Kadunud

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Kadunud

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 27. Oktoober 2013, 14:52

Kadunud
Gone Girl (2014)

Päeval, mil nad oleks pidanud tähistama oma viiendat pulma-aastapäeva, annab Nick Dunne (Ben Affleck) teada oma kauni abikaasa Amy (Rosamund Pike) ootamatust kadumisest. Juhtumi ümber kihama lööv meediatsirkus ja üha kahtlustavam suhtumine võimuesindajate poolt toob aga peatselt avalikkuse ette tõsiasja, et Dunne'ide abielu polnud kaugeltki nii idülliline, kui pealtnäha murest murtud Nick esialgu räägib. Ei lähe kaua aega mööda, kui ta on ametivõimudele valetanud rohkem kordi, kui suudab ise järge pidada ning tema üha veidamaks muutuv käitumine muudab mehe oma naise kadumise peamiseks kahtlusaluseks. Kõigil on meelel ja keelel üksainus küsimus: Kas Nick Dunne tappis oma naise?

Film põhineb Gillian Flynni samanimelisel ülemaailmsel bestselleril. Gillian Flynn on ka filmistsenaariumi autoriks. Lavastajaks Oscari-nominent David Fincher ("Se7en", "Fight Club").

www.solariskino.ee

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Gone Girl

PostitusPostitas Gang-pae » 16. Aprill 2014, 21:30

Poster
Spoiler :
Pilt

ja

Trailer
Kasutaja avatar
Gang-pae
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 576
Liitunud: 01. Jaanuar 2009, 23:58

Re: Kadunud

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 07. Juuli 2014, 20:02

Esimene pikk treiler 

Oktoober/November hakkavad aina magusamaks muutuma :)
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Kadunud

PostitusPostitas Jolt » 01. Oktoober 2014, 23:01

Kõige mustema huumoriga suhtekomöödia. Julgen soovitada.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Kadunud

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 06. Oktoober 2014, 00:39

Täiega fucked up. Ben Affleck ja Tyler Perry näitavad ennast heast küljest. Ei saa 10-ga hinnata filmi, mis mind lõpuks endast välja viib (ja võib ka öelda, et päris 10/10 film ei ole), aga 9/10 suurepärane.

Tipptasemel põnevusfilm. Vaadake.

P.S
Spoiler :
Armuke oli nunnu.
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

8.5/10

PostitusPostitas Ralf » 06. Oktoober 2014, 02:27

Peenelt loovad Fincher ja Flynn "Gone Girl'is" pealiskaudse pildi idüllilisest abielust ning hakkavad siis agressiivselt tungima koore alla, tuues kapist välja aina rohkem luukeresid ning tehes viimaks šokeerivaid paljastusi, mis haiglasemad kui üheski varasemas Fincheri filmis nähtu.
Arvustus
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Kadunud

PostitusPostitas LiveForThis » 06. Oktoober 2014, 20:21

Ei noh, Fincheri parim film pärast "The Social Network`i", mida ma enda mäletamist mööda hindasin täispunktidega.

Kuna mulle Fincheri versioon Larssoni menuromaanist väga ei istunud, sisuliselt kuiv, aga tehniliselt võrratu, siis oli "Gone Girl" minu jaoks lausa vaimustav vaatemäng, kunas selles on kõik Fincheri parimad omadused esindatud - intelligentne ja keeruline stsenaarium, tugevad ja veenvad näitlejatööd ning laitmatult fincherlik lavastus, mille keerukas, pingeline, aga samas rahulikuna kulgev läbimõeldus lausa sunnib end jõllitama.

"Gone Girl" on minu silmis suhteliselt laitmatu, mul ei ole tal suurt midagi ette heita ja kohe kindlasti ei ole tegu lihtsalt päris hea Fincheri filmiga. Sadistlik ja perversne, haiglane ja kõhe, ülimalt stiilne ja ülimalt viimistletud, sügav ja keeruline - võrratu Fincher on võrratu. Täitsa võimalik, et naljakaim Fincheri film pärast "Fight Club`i". Viimase poole tunni jooksul naersin Spelliga ikka päris kõvasti üle saali. Eriti see üks stseen Afflecki, kassi ja ühe lukustatud uksega.

5/5
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Kadunud

PostitusPostitas damon » 07. Oktoober 2014, 11:09

Mulle soovitas filmi naisterahvas, käisin vaatamas ühe teise naisega
Spoiler :
(nad on mõlemad head tuttavad ja mul ei olen nendega mingit "liini")
ja koju minnes ütlesin oma naisele, et ma täna magan igaks-juhuks diivanil.

10/10

Just selline peab üks thriller olema !
Kasutaja avatar
damon
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 352
Liitunud: 29. Jaanuar 2010, 13:06
Asukoht: Pärnu

Re: Kadunud

PostitusPostitas Spellbound » 07. Oktoober 2014, 19:22

"Gone Girl" on üks humoorikamaid ja jubedamaid (heas mõttes) filme, mida Fincher on eales teinud. "Fight Club" oleks siis esikohal ja "The Social Network" kolmandal. Järjekord põhineb siis tema filmide omapärasel huumoril.
Kaks stseeni (neid oli tegelikult väga palju), mis ilmestaksid filmi huumorit ja õõva. Üks stseen Nick Dunne'i, kassi ja lukustatud uksega pani mind kohe väga valjult üle kogu saali naerma (neid kohti, kus naersin oli tegelikult palju) ning õõva ilmestamiseks sobiks väga hästi lõpukaader.
See kaader on väga kõhe ja jäine ning jäi veel kauaks surkima pärast lõputiitrite saabumist.
Pärast tema töid analüüsiva video vaatamist hakkasin Fincheri filmide suurte plaanide arvu või siis pigem nende vähesust rohkem märkama. Sama käib videos mainitud kaamera liikumise stilistika kohta.

Minu jaoks Fincheri parim film pärast "Social Networki". "The Girl with the Dragon Tattoo" meeldis mulle rohkem tehnilise hiilguse kui sisu ja tegelaste pärast,
"Gone Girl" meeldib kõikide fincherlike elementide pärast + Rossi ja Reznori muusika, mis mõjub kohati nagu ambient taustamüra, aga teatud stseenide juures kui tõeline elajas nagu olid seda erinevatel põhjustel ka filmi peategelased.

Hetkel puhtalt elamuse järel tekkinud emotsoonide tulva pärast 10/10, kuna ei leia ühtegi põhjust, mis filmi väärtust minu silmis kahandaks.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Kadunud

PostitusPostitas Soprano » 13. Oktoober 2014, 19:55

Vaatamisest on möödas 6 päeva ja ma mõtlen ikka veel selle peale - parim kompliment, mida saab ühele filmile öelda. Ma ei jõua jälle ennast ära kiita, et otsustasin treilerit mitte vaadata, sest täiesti külmalt peale lennates oli elamus fantastiline. Gone Girl on täiesti ainulaadne segu thrillerist ja kohtingufilmist, mis lisab vürtsi eriti neile, kel sõrmused juba sõrmes. Kurat, Fincher on ikka nii osav lavastaja, et paneb isegi kassi näitlema, Tyler Perry'st rääkimata. Hetkeseisuga lemmik film 2014.

8,5/10 atm, mille vist ümardan 9 peale.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Kadunud

PostitusPostitas rauls » 13. Oktoober 2014, 21:45

Kuradi hea film, jah. Fincher ikka oskab. Müsteerium on igati kaasahaarav ja parajalt mõtlemapanev. Hea näide, et ei ole vaja mingit tobedat actionit, et film oleks põnev. Mainstreami kohta küllaltki julge ning samas Fincheri kohta ülatavalt huumorirohke linateos. Rosamund Pike teeb ülihea rollisoorituse. Lõpp oli väga hästi lahendatud. Ka mul on see hetkeseisuga 2014. aasta lemmik. "Gone Girl" on puhas kvaliteet iga külje pealt.

9/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: Kadunud

PostitusPostitas Rasmus » 23. Oktoober 2014, 18:41

Puhtalt
Spoiler :
NPH surmastseeni
eest 8/10.

Kõik muu oli
Spoiler :
taustamüra.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Kadunud

PostitusPostitas tuusla » 26. Oktoober 2014, 19:16

Hea film, mis seal salata.
Aga ilmselt tegin selle "vea", et lugesin igasuguseid ülistusi, spoilereid ja feedi sattunud arvustusi, seega päris mind-blown seisu ei järgnenud.
Uni oli ka väga rahulik erinevalt... eee... meespoolest, kellega filmi vaatasin ;)

Kindlasti ei soovita nimetet' linateost värskelt kihlunud paaridele, sest ennustan, et nii 58,6661121-protsendilise tõenäosusega jäävad pulmad siis ära.
Kasutaja avatar
tuusla
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 406
Liitunud: 22. August 2009, 00:21
Asukoht: Metsamajake

Re: Kadunud

PostitusPostitas Forzelius » 03. November 2014, 16:15

Kohutav algus, suurepärane keskpaik, okei-ish lõpp. Olen jätkuvalt seda meelt, et Fincheril on kohati raskusi oma filmide lõpetamisega.

7-ish/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Kadunud

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 15. Detsember 2014, 11:55

Lõdvalt üks paremaid (kui mitte parim) selle aasta vaatamine.

Hüpnotiseeriv musa, eriti
Spoiler :
minimalistlik bassikäik NPH&RP väikese kirehoo ajal.


Põmst ma ei oska ühtegi enda jaoks nõrka kohta esile tuua. Pike, keda ma ennem ei teadnudki :$ , teeb enam kui veenva rolli.

Roosiliselt algav ja hiljem heas mõttes luupainajaks muutuv 2.5 tundi filmi möödusid linnulennul (Y)
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 73 külalist