Poltergeist

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Poltergeist

PostitusPostitas Cochrane » 19. September 2005, 23:12

Poltergeist
Poltergeist

Steve Freeling (Craig T. Nelson) kolib naise ja lastega Cuesta Verdesse, et teenida leiab maaklerina. Õudused algavad, kui nende noorim tütar, Carol Anne (Heather O´Rourke), hakkab pärast saadete lõppu teleriga rääkima ja selle taga olevad olendeid külla kutsuma. Toolid liiguvad mööda tuba, magamistoa ees asub kummaline puu. Koer ulub. Appi kutsutud rühm asjatundjaid põgeneb paaniliselt majast. Ja siis röövitakse Carol Anne. Üks veider maag väidab, et Freelingite noorima tütre röövis poltergeist...

Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

PostitusPostitas Forzelius » 20. September 2005, 10:09

Kas ma eksin, või see Craig T. Nelson mängib seal "Politseiülemas". Muidu filmi on plaanis küll tuleval nädalal tv 3-st vaadata.
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Cochrane » 20. September 2005, 11:20

Jah, The District - Politseiülem
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

PostitusPostitas Forzelius » 20. September 2005, 16:58

Huvitav, kui vana ta seal oli, kuna Politseiülemas jätab grimmerija töö kull soovida. Muidu kahju on sellest näitlejatüdrukust, kelle viimaseks filmiks jäi Poltergeist 3.
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Peata Ratsanik » 26. Juuli 2007, 22:15

Hea 80-ndate alguse õudusfilm, mille suurimateks nimedeks lavastaja rollis Tobe Hooper ja (kas ainult?) produtsendina tegutsenud Steven Spielberg. Filmi tugevateks külgedeks võib lugeda näitlejatööd. Ehk küll veidi vähemtuntud nimed tulevad äärelinnakese idüllis elutsenud perekonnana usutavalt toime, kuid parimad osatäitmised kuuluvad Beatrice Straightile Dr. Leshi rollis ja Zelda Rubinsteinile selgeltnägija Tanginana.
Näitlejad muidugi ei olnud plaanitud filmi põhiatraktsiooniks, omal ajal olid antud filmi eriefektid Oscari-nominatsiooni väärilised ning neid kasutades keerab Tobe Hooper majas aset leidvatele sündmustele üha vinti juurde ning ei lõpeta enne filmi lõppu.
Teos ei ole minu silmis nii hea, kui seda on Tobe Hooperi vast kuulsaim õudusteos "The Texas Chainsaw Massacre`74" (mul on selle teose vastu omamoodi haiglane kinnisidee alates esimesest vaatamisest :ülivihane: ), kuid ka siin leidub nii mõnigi hirmus stseen, millest meeldejäävaimad ehk parapsühholoogi hallutsinatsioon peegli ees ning episood klouniga (brrr, sel mänguasjal oli kogu aeg kuri irve näol! öelge, kes ostab oma lapsele sellise mänguasja?!).

Jah, igatahes on tegu toreda 80-ndate õudus-flickiga, mis väärib kindlasti aeg-ajalt korduvat uuest üle-vaatamist!

Hinnang: 7/10!
Peata Ratsanik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2036
Liitunud: 02. Märts 2005, 19:30

PostitusPostitas hallhunt » 16. Aprill 2010, 07:34

vaadake ja uskuge mind te ei kahetse...8/10 ei kahetse et vaatasin.Asun nüüd ka kohe teise osa kallale:)
hallhunt
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 9
Liitunud: 30. Mai 2009, 07:53

Re: Poltergeist

PostitusPostitas Rasmus » 10. Aprill 2013, 17:54

Esimene pool oli veidi veniv ning meenutas mulle pigem mingit kogupereõudust, kuid just siis, kui arvasin, et film on läbi saanud, tuli parim osa ehk siis see pööraselt äge lõpp. Kui tavaliselt film huvi ei paku, siis mida aeg edasi, seda igavamaks vaatamine muutub, kuid "Poltergeist" suutis selle reegli minu jaoks murda. Kõige hirmsamad kohad olid just nimelt filmi viimase viieteist minuti sees ning kui lõpp on hea, siis jääb ka kogu filmist paratamatult parem mulje.
Spoiler :
Klouni koht ehmatas mu päris korralikult ära ja pereema mööda lage tirimine oli ka hästi teostatud ("Elm Streeti luupainaja" sarnane stseen oli küll veidi hirmsam), lisaks siis veel poolvalmis basseinist välja roomavad laibad... Uuh.
Tõesti ootamatult hea lõpp, tavaliselt seda ei juhtu, et küllaltki igavale filmile kõva punkt suudetaks panna.

7/10
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re:

PostitusPostitas Ralf » 11. Aprill 2013, 12:22

Peata Ratsanik kirjutas:mille suurimateks nimedeks lavastaja rollis Tobe Hooper ja (kas ainult?) produtsendina tegutsenud Steven Spielberg

Laialtlevinud arvamus on - ja seda on ka igatpidi tõestatud ning erinevate crew memberite poolt kinnitatud - et tehniliselt oli režissööriks Spielberg, vaatamata sellele, et Hooper crediti sai.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Poltergeist

PostitusPostitas Ronet » 01. November 2017, 10:27

Olen päris päris pikalt Poltergeisti vaatamist peljanud. Lõpuks võtsin ennast kokku.

Nende noorelt surnud näitlejate tõttu tekkis mul aastate jooksul hoopis teistsugune ettekujutus filmist. Midagi Exorcisti poole.. sellist Spielbergi koguperekat ei osanud ma küll oodata. Piisavalt soliidne, kuid erilist elamust ei pakkunud. Asi võis muidugi ka õudsa oktoobri raskes lõpufinishis olla.

6/10
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 56 külalist

cron