lugu.

Kui valida II poolfinaali lemmikud siis need oleksid (järjestus pole oluline):
Jüri Pootsmann, Pur Mudd, Põhja-Tallinn ja Jaagup Kreem, Gertu Pabbo, (La La Ladies).

Eesti Laul 2016 lemmikud: Jüri Pootsmann, Põhja-Tallinn ja Jaagup Kreem, Würffel.

Täiesti MASENDAV. Tavaliselt ikka mitu lemmikut olnud poolfinaalides. See aasta aga AINULT 3!! Samas teades mind võib mõni lugu mulle uuesti kuulates meeldima hakata, aga ebatõenäoline see aasta.
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Eesti Laul

PostitusPostitas Eestlane » 06. Märts 2016, 00:00

Kartsin, et nii läheb. Tulemus oli suhteliselt ennustatav. Jüril oli ikka räige "ilusa poisi" promo taga ning selline leonardodicapriolik võiduootus rippus õhus.
ESC lõppvõistlusele pääsemisele mina selle loo puhul küll ei panustaks. Solist lihtsalt ei vea välja.
Eestlane
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 41
Liitunud: 15. August 2008, 11:07

EelmineJärgmine

Mine Muusika

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist