Enderi mäng

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Enderi mäng

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 07. August 2013, 13:49

Enderi mäng
Ender's Game (2013)

Ülemaailmse bestselleri alusel valminud ulmefilm "Enderi mäng" viib meid aastasse 2135. Inimkond on äsja üle elanud tulnukate ootamatu invasioonikatse ning Rahvusvaheline Laevastik alustab ettevalmistustega järgmise invasiooni tagasilükkamiseks. Selleks valitakse parimate eeldustega lapsed, et nende seast leida see üks, kes juhiks Rahvusvahelist Laevastikku ja täidaks legendaarse sõjaheerose Mazer Rackhami suured sussid.

Ender Wiggin (Asa Butterfield) on tagasihoidlik, kuid suurepäraste strateegiliste eeldustega poiss, kes võetakse vastu legendaarsesse Lahingukooli. Pärast seda kui Ender näitab suurepäraseid tulemusi ülikeeruliste sõjamängude testides ning võites oma koolikaaslaste poolehoiu, määratakse ta Kolonel Graffi poolt Ohvitseride kooli. Seal saab ta juhendajaks Mazer Rackhami (Ben Kingsley), kelle käe all valmistatakse teda ette sõjaks, mis määrab inimkonna saatuse.

www.solariskino.ee
Ender's Game (2013) on IMDb


Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Enderi mäng

PostitusPostitas Spellbound » 07. November 2013, 15:34

Üllatavalt hea. Ootasin suurepärase raaamatu young adult suunitlusega ja hunger games`ilikku suhtumisega ära solkimist, aga ei.

Väga tõsine, veenev, heade näitlejatöödega psühholoogilse kallakuga ulmefilm, mis on raamatule truu (teatud määral) ja pakub ka väga palju silmailu. Asa Butterfield ja Ford kannavad filmi täiesti omal jõul, kuigi ka kõik osalised on veenvalt tööle pandud. Hästi kirjutatud ja peategelase siseheitlus on mõjus isegi siis kui tabad ära, mis lõpus toimuma hakkab.

Tõsine miinus on pinnapealsus ja vihjete, seoste ja ideede tasandile jäämine paljude oluliste teemade juures nagu ülerahvastatus, militaarse riigi võim, mitmelapsepoliitika, "Buggers"`ite (filmis sipelgad) sarnasus inimkonna kiire arengu ja ressursside kulutamisega jne.

Põhirõhk on Enderi sisemistel ja välimistel konfliktidel nii iseendaga, oma minevikuga, kaaslastega ja teda kontrollida üritava Kolonel Graff`iga (Ford). Film ei muutu liiga sentimentaalseks ega seebiseks, vaid suudab omas ulmelises militaarses kastmes jääda piisavalt karmiks.

Natuke langevad tegelased siiski pateetikasse ja kerkib tunne nagu vaataks lastefilmi, aga siis meenub tõsiasi, et peategelased ongi lapsed. Neid treenitakse kui täiskasvanuid, aga nende väärtus sõjaväe silmis seisneb selles, et nad on lapsed. See omakorda annab veenvuse paljudele stseenidele, mis muidu lihtsalt ei töötaks.

Grafi ja Enderi stseenid on filmi kõrghetked.

Tänapäeva noorte jaoks on see kindlasti väga mängulik ja meenutab nii mõndagi Oculus Rifti ja VR kasutusvõimalustest.

Romaan ise ilmus 1985. Tollal polnud mängudest keegi kuulnud. Huvitav näha, kuidas Card tulevikku ennustas. Tänapäeva mängud ei nõua küll füüsilist liikumist nagu filmis, aga VR-is on selline liikumine juba täitsa olemas.

7/10
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Enderi mäng

PostitusPostitas filmiarvustus » 08. November 2013, 16:19

Film jääb suures plaanis tuntud raamatule truuks ning suudab luua väga ligilähedase eepilise kogemuse. Tugevalt pehmemaks tehtud filmis on kannatajateks tegelaste vahelised suhted, sest lühikene kestus ei anna võimalust kõrvaltegelasi arendada. Peaosas olev Asa Butterfield on raudne superstaar, sest tema stoiline ja kaval Ender ongi see poiss, keda kõik raamatutest armastavad. Ainukene teine tõsiselt võetav näitleja on Petra rollis olev Hailee Steinfeld. Täiskasvanud näitlejad on suur pettumus ning jätavad endast vägagi lohaka ja mütsiga löömise mulje. Visuaalselt on film tõeline maiuspala, pakkudes vägagi eepilist spektaaklit, mis hoiab tuju üleval veel peale filmi lõppugi. Kindlasti soovitan seda filmi igas vanuses kinosõbrale. Hindeks 7/10.

Põhjalikumalt saab lugeda siit: http://www.filmiarvustus.eu/2013/11/enders-game-2013-raamatule-truu.html
Aidates valida sobivaid filme...
http://www.filmiarvustus.eu
Kasutaja avatar
filmiarvustus
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 330
Liitunud: 28. Veebruar 2013, 10:17
Asukoht: Keila

Re: Enderi mäng

PostitusPostitas Pixie » 21. November 2013, 14:11

Spellbound kirjutas:hunger games`ilikku suhtumisega ära solkimist

Mida sa selle all silmas pead?

filmiarvustus kirjutas:Kindlasti soovitan seda filmi igas vanuses kinosõbrale.

Naljakas, mul just tekkis kinos istudes tunne, et noorem mina oleks olnud sellest palju rohkem vaimustuses. :))

Filmi põhjal oli raske uskuda, et noorte spetsiaalne treenitus asendab selliste vanade tegijate nagu näiteks Graff'i aastatepikkust kogemust. Graff ja major mis-ta-nimi-oligi ohhetasid küll Ender'i tegusid jälgides, aga see kõik tundus olevat haibi tekitamiseks, et ma saaksin aru, kuivõrd erilise poisiga ikka tegemist on. Meh. Mõned üleminekud Ender'i suhtumises ja temasse suhtumises tundusid liialt järsud, ei mõjunud usutavalt. Suure lahingu tehniline pool tekitas ka kahtlusi, kuigi lõppu jäetud twist oli enam-vähem korralik. Lõpp oli üldse väga lahtine - kas on oodata filmile järge? Asa Butterfield mängis oma rolli väga hästi, ei saa üldse nuriseda. Ja nagu ikka, eriefektid ja muusika olid tasemel.

Ei tea, millist treilerit ma kinodes nägin, aga ei oleks osanud oodata, et tegemist on niivõrd lapsemeelse looga. See poleks esimene kord, kui treileri tekitab filmist väära ettekujutuse, aga see on minu jaoks juba uus tase. :D Laste-/noortefilmina väga okei, kindlasti näitan seda lähitulevikus oma vennale.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

3/10

PostitusPostitas Ralf » 30. Jaanuar 2014, 13:01

Ei ole hea, kaks tundi uimaste kosmoseautistide soigumist, mis läheb huvitavaks alles kõige lõpus, kui tehtud otsused mingit reaalset emotsionaalset kaalu omama hakkavad.
http://rlfstr.blogspot.com/2014/01/enders-game-2013.html
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Enderi mäng

PostitusPostitas damon » 18. Veebruar 2014, 10:13

Nõus eelkõnelejatega - tegemist on väga pinnapealse strooriga lastefilmiga.

6/10
Kasutaja avatar
damon
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 352
Liitunud: 29. Jaanuar 2010, 13:06
Asukoht: Pärnu

Re: Enderi mäng

PostitusPostitas brixxx » 20. Veebruar 2014, 21:10

Mina jäin filmiga väga rahule ja seetõttu annan filmile hindeks 8/10. Arvasin film on kehvem, sest sellised noorte ulme filmid ei istu eriti, ei meeldinud eriti esimene "Hunger Games" ning teist osa suutsin ainult 15 min vaadata, siis lõpetasin ja enamus jaolt on filmid, kus Harrison Ford mängib, suht keskpärased, kuigi ma kippun Harrison Ford filmidele ikka hindeks 6 või 7 panema.

Kindlasti peab tõdema, et noore peategelast mängiv Asa Butterfield tegi suurepärase rolli, võibolla tulevikus üks mu lemmikuid näitlejaid. Peale Asa Butterfieldi meeldisid veel Harrison Fordi ja Ben Kinsley rollid. Filmis olidgi kõige huvitavamad stseenid, kus dialoogi pidasid Asa Butterfield ja Harrison Ford, Asa Butterfield ja Ben Kinsley ning Asa Butterfield, Harrsion Ford ja Ben Kinsley.

Eelpool kasutaja Pixie poolt tõstatud teema, et noorte treenitus on olulisem kui Harrison Fordi tegelaskuju kogemus. Mul on ka selle kohta mõned mõtted. Selle filmi ühiskonda vaadates mõjus, et laste mõistus suudab ainult Maa päästa ja vaenlase hävitada. See meenutas veidi ühte kogupere filmi "Baby Geniuses", kus üritati alla kolme aastastel saada kätte Maa saladust või midagi taolist, et peale kolme aastat laps ei suuda enam seda näha.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Enderi mäng

PostitusPostitas Rain » 21. Veebruar 2014, 23:16

Mulle mekkis samuti üpriski hästi. Eriti tore oli see, et polnud väga mingeid kõrvallugusid, püsiti alati ühel suunal ja oli visuaalselt vägagi meeldiv. 7/10
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

Re: Enderi mäng

PostitusPostitas LynxHunter789 » 27. Veebruar 2014, 23:24

Paljud teist muidu raamatut on lugenud?
Ise lõpetasin alles kaks päeva tagasi lugemise ja vaatasin filmi ka kohe järgi. Minu jaoks jäi film lühikeseks. Ma usun, et selle oleks võinud vabalt kahes osas teha, sest praegu jäi palju asju, mis raamatus olid, filmist välja.
Spoiler :
Peteri maailmavallutus plaan, teised väeosad ja see Pakt

Oleks pikem olnud või kahes osas, siis saaks parema hinde, aga praegu saab 7/10.
You'll always remember this as the day that you almost caught Captain Jack Sparrow.
Kasutaja avatar
LynxHunter789
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 81
Liitunud: 12. Mai 2013, 14:13
Asukoht: Pärnu


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 43 külalist

cron