MS1: Põgenemine vanglast

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

MS1: Põgenemine vanglast

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 13. Aprill 2012, 14:02

MS1: Põgenemine vanglast
Lockout (2012)

Lähitulevik. Endist CIA agenti Snow (Guy Pearce) süüdistatakse ebaõiglaselt oma kolleegi mõrvamises. Päris ootamatult pakutakse talle viimase õlekõrrena võimalust vabadusele. Maksimaalselt kaitstavas vanglas, mis kinnipeetavate täieliku isoleerimise tagamiseks asub avakosmoses, algab mäss. Vangid röövivad vanglas rahumissiooni teostava presidendi tütre Emili (Maggie Grace). Snow peab tütarlapse päästma ja et see teoks teha, tuleb tal võitlusse astuda 500 kõige ohtlikuma kurjategijaga kogu universumis.

Pineva, pöörase tempoga ning ka rohkesti sarkastilist huumorit sisaldava ulmelise action-filmi produtsendiks on Luc Besson ("Leon"), ssades Guy Pearce ("Memento", eelseisev "Prometheus"), Maggie Grace ("Röövitud"), Peter Stormare ("Minority Report"), "Vincent Regan ("Trooja") jpt.

www.forumcinemas.ee

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: MS1: Põgenemine vanglast

PostitusPostitas brixxx » 26. Aprill 2012, 00:22

Oli huvitav ulme action film. Vangla oli huvitavalt kujutatud, kuigi sellest küll aru just ei saanud, kas vangid on kambrides iga päev 24/7 nagu on ühes Silvester Stallone filmis, kus mitu kümmend aasta pärast äratatakse Silvester Stallone tegelaskuju ellu, siis oli selline vangla, et vangid külmutati, aga selles filmis päris sama ei olnud, aga midagi taolist. Vangla asus huvitavas kohas ning presidendi tütre pääste operatsioon oli huvitav, kuigi oli ka veidi igav.

Filmis käis kõige rohkem närvidele tegelaskuju Hydell, kes oli täiesti hull ja püsimatu ning ei kuulanud kunagi oma venna sõna.
Spoiler :
Koht, kus presidendi tütar pääseb vanglast, aga ronib sealt välja, et päästa pantvangid, meenutas filmi ''Air Force One''. Koht, kus Snow pidi presidendi tütre silmast läbi süstima aju oli filmi kõige jubedam koht.

Filmis oleks võinud kajastada rohkem mures olevat presidenti oma tütre vastu.

Lõpp tulemus, kes lavastas Snow süüdi oli ootamatu.

Hindeks annan 8/10.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: MS1: Põgenemine vanglast

PostitusPostitas Ralf » 29. Juuni 2012, 22:47

Kuulub kategooriasse "LLL", kuhu olen paigutanud näiteks "Death Race"-i, "Titans"-i kaks osa ja muud sarnased filmiteod - loll, lärmakas ja lõbus. :irw: Rumalusi muidugi leidub (ICUI4CU, enesetapp, jne) ja pikapeale tüütab üksluisevõitu tegevus lihtsalt ära, aga see on täiesti sobilik kergeks reedeõhtuseks desserdiks, saab aju kenasti välja lülitada. Mõnus 90ndate feel on juures.

Palju üllatas mind Guy Pearce, pole seda meest kunagi väga karismaatiliseks pidanud ega julgenuks arvata, et suudab sellist high concept märulit enda õlul kanda ja John McClane'i moodi karakteri kenasti välja mängida - ometi seda ta teeb ja igati võimekalt. Tema tegelane oli ka meeldiv, osad märulid üritavad kangelasti liiga karmideks ja külmaverelisteks teha, "Lockout"-i peategelane on rohkem selline easy-going, pidevalt nalja viskav ja ohusituatsioone mitte kuigi tõsiselt võttev kuju, kes siiski igast probleemist üle suudab olla.

PG-13 reiting minu arust filmile kahju ei teinud. Vaatasin seda Unrated versiooni ja ma ei tea (veel), mida seal rohkemat olla võis, aga pikkus oli küll sama, mis IMDb'ssegi märgitud. Roppusi igatahes polnud ja verd ka võrdlemisi vähe, kuid minu arust see filmile negatiivselt ei mõjunud. Eeldaks jah, et vangid on natuke jälgimad tegelased ja vähemalt mõnda tapmist näidatakse (täiega häiris, et nii paljud surmad olid offscreen), aga mis seal ikka.

Tore meelelahutus, filmi stiil ja õhustik ning peategelane meeldisid, häid kohti jagus ja rohkem ma nagu ei oodanudki. Mulle eriti sellist muljet ei jäänud, nagu tegu oleks "Escape from New York" rip-offiga, paljud IMDb's näiteks rõhuvad seda, pigem meenusid mulle erinevad arvutimängud, a-la "Mass Effect".

brixxx kirjutas:Vangla oli huvitavalt kujutatud, kuigi sellest küll aru just ei saanud, kas vangid on kambrides iga päev 24/7

No mis sa arvad, et need vangid pannakse iga õhtu krüo-unne ja siis äratatakse jälle hommikul? Mis mõte sel külmutamisel nii oleks? :irw:

brixxx kirjutas:Vangla asus huvitavas kohas

Jah, kosmoses?
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: MS1: Põgenemine vanglast

PostitusPostitas Rain » 03. Juuli 2012, 15:48

Meeldiv oli see, et film oli täpselt selline nagu see treileriski välja paistis. Siukene tänapäevane sci-fi tulevikus koos killukese huumori ja märuliga - just see, mis mulle peale lähebki. 7,5/10
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: MS1: Põgenemine vanglast

PostitusPostitas Defexer » 04. Juuli 2012, 18:19

Teada oli, et ta selline ulmepõnevik on kuid ma liigitaksin ta nõrgemasse alagruppi. Guy Pearce viskas ikka häid kilde ja "Hydell" meeldis vist filmis enam...sest ta retard käitumine oli nii retard, et ma lausa nautisin seda.

Ühesõnaga, film oleks veidike parem olnud kui ta oleks tõsisem olnud. 4/10
Kasutaja avatar
Defexer
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1175
Liitunud: 31. Juuli 2008, 21:29

Re: MS1: Põgenemine vanglast

PostitusPostitas adi » 16. August 2012, 08:20

Pilt

filmi peategelane minu raamatus'

hea film
Kasutaja avatar
adi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1030
Liitunud: 05. September 2009, 13:05

Re: MS1: Põgenemine vanglast

PostitusPostitas Ronet » 21. August 2012, 10:10

Demolition Man meets Die Hard in space! Üsna lõbus vaatamine.
adi kirjutas:filmi peategelane minu raamatus'

hea film

Pilt ei tööta. Mõtlesid vist Gilgunit?
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: MS1: Põgenemine vanglast

PostitusPostitas Zinera » 04. Märts 2014, 23:02

5/10

Muidu humoorikas ja tempokas märul, aga vaatajat on peetud küll suhteliselt rumalaks, seda nii ajalise järgnevuse kui ka taiplikuse poolest. Lisaks kuidagi seosetud stseenid ja liiga kerged pääsemised, ka eriefektid on nagu odavas arvutimängus. Siiski Guy Pearce oli filmis päris hea, ka ajaliselt möödus film kiiresti, igav ei hakanud. Hea halb film lihtsalt vaatamiseks, mitte mõtlemiseks.
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 100 külalist