Karge meele igavene sära

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Karge meele igavene sära

PostitusPostitas Asko » 20. Veebruar 2005, 19:20

Karge meele igavene sära
Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)

Joel (Jim Carrey) ning Clementine (Kate Winslet) on paar, kel on olnud küllaltki rahutu ning omapärane suhe. Kuid ühel päeval laseb Clementine kõik nende ühised mälestused enda peast eemaldada. Suurde masendusse langenud Joel pöördub seepeale Dr. Mierzwaiki (Tom Wilkinson) poole ning laseb Clementine'l ka enda peast kaduda.
Protsessi käigus, kui Joel'i mälu tasapisi kustub, avastab ta nende ammu-ununend kire ning üritab seepärast veel alles oleva mälu alles jätta. Nüüd on Dr. Mierzwaikil ning tema meeskonnal tükk tegemist, et protseduur peatada ...

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Asko
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 636
Liitunud: 28. Detsember 2004, 18:39
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ralf » 02. September 2006, 00:05

Õhkkond oli terve filmi vältel kuidagi jahe ning siis jälle õhkus kusagilt soppidest mingit toredat soojust (nagu armastuslugudes ikka). Carrey valmistas positiivse üllatuse, Winslet oli lausa oma nominatsiooni (või ehk isegi võitu) väärt ning leidus nii mõnigi visuaalselt üllatav kohake.

7,5/10
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Karge meele igavene sära

PostitusPostitas CM-Girl » 31. Oktoober 2011, 22:02

I love Jim Carrey ja Kate Winslet on suurepärane näitleja ja nad olid selles filmis superhead, aga see film (filmi temaatika) ei olnud minu jaoks. Tegelaskujud olid huvitavad. Kohati oli ka film huvitav. Elijah Woodi tegelaskuju oli kõige ebameeldivam. Mary pugemine Howardile käis pinda. Keskmine film.

5/10
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Karge meele igavene sära

PostitusPostitas Forzelius » 21. Juuli 2013, 04:06

Kaufmani mõttemaailm on lihtsalt kütkestav. Adaptation. on mulle rohkem meelepärasem, sest ükskõik kui hästi kirjutatud ta olla võib, romantilise tooniga romcomid või romdramid pole lihtsalt minu tee. Aga see oli sellegipoolest väga huvitav vaatamine. Üks asi, mis minu jaoks Kaufmanit eristab teistest stsenaristidest, kes teevad ka selliseid kiiksuga mõtlema panevaid filme: ma saan aru tema püüdlustest. Ma ei pea pausi peale panema, et mõelda, kas ma olen sellega nõus või et kas ma saan lõpuni aru, mida ta öelda tahab. Mulle jõuab kõik lihtsalt insta kohale. See filosoofiline vaatenurk, mida ta oma väga kummastavalt huvitava stiiliga filmide (nende kahe põhjal) ajal vaatajale edastada soovib jõuab minuni reaalajas. Loomulikult ei kavatse ma teeselda ja öelda, et mul oli filmi jätkuvus ja ajaliin lõpuni selge ja suudaks peast seletada, mis-millal toimus, aga üldiselt on see huvitav vaheldus nagu mõnus külm vesi näkku. Selliseid stsenariste vajab Hollywood hädasti.
Carrey ja Winslet olid äge duo. Kuigi huvitav oli nendel kahel paaril, keda siin filmis näidati,
Spoiler :
mõlemal oli arvestatavalt suur vanusevahe. Wilkinsoni ja Dunsti vahel suisa 34 aastat irl.
Ehk veel üks vaatenurk armastuse igavikulisusele, ei tea.

8/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Karge meele igavene sära

PostitusPostitas dm7 » 08. August 2013, 00:40

Film aktsepteerimisest. Ma pakun et inimesed kes pole pikemas suhtes olnud, ei pruugi seda filmi mõista. Positiivne kaalub alati negatiivse üle:)
Kasutaja avatar
dm7
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 152
Liitunud: 06. Veebruar 2012, 23:27

Re: Karge meele igavene sära

PostitusPostitas Rasmus » 26. Oktoober 2013, 14:31

Kui sa veel ei tunne ennast halvasti, et sul kedagi ei ole, siis peale selle filmi vaatamist tunned kindlasti.

7/10
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 56 külalist

cron