Tulnuka taassünd

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Re: Tulnuka taassünd

PostitusPostitas brixxx » 05. Veebruar 2013, 16:04

Forza kirjutas:
Ralf kirjutas:IMO see postitus oli üsna mõistlik ja hästi argumenteeritud, ära ole nii kuri.


"Võiks tulla ka viies osa, aga siis ilma tulnukateta või sel juhul väga vähe näidata" - ei, ei olnud.

Miks see mõistlik ei ole, see on minu mõte. Teile, kes fännavad tulnukaid, te kindlasti tahate rohkem tulnukaid, mina olen pigem Tulnuka filmiseeriat vaadanud inimsuhete ja actioni tõttu nagu ma ka enamik filme vaatan, et tulnukad jätavad mind suht külmaks, pigem vaatan, seda mida hirm inimestega teeb ning kuidas nad käituvad sellises olukorras.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Tulnuka taassünd

PostitusPostitas Forzelius » 05. Veebruar 2013, 16:06

brixxx kirjutas:
Forza kirjutas:
Ralf kirjutas:IMO see postitus oli üsna mõistlik ja hästi argumenteeritud, ära ole nii kuri.


"Võiks tulla ka viies osa, aga siis ilma tulnukateta või sel juhul väga vähe näidata" - ei, ei olnud.

Miks see mõistlik ei ole, see on minu mõte. Teile, kes fännavad tulnukaid, te kindlasti tahate rohkem tulnukaid, mina olen pigem Tulnuka filmiseeriat vaadanud inimsuhete ja actioni tõttu nagu ma ka enamik filme vaatan, et tulnukad jätavad mind suht külmaks, pigem vaatan, seda mida hirm inimestega teeb ning kuidas nad käituvad sellises olukorras.


See film on tulnukatest, Ripley on lihtsalt peategelane. Tehniliselt võttes Ripley't isegi polnud neljandas osas.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Tulnuka taassünd

PostitusPostitas brixxx » 05. Veebruar 2013, 16:11

Forza kirjutas:
brixxx kirjutas:Miks see mõistlik ei ole, see on minu mõte. Teile, kes fännavad tulnukaid, te kindlasti tahate rohkem tulnukaid, mina olen pigem Tulnuka filmiseeriat vaadanud inimsuhete ja actioni tõttu nagu ma ka enamik filme vaatan, et tulnukad jätavad mind suht külmaks, pigem vaatan, seda mida hirm inimestega teeb ning kuidas nad käituvad sellises olukorras.


See film on tulnukatest, Ripley on lihtsalt peategelane. Tehniliselt võttes Ripley't isegi polnud neljandas osas.

Film võib küll tulnukatest olla, aga neid näidatakase ainult inimesi tagaajades, tehku siis põhjalikum lugu selle ümber. Ning teiseks filmi teevad ikka peategelased, mitte lugu.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Tulnuka taassünd

PostitusPostitas Forzelius » 05. Veebruar 2013, 16:34

brixxx kirjutas:Film võib küll tulnukatest olla, aga neid näidatakase ainult inimesi tagaajades, tehku siis põhjalikum lugu selle ümber. Ning teiseks filmi teevad ikka peategelased, mitte lugu.


(15:29:22) <+Forzelius_schl> iga filmi juurde ei saagi "põhjalikku" lugu teha
(15:29:36) <+Forzelius_schl> ja kui aliens polnud põhjalik, 2,5h või mis ta oli, siis, mis see veel oli
(15:29:50) <+Forzelius_schl> iga osa saagas ei saa ka mingi kolmetunnine madin olla

Ehk jah, kui on triloogia, kvadrioloogia, siis paratamatult peavad olema erinevalt käsitletud osad, muidu hakkab üksteist kordama. Mida tulnukad tegema peaksid, kui mitte oma saaki taga ajama. Tahaksid nende point-of-view'd näha või?
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Tulnuka taassünd

PostitusPostitas brixxx » 05. Veebruar 2013, 16:40

Forza kirjutas:
brixxx kirjutas:Film võib küll tulnukatest olla, aga neid näidatakase ainult inimesi tagaajades, tehku siis põhjalikum lugu selle ümber. Ning teiseks filmi teevad ikka peategelased, mitte lugu.


(15:29:22) <+Forzelius_schl> iga filmi juurde ei saagi "põhjalikku" lugu teha
(15:29:36) <+Forzelius_schl> ja kui aliens polnud põhjalik, 2,5h või mis ta oli, siis, mis see veel oli
(15:29:50) <+Forzelius_schl> iga osa saagas ei saa ka mingi kolmetunnine madin olla

Ehk jah, kui on triloogia, kvadrioloogia, siis paratamatult peavad olema erinevalt käsitletud osad, muidu hakkab üksteist kordama. Mida tulnukad tegema peaksid, kui mitte oma saaki taga ajama. Tahaksid nende point-of-view'd näha või?

Oleks võinud olla nt. tulnukate vahelist suhtlust, nende eesmärk nende inimestega, põhimõteliselt, midagi taolist kui ''Fifth Elements'' tulnukad arutasid, kuidas kätte saada kivid. Aga Tulnukate filmiseerias peaks see olema veidi peenemalt ja intelligentsemalt lahendatud. Ühesõnaga lugu, kust on Tulnukad pärit, nende vahelist suhtlus ja nende eesmärk.

''Aliens'' oli liiga pealiskaudne ning need ülbitsevad palgasõdurid tõmbasid alla ka filmi.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Tulnuka taassünd

PostitusPostitas Ralf » 05. Veebruar 2013, 16:41

brixxx kirjutas:Ühesõnaga lugu, kust on Tulnukad pärit, nende vahelist suhtlus ja nende eesmärk.

Sellele annab sulle vastuse "Prometheus".
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Tulnuka taassünd

PostitusPostitas brixxx » 05. Veebruar 2013, 16:43

Ralf kirjutas:
brixxx kirjutas:Ühesõnaga lugu, kust on Tulnukad pärit, nende vahelist suhtlus ja nende eesmärk.

Sellele annab sulle vastuse "Prometheus".

Kahjuks ma väga ei mäleta ''Prometheusi'' kuna oli nii igav film.

brixxx kirjutas:Võibolla nüüd hakkan vaatama "Alien vs. Predator" filme ...

Kas see film kuulub ka ''Predator'' ''Alien vs. Predator'' filmi saagasse.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Tulnuka taassünd

PostitusPostitas Forzelius » 05. Veebruar 2013, 17:54

brixxx kirjutas:Kahjuks ma väga ei mäleta ''Prometheusi'' kuna oli nii igav film.


NOH! Mida sa inised siis, kui isegi jälgida ei viitsi.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Tulnuka taassünd

PostitusPostitas brixxx » 05. Veebruar 2013, 18:06

Forza kirjutas:
brixxx kirjutas:Kahjuks ma väga ei mäleta ''Prometheusi'' kuna oli nii igav film.


NOH! Mida sa inised siis, kui isegi jälgida ei viitsi.

''Prometheus'' ei ole ''Tulnukate'' filmiseeria film. Kas sina mäletad kõiki filme, mis sinule tundusid igavad ning mida sa vaatasin 3-6. kuud tagasi? Aga endiselt on arvamus sama ja ma ei saa aru, miks selline poleemika tekkis, avaldasin ainult enda arvamust. Kui ma muudaks enda kommenteerimise jälle selliseks, mis mul filmis ei meeldinud ning mis ma seal kõik muudaks, siis saate veel vihasemaks minu peale. Olen umbes septembrist alates hakkanud filme hindama selle järgi, millised nad on, mitte selle järgi, mis võiks seal teistmoodi olla.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Tulnuka taassünd

PostitusPostitas P2ppin » 05. Veebruar 2013, 18:55

brixxx kirjutas:
Forza kirjutas:
brixxx kirjutas:Kahjuks ma väga ei mäleta ''Prometheusi'' kuna oli nii igav film.


NOH! Mida sa inised siis, kui isegi jälgida ei viitsi.

''Prometheus'' ei ole ''Tulnukate'' filmiseeria film. Kas sina mäletad kõiki filme, mis sinule tundusid igavad ning mida sa vaatasin 3-6. kuud tagasi? Aga endiselt on arvamus sama ja ma ei saa aru, miks selline poleemika tekkis, avaldasin ainult enda arvamust. Kui ma muudaks enda kommenteerimise jälle selliseks, mis mul filmis ei meeldinud ning mis ma seal kõik muudaks, siis saate veel vihasemaks minu peale. Olen umbes septembrist alates hakkanud filme hindama selle järgi, millised nad on, mitte selle järgi, mis võiks seal teistmoodi olla.

Sa oled ikka eriline oinas. Paar postitust tagasi just kirjutasid:
Oleks võinud olla nt. tulnukate vahelist suhtlust, nende eesmärk nende inimestega, põhimõteliselt, midagi taolist kui ''Fifth Elements'' tulnukad arutasid, kuidas kätte saada kivid. Aga Tulnukate filmiseerias peaks see olema veidi peenemalt ja intelligentsemalt lahendatud. Ühesõnaga lugu, kust on Tulnukad pärit, nende vahelist suhtlus ja nende eesmärk.

Ei imesta üldse, et sa ei mäleta paari kuu taguseid filme, sest sa ei mäleta ju mida sa paar tundi tagasigi veel tegid või ütlesid.
Kasutaja avatar
P2ppin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 254
Liitunud: 08. Jaanuar 2011, 21:58

Re: Tulnuka taassünd

PostitusPostitas Rasmus » 05. Veebruar 2013, 19:00

P2ppin kirjutas:
brixxx kirjutas:Olen umbes septembrist alates hakkanud filme hindama selle järgi, millised nad on, mitte selle järgi, mis võiks seal teistmoodi olla.

Sa oled ikka eriline oinas. Paar postitust tagasi just kirjutasid:
Oleks võinud olla nt. tulnukate vahelist suhtlust, nende eesmärk nende inimestega, põhimõteliselt, midagi taolist kui ''Fifth Elements'' tulnukad arutasid, kuidas kätte saada kivid. Aga Tulnukate filmiseerias peaks see olema veidi peenemalt ja intelligentsemalt lahendatud. Ühesõnaga lugu, kust on Tulnukad pärit, nende vahelist suhtlus ja nende eesmärk.

Ei imesta üldse, et sa ei mäleta paari kuu taguseid filme, sest sa ei mäleta ju mida sa paar tundi tagasigi veel tegid või ütlesid.

Ma eeldan, et hindamine tähendab hinde panemist. See, et ta välja toob asjad, mis oleks võinud teisiti olla, ei näita kohe, et ta selle põhjal ka hinde paneks.

brixxx kirjutas:Kas see film kuulub ka ''Predator'' ''Alien vs. Predator'' filmi saagasse.

Jep, ja selle järg "Predator 2" ka.

Varsti võib vist brixxxi fännklubi statistika teemasse edasi liikuda...
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Tulnuka taassünd

PostitusPostitas P2ppin » 05. Veebruar 2013, 19:03

Ma ei tea kuidas sinuga on, aga üldjuhul hinnataksegi filmi puuduste ja plusside järgi. Oleks tulnukad omavahel plaani pidanud ja eesmärke seadnud, siis oleks ka brixxx parema hinde pannud.
Kasutaja avatar
P2ppin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 254
Liitunud: 08. Jaanuar 2011, 21:58

Re: Tulnuka taassünd

PostitusPostitas Ralf » 05. Veebruar 2013, 19:12

Kusjuures "Tulnuka taassünnis" on ju üks väga tore stseen, kus
Spoiler :
tulnukad käituvad kollektiivselt ja strateegiliselt ning tapavad enda seast ühe, et oma puurist plehku panna.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Tulnuka taassünd

PostitusPostitas TheGoodTheBadTheUgly » 05. Veebruar 2013, 21:12

1. Alien - 10/10
2. Alien 2 - 8/10
3. Alien 3 - 5/10
4. Alien: Resurrection - 1/10(SUURIM KRÄPP EVER)

Alien on nagu Terminator 1
Aliens 2 on nagu Terminator 2
Alien 3 on nagu Terminator 3
Alien: Resurrection - Jah, toimub tulevikus, kuid Terminator 4 oli siiski tunduvalt parem ,et mitte võrrelda Alien: Resurrectioniga.
Kasutaja avatar
TheGoodTheBadTheUgly
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 123
Liitunud: 02. Detsember 2012, 23:20

Re: Tulnuka taassünd

PostitusPostitas LiveForThis » 05. Veebruar 2013, 21:49

Brixx:
''Prometheus'' ei ole ''Tulnukate'' filmiseeria film.


Küsimusele, kust pärinevad algupärases filmis "Alien" ja selle kolmes järjes askeldavad tulnukad, vastab tõesti "Prometheus" ehk Scotti naasemine "Alien" universumisse. Ja "Prometheus" on loomulikult osa kogu Scotti algupärasest filmist alanud seeriast. Film annab ju kätte vastuse miks ja kuidas saabus kosmoseavarustes ekslevate inimeste keskele see rõvedalt kaunis elajas, keda ma ise nimetan alati Alieniks (Iilien ;-) ), sest muidu ei saaks ma ise ka aru, et mis pagana tulnukatest ma pobisen. Vastus, mis Scott meile pakub, on küll väga tagasihoidlik, sest piirdub ainult vihjamisega, aga sellele vaatamata kergitab just nimelt nimelt seeria looja ise tulnukate kohast saladuseloori, mis ka mind on paelunud alates kunagisest esmatutvusest selle seeriaga. Mõistetav, et "Prometheus" ei ole tulnukate sünni suhtes kõigi jaoks just väga ammendavate vastustega, aga ega see polnudki eesmärk.

brixxx kirjutas:Oleks võinud olla nt. tulnukate vahelist suhtlust, nende eesmärk nende inimestega, põhimõteliselt, midagi taolist kui ''Fifth Elements'' tulnukad arutasid, kuidas kätte saada kivid. Aga Tulnukate filmiseerias peaks see olema veidi peenemalt ja intelligentsemalt lahendatud. Ühesõnaga lugu, kust on Tulnukad pärit, nende vahelist suhtlus ja nende eesmärk.


Minu puhul on alati nii olnud, et Scotti tulnukad on pesuehtsad kiskjad. Üliintelligentsed, aga siiski loomad, mis loomad. Pole isegi kunagi tahtnud neile inimesega võrdväärset intelligentsi. Nad on loomad ja rohkem ma neist ei tahagi.
Aga ma saan täiesti aru, et miks mõte intellektuaalselt motiveeritud tulnukatest põnevana võib tunduda. Nad on ju alati olnud väga kompleksed nii oma elutsükli, toitumise, bioloogia ja perfektse kiskjalikkuse poolest.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

EelmineJärgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 57 külalist

cron