Ülisalajane

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Re: Ülisalajane

PostitusPostitas Pixie » 26. Jaanuar 2013, 22:03

Sooviksin tänada kooli selle nädala paindliku tunniplaani eest; toanaabrit, kes mind täiesti hulluks veel ei pea ja teisi asjaosalisi. :)) Igatahes, Fringe sai tänasega vaadatud, kõik viis hooaega ja 100 episoodi. Teekond oli vinge ja esimese hooajaga alustades poleks ma osanud oodata, kui kaugele alguspunktist jõuavad tegelased nii ajalises kui ka mitmes teises mõttes. PTB kasutasid julgeid võtteid, mida ma pole seni ühtegi seriaali vaadates veel kohanud. Originaalsuse mõttes tasus ära, kahju ainult et need osutusid vastumeelseks paljudele vaatajatele.

Samuti polnud ma enne kohanud niivõrd imetlusväärset tähelepanu detailidele. Komistasin nende otsa, kui guugeldasin, et teada, kas enne 1x04 ka mõni Observer kuskil nähtaval oli. Nii leidsin, et neid on igas episoodis (otsimine oli justkui mini-mäng); lisaks veel next episode clues, glyphs, blue lights. Nädala mõrvalugu sobitati hästi üldise mütoloogiaga, minu jaoks olid juhtumid ning nende lahendamised huvitavad. Ainult paaril korral, kui story arc oli täies hoos, tundus juhtumi lisamine üleliigne. Wiki artikleid lugedes usun, et need lisati telekanali nõudmisel.

Sama palju või isegi rohkem kui ägedad sci fi ideed, oli kandvaks jõuks Olivia, Walter ja Peter ning nendevahelised suhted. Polivia oli lõpuks ometi korralikult käsitletud 'ship, Walter'i ja Peter'i isa-poja suhe oli midagi erilist. Walter oli kohe algusest saati lemmiktegelane, suuresti tänu John Noble näitlemisoskustele. Kindlasti vajab tunnustust ka Anna Torv võimekuse eest mängida Olivia nii mitmeid erinevaid versioone usutavalt. Ainus asi, mille üle kurdaks, oli Astrid'i kasutamine. Ta ilmus peaaegu eikusagilt, poogiti külge just sobivad teadmised ja lõppkokkuvõttes sai ainult ühe arendava episoodi terve seriaali jooksul.

Enne viimase hooaja nägemist arvasin, et Fringe hiigelajaks jäi sinise opening theme'iga aeg/universum/jms. Esimest kolme hooaega vaadates sosistasin pidevalt endamisi 'Oh my God', sest üks šokeeriv paljastus ja pööre järgnes teisele. Neljanda hooaja algus tahtis harjumist, kuid seda tasuvam oli jõuda hooaja teisele poolele. Teostus ei olnud võib-olla kõige parem, kuid idee selle taga kiiduväärt. See-eest viies hooaeg tunduski justkui lisapeatükk fännidele; see oli paras sob-fest, eriti viimane episood. Mina jäin lõpuga rahule, natuke tuli edasi mõelda, kuidas asjad ikka välja mängisid; emotsionaalses mõttes väga tasuv ja tegelasi tundes just neile sobiv. :)

Pilt

10/10
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Ülisalajane

PostitusPostitas brixxx » 01. Veebruar 2013, 15:45

Pixie kirjutas:Teist päeva vaatan Fringe'i...

Pilt

Aga pole hullu. Esmaspäevane eksam on ju alles esmaspäeval.

Mina vaatasin 4 ja 3 hooaega kolm päeva nii, et läksin laupäeva ja pühapäeva hommikul alles magama ja terve päeva jooksul muud ei teinudki. Tegelikult on mul tihti peale sellised nv, et ma vaatan, kas seriaale või filme kaua, aga üldiselt saan ikka 4-5 magama, aga ''Fringet'' vaadates läksin 8-9 ajal hommikul magama.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ootamatult lõppes 5. hooaeg arvasin, et on ikka 20 osa kanti, hiljem TV.com lehelt sain teada.

5. hooajal jäi pingest puudu. See oli sellist tüüpi hooaeg, mis oleks 2 h filmina palju huvitavam vaadata olnud. Häiris see, et tegelased said nii vabalt varjulises kohas olla. Alguses mõjus seriaal rohkem aarde jahina.

Mul on 5.hooajaga kahe pidised tunded samas oli huvitavam kui 2, 3 ja 4 hooaeg, aga samas oli ka igav. Üldiselt olen 5. hooajas rohkem pettunud. Oleks pidanud olema pingelisem.

Hindeks hooajale 6/10.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nüüd on kõik hooajad vaadatud ja kommenteerin üldiselt seriaali. Üldiselt ma väga rahul seriaaliga ei ole. 1.hooaeg oli kõige parem, teine oli veidige rahulikum. Mind häiris see, et Peterist ja Oliviast sai paar, neid sõpradena vaadata oli tunduvalt huvitavam. Kui Peter ja Olivia oli paar, siis Peterit oli veel normaalne vaadata, aga Olivia hakkas siis häirima. Eriti häiris viimases hooajas, kus ta süüdistas ennast kõiges ja ta pole tütart väärt, et selle tõttu tütar varastati, ainult mõtles endale süüdistusi välja. 1. hooajas oleksid võinud Peteri sõbrad talle kättemaksta.

3. ja 4. hooaja sisu oli küll huvitav, aga siis kadus algne seriaali ülesehitus ära ning see häiris. 3.hooaeg veel meeldis, kuigi siin jäi ka pingest puudu. Häiris ka see, et Peter muutus nii teistsuguseks. 4.hooaeg ei meeldinud, et siis oli teine ajatsoon ning kõik oli teistsugune. Walterist oli mul kõige rohkem kahju, sest tema kannatas kõige rohkem ajatsoonide muutumises. Kolm esimest hooaega võib veel rahule jääda, siis läheb elu loogiliselt edasi. Aga mulle ei meeldinud need muutused, mis 4.hooajas toimusid, toon mõned nt.
Spoiler :
1. Walteri seisund oli halvem.
2. Nina oli Olivia ja ta õe üles kasvatanud.
3. Oliviale tuli teisest ajatsoonist mälu tagasi.

5.hooajal läks veidi paremaks kuna siis oli tegelaste omavaheline suhtes jälle see dünaamika, mis esimestes kolmes hooajas.

Kui võtta seriaali põhiteemad, mis sealt läbi jooksevad: saatus, oma tegude eest vastutamine, inimese muutmine (iseloomult) ja pere. Hetkel käsitleks ainult saatust ja inimese muutumist. Ma ei saa aru, miks peab enamikesse seriaalidesse ja filmidesse panema sisse saatus. See kasvatab sellise põlvkonna, kes arvab, et kõik tema elus juhtunu on saatus. Peaks ikka inimesi julgustama ise enda elu looma, mitte, et kõik tema elus juhtunu on saatus. Mina elan enda elu selle vanasõna järgi: ''Igaüks on oma õnne sepp'', ühesõnaga ei usu ma üldse saatust. Miks on vaja 5. hooajas rõhuda, et ilma ajus tükke välja lõikamata pole inimesel võimalik muutuda. See tekitab sellise vaatevinkli, et kui inimene on laisk, alkohoolik jt. halvad iseloomu omadused, siis pole tal mõtet üldse pingutama hakata, ta niikuinii ei muutu. See annab soodumuse tekkida nõrku inimesi, kes ei viitsi mitte millegi peale ennast kulutada. 5.hooajas võis öelda, et Peter on täpselt oma isa koopia, kuidas ta oma lapse surma aksepteerimisega tegeles.

Hooaegade järjekord oleks selline:
1. hooaeg - 8/10.
5. hooaeg - 6/10
2. hooaeg - 6/10
3. hooaeg - 6/10
4. hooaeg - 5/10

Lemmik tegelane oli David Robert Jones.

Seda seriaali vaadates pean tunnistama, et mulle ikka eriti ulme seriaalid ei meeldi, pigem meeldivad draama või komöödia seriaalid nt. ''Blue Bloods'', ''New Tricks'' jne.

Seriaalile paneks 6/10.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Ülisalajane

PostitusPostitas Pixie » 03. Veebruar 2013, 13:05

brixxx kirjutas:Mina vaatasin 4 ja 3 hooaega kolm päeva nii, et läksin laupäeva ja pühapäeva hommikul alles magama ja terve päeva jooksul muud ei teinudki. Tegelikult on mul tihti peale sellised nv, et ma vaatan, kas seriaale või filme kaua, aga üldiselt saan ikka 4-5 magama, aga ''Fringet'' vaadates läksin 8-9 ajal hommikul magama.

Kui ma suudaks, oleks ka vaadanud ja vaatakski rohkem. Aga vot tahtsin säilitada selget pead (detaile, mida jälgida, oli omajagu), mitte kurnata silmi ja vältida olukorda, kus liiga intensiivne vaatamine muutuks tüütuks või vastumeelseks. Ja mõnikord pole lihtsalt nii palju vaba aega, kahjuks või õnneks.

Ülejäänud jutu kohta kommenteeriks, et väga huvitav taktika sul - mis spoilereid kirjutad vabalt ja mis peidad tag'ide vahele. :? Saatuse osas loodan, et inimesed ei õpi põhilisi elutarkusi just seriaale vaadates. Põhimõtteliselt nõus, et igaüks on oma saatuse sepp ja saan su pointile pihta. Aga ma ei näinud seda, et 5.hooajas oleks sinu poolt mainitud sõnumit just rõhutatud. Pealegi on olukord keerulisem, kui ainult soovimatutest iseloomuomadustest lahti saamine ja tegemist on siiski fringe science'iga, kus kehtivad natuke teised reeglid.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Ülisalajane

PostitusPostitas brixxx » 05. Veebruar 2013, 17:28

Pixie kirjutas:
brixxx kirjutas:Mina vaatasin 4 ja 3 hooaega kolm päeva nii, et läksin laupäeva ja pühapäeva hommikul alles magama ja terve päeva jooksul muud ei teinudki. Tegelikult on mul tihti peale sellised nv, et ma vaatan, kas seriaale või filme kaua, aga üldiselt saan ikka 4-5 magama, aga ''Fringet'' vaadates läksin 8-9 ajal hommikul magama.

Kui ma suudaks, oleks ka vaadanud ja vaatakski rohkem. Aga vot tahtsin säilitada selget pead (detaile, mida jälgida, oli omajagu), mitte kurnata silmi ja vältida olukorda, kus liiga intensiivne vaatamine muutuks tüütuks või vastumeelseks. Ja mõnikord pole lihtsalt nii palju vaba aega, kahjuks või õnneks.

Ülejäänud jutu kohta kommenteeriks, et väga huvitav taktika sul - mis spoilereid kirjutad vabalt ja mis peidad tag'ide vahele. :? Saatuse osas loodan, et inimesed ei õpi põhilisi elutarkusi just seriaale vaadates. Põhimõtteliselt nõus, et igaüks on oma saatuse sepp ja saan su pointile pihta. Aga ma ei näinud seda, et 5.hooajas oleks sinu poolt mainitud sõnumit just rõhutatud. Pealegi on olukord keerulisem, kui ainult soovimatutest iseloomuomadustest lahti saamine ja tegemist on siiski fringe science'iga, kus kehtivad natuke teised reeglid.

Saatus oli peamiselt 4 hooajas, Peteri minek masinasse ning 5 hooaja lõpp, kus Walter pidi lõpuks ikka tulevikku minema.

Pixie kirjutas:Pealegi on olukord keerulisem, kui ainult soovimatutest iseloomuomadustest lahti saamine ja tegemist on siiski fringe science'iga, kus kehtivad natuke teised reeglid.

Ei ole nõus, inimene oli seal ikka inimene oma iseloomu omadustega, lihtsalt oli nii kõrge intelligents ja suured unistused tegelastel.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Ülisalajane

PostitusPostitas lostinthemist » 27. Veebruar 2013, 22:41

Ei teagi nüüd, kust alustada, sest mõtteid on väga palju, aga kõigest ei jõua kirjutada.
Suurepärane seriaal. Olen nõus paljude asjadega, millest Pixie kirjutas. Järk-järgult soojenev ja tugenev isa-poja suhe oli midagi erilist ja südamlikku, et alati oli rõõm neid näha. Walter oli konstantselt mu lemmiktegelane, kes ajas tohutult naerma oma unustamatu kinnisideelise vaimustusega maasikakokteili vastu. Tegijad kasutasid tõesti hästi palju erinevaid ideid oma juhtumite koostamisel, need olid seinast seina. Kõige enam jumaldasin seriaali põhijoont - pseudo pedaaliga põhja (PPP). Kindlasti ei tasuks ära unustada tähelepanuväärset rõhku detailidele. Kuna "Fringe" on ise täielik pseudoseriaal, siis ei viitsi traditsioonilist arvustust kirjutada. Seriaalide puhul lähevad sellised arvustused niikuinii laialivoolavaks. Seega, lähtudes allikmaterjalist - teen ka pseudopostituse ehk muljetan iga hooaja kohta natuke olulistest süžeepunktidest, mis vähegi meenub, seega ohtralt spoilereid. Ja suurel hulgal muhedaid pilte, mis räägivad iseenda eest.
Spoiler :
Esimene hooaeg
Pilt
Pilt
Mäletate küll esimese hooaja lõppu? Te ei kujuta ette, kuidas ma irnusin end otseses mõttes laua alla nagu alaarenenud hüään. Viimastel sekunditel, kui nägime esimest korda William Belli. Miks nad kurat selle näitleja valisid? : D Ning kogu selle hüsteerilise naeru käigus tuli meelde üks episood esimese hooaja teisest poolest, kui mainiti Star Treki (ja Spocki). Nutikad tüübid. :irw:

Pilt
Teine hooaeg
Üha meeldivam oli näha, kuidas Walter ja Peteri "isa-poja" suhe soojeneb. Tegelaste omavaheline keemia tugevnes. Siis jõudis kätte teise hooaja keskpaik, kui Olivia nägi Peterit hiilgamas. Tegelikult ei saa väga öelda, et see oleks suur üllatus olnud, sest sellele vihjati ääriveeri nii tihti ja korduvalt teise hooaja esimeses pooles, et vaataja ilmselt suutis ise killud kokku panna. Mõnes mõttes tead juba külma tõde, aga sisimas loodad vastupidist.. ning kui kätte jõuab tõehetk, siis su suurim hirm täitubki. Aga see, kuidas nn twist esitati, kuidas Olivia nägi teda hiilgamas, oli nii kuradi võimas, et olin pahviks löödud. Lausa nii pahviks, et olin pisarate äärel. Mäletan siiani selgelt seda vaikuse äärel hästi närvilist taustamuusikat selles stseenis. "Please don't tell Peter." :'(
Sellele järgnev episood mitukümmend aastat tagasi oli veelgi südantlõhestavam - Peteri surm meie universiumis ja nii edasi.
Pilt

Kolmas hooaeg - OJEE CHARLIE! (Y)
Vot nüüd ma sain tõeliselt aru, mida Pixie mõtles oma kirjutatu all:
esimese hooajaga alustades poleks ma osanud oodata, kui kaugele alguspunktist jõuavad tegelased nii ajalises kui ka mitmes teises mõttes.

Muidugi, neljanda hooajaga tõsteti latt veelgi kõrgemale, aga see selleks.
Pilt
Ma olin hullult segaduses kolmanda hooaja alguses. Sel ajal ma kirusin enda sõpradele tihti, kuivõrd mindblown ja omadega metsas olen (suutsin mõnel eksemplaril tekitada huvi "Fringe" vastu ja panna neid seda vaatama, aga see on irrelevantne praegu). Samas kolmanda hooaja alguses ühes episoodis oli stseen, kus metroo rööbastel üks lilliput plahvatas - pärast seda kirjutasin sõbrale caps lockis: "TRA KUIDAS MA EHMUSIN"
Pilt
Mindblown olek ei olnud tingitud twistidest, vaid karakteriarendustest. Iseenesestmõistetav, kui esimese kahe hooaja ajal elad vankumatult meie peategelastele kaasa (või pigem oled nende poolt), aga kolmanda hooaja alguses pöörati see kõik pea peale, sest ma hakkasin mõistma, mida tõi endaga kaasa Peteri röövimine meie universiumi. Karma is a bitch - at its finest. Ehk miks paralleeluniversiumi Walter sellistel motiividel tegutseb, kuidas nende maailm laguneb, üha sagedamini tekivad musta augu sugused keerised, kuidas meie Walteri ja Peteri suhe on täielikult varemeis.
Pilt
Kolmas hooaeg oli tõepoolest tervikuna väga fantastiline, nagu eepiline ja kompaktne sci-fi. Nüüd järele mõeldes, ütleks, et koguni lemmikhooaeg.
Pilt
Anna Torv on teinud suurepärast näitlejatööd meie ja nende Olivia, ning William Belli kehastamisel. :irw: See episood oli unustamatu, kui William Belli hing oli Olivia kehas. Ma naersin kogu aeg, kui ta rääkis, selline näitlejatöö väärib tõesti Oscari auhinda. :irw:
Pilt
Pilt
Pilt
Ülemisest stseenist saaks päris hea gifi teha, aga ei viitsinud teha.
Kolmanda hooaja viimased episoodid olid võimsad. Samas kahe universiumi liitmine oli kaval nüke. (Y)

Neljas hooaeg
Pole väga kindel, mis neljandas hooajas teiste sõnul halba oli. Pisut laialivoolav - seda kindlasti. Vana "Fringe"i fiiling oli endiselt täiesti olemas ja sellest mulle piisas, et vaatamist jätkata. Ühtlasi oli mul siiralt hea meel, et meie agent Lee sai suurema rolli (kolmandas hooajas oli teda meie pool ainult ühe korra näha), samas kahju, et nende Charlie pühiti ilma mingisuguse seletuseta minema ning ei vaevutud isegi mainima, mis temast sai.
Pilt
Neljanda hooaja finaaliga sai selgusele paljud küsimused - miks mõned jupid Walteri ajust eemaldati kirurgiliselt ja miks Oliviat süstiti cortexifani-mis-iganes-asjaga. Võiks öelda, et otsad tõmmati kenasti kokku, samas tunnen, et finaal oli kuidagi liiga... "lihtne." Pigem ütleks, et neljandal hooajal kui tervikuna polnud seda suuremat pinget. Aga vähemalt pseudo alatoon oli olemas.
Pilt
Kahe universiumi "hüvastijätu" ajal poetasin mõttelise pisara.
Pilt
Ülemise pildi puhul vist ei saa kõige paremini aru, miks ma selle tegin, aga... vaadake lähemalt. :3

Viies hooaeg
Pilt
Meeleolu, süžee ja karakteriarenduste poolest oluliselt erinevam esimesest paarist hooajast. Kuigi Etta tegelaskuju vastu ei jõudnud mõne episoodi vältel tekkida suurt kiindumust, polnud nii rabatud tema surmast (sry olen vist cold-blooded bastard ehk pseudo) Küll aga, Etta surmast, oli veel kurvem näha Olivia ja Peteri tütre surmaga toimetulekut. Nii suurt konflikti ja lõhestumist peategelaste vahel polnud näha alates teise hooaja keskpaigast, sest kõik olid tõesti... väga omadega metsas. Peter toppis jälgijate seadme endale kuklasse ja läks walking tallile, Walter trippis ja hakkas tagasi pöörduma oma "juurteni" ja Olivia... :/
Pilt
Pilt Kuigi viies hooaeg oli üldiselt süngema tooniga tõepoolest, suutis Walteri endiselt naerutada. Ühes episoodis keerati asi eriti üle võlli... tema trippimisega. :'D
Pilt (Y) Kusjuures, esimese hooga arvasin, et tegemist on korea keele tähestikuga ja üritasin seda lugeda. :irw:
Muidu oli kena, et tegijad otsustasid viimase hooaja puhul piirduda kõigest 13 episoodiga, millest täiesti piisas. Kuigi jälgijate invasioon polnud alguses nii intrigeeriv, tõmmati otsad kenasti kokku.
Tegijad suutsid edukalt panna arvama, et "the boy has to live" oli Peter, kuni tuli välja, et lapse all mõeldi hoopis anomaaliat. Selle avaldumiseni polnud ma enne kindel, kas viies hooaeg tasub ära. Või pigem, kas viiendal hooajal on tervikuna mõte sees ja kas see pole mitte lihtsalt nn fänniserveering. Jah, tasus ära. Jah, mõte on sees. Well played. Ilus lõpp... hästi kange nukrusevarjundiga.

Walter: Peter, hold onto these tight. Anti gravity osmium bullets. Shoot observers with these and watch them float away like balloons.
Peter: If we shoot them they're dead. Why do we want them to float away?
Walter: Because it's cool. 8)

:irw: :irw: :irw: :irw:


Brixxx-il on tõepoolest väga kentsakas piir selle vahel, mida ta loeb spoileriks ja mida mitte. Õnneks ma vältisin tema postituste lugemist vaatamisprotsessi ajal (soovitan teistel sama teha), vastasel juhul oleks väga kurjaks saanud. :?
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Ülisalajane

PostitusPostitas Pixie » 27. Veebruar 2013, 23:20

Jess, mul on väga hea meel, et sulle Fringe meeldis ja et sellest tuli nii äge postitus! (Y) Võin kinnitada, et tõlgendasid mu sõnu õigesti, täpselt sellele ma üritasingi otse välja ütlemata (kirjutamata) vihjata.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Ülisalajane

PostitusPostitas JazZ- » 28. Veebruar 2013, 00:17

lost, ma väga loodan, et sa asud kiiremas korras Supernaturali (või siis mistahes teise minu nähtud sarja) kallale ja jätkad vähemalt sama vingete postitustega!
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Ülisalajane

PostitusPostitas lostinthemist » 28. Veebruar 2013, 10:46

Siiralt rõõmus meel lugeda, kuidas mu postitus tekitas nii positiivset vastukaja. :)
Jazz-, sa võid rõõmust lakke hüpata, sest järgmisena hakkangi "Supernaturali" vaatama... juba täna õhtul pärast kooli. 8)
Edit: või siiski... tegelikult juba nüüd kohe, sest mul hakkab täna esimene loeng alles kl 12.15. :irw:
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Ülisalajane

PostitusPostitas Pixie » 14. Juuni 2013, 10:46

http://anebanebaneb.tumblr.com/post/383 ... hat-i-mean :irw:

Need, kes on näinud viiendat hooaega, saavad aru.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

PostitusPostitas Wisegirl » 16. Juuni 2013, 17:37

Mindblown.

Väga väga äge seriaal. Hetkel on selline tunne, et hakkaks aga esimesest hooajast uuesti vaatama. Lihtsalt nii võimsa feelingu andis et...
Igal hooajal oli oma fookuspunkt ja oma mõte ja mulle meeldisid nad kõik.

3. hooaeg oli lemmik enne viimase hooaja nägemist. Nüüd on viienda hooaja sündmusest värskelt peas, seega lemmik jääb valimata.

Esimese hooaja paari episoodiga tekkis küll ehmatus, et ega nad äkki mugavalt mingi valmeit ei kasuta - sellel ja sellel minutil juhtub pseudeoteaduslik õnnetus, siis ja siis tuleb meeskond seda uurima jm. Õnneks suudetid tekkivatest raamidest end välja murda ning episoodide ülesehitus ei olnud nii aimatav ja korrapärane, kui nii mõneski seriaalis.

Sündmused olid kohati väga võikad (ja ägedad) ja otsekohesed ning see fantaasia, mida vaatajale näidati, oli ikka uskumatu. Nii paljud asjad on võimalikud!

Spoiler :
Mulle meeldis, et Oliviast ja Peterist sai paar sedasi... tasapisi ja vaikselt, mitte suure mürtsuga; paralleeluniversumid ja nende sõltumine üksteisest; inimlikkus ja sellest arusaamine - miks Walter endale alternatiiv-Peteri tõi (ja see oli ju ka ilusti seletatud).
Näitlejad tegid ikka väga head tööd, Walteri ja Walterneti miimikalised erinevused juba! Ning Oliviad olid juba iseloomult pistu-pisut teistsugused! (Nii kahju, et mul juba kõik 5 hooaega vaadatud :( )

Väga olin selle poolt, et originaal-ajaliini mälestused Oliviale tagasi tuleksid. Ja see ilus kingitus, mida Michael Walterile tegi - andis talle mälestused Peterist, kui südamlik.

Hetkel ei taha ma kuidagi aru saada, miks Walter pidid just 2015. aastal kaduma. Mis sest, et see on aasta, mil invasioon pidanuks toimuma...

Ja mis, kurat, oli Invaderite plaan, mis selles universusmis, sellel ajastul pidanuks 99,99% tõenäosusega õnnestuma? Nende endi ellujäämine??? Keegi targem teab vastata?

Hah, ja muidugi peale Nina Sharpi väikest kõnet nägingi nendes edaspidi sisalikke. Nii täpsed liigutused. :P


Oh, nii palju on, millele mõelda.
Spoiler :
Hah, näiteks, miks naised välja surid? Kas nende peal polnud järgmise tasandi kogitiivne areng võimalik? Kas nende emotsioonide-keskust ei saanud ohverdada? So many unanswered questions!!!!

John Noble on suurepärane. Suudab väga tihti pisarad välja kiskuda, Walteri tunded on niivõrd ehedad ning väljaütlemised nii siirad.
Olivia meeldis ka väga. Mulle meeldib, kui tegelasel on varjukülgi, mida vaatajale kohe ära ei näidata.
Spoiler :
Kasvõi see, kui mõistvalt suhtus ta Walterisse, kuid samas suutis talle väga teravalt nähvata, kui tegu oli cortexophani-uuringutega ning lapsepõlve meenutamisega


Kas ma juba mainisin, et "Fringe" meeldis mulle väga?
10/10
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

Re: Ülisalajane

PostitusPostitas Cochrane » 24. Juuli 2014, 17:46

Pisteliselt uuesti üle vaadatud ja tõepoolest lihtsalt geniaalselt hea. Hoolimata sellest, et seriaal mängib arvukate ulmeliste ideedega, muuhulgas paralleeluniversumid ja ajareisid, suudeti teha palju sidusam lugu, kui mõni palju lihtsama ülesehitusega seriaal seda iial suudab. Esimese hooaja elemente suudeti ka veel viimases edukalt ja mitte liiga sunnitult ära kasutada, mingit cliffhangerit polnud, nii et kui kellelgi veel nägemata, siis võib asuda vaatama kindla teadmisega, et kõik saab lõpuks lahendatud ja ei jää seda närivat tunnet, et "Mis siis ikkagi tegelastest sai?".
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

Re: Ülisalajane

PostitusPostitas Loop » 13. Aprill 2015, 14:08

Parim ulme-seriaal ever mis ma olen näinud . Selles on KÕIK olemas !
Olen sellega maratonil ja õnneks lõpp ei ole veel lähedal .
Kasutaja avatar
Loop
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 354
Liitunud: 26. August 2010, 10:27

Re: Ülisalajane

PostitusPostitas Kidd » 29. Aprill 2015, 16:21

Moodsa aja X-files, vaatasin ära, jäin rahule 8/10.
John Noble on ülim: "Look Peter, my and Belly collecting brain tissue and liquid specimen, just like we were kids." :)
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
Kidd
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 872
Liitunud: 23. Jaanuar 2008, 15:14
Asukoht: Taiwan

Re: Ülisalajane

PostitusPostitas Loop » 03. Mai 2015, 09:28

Selles on ka viimasepeal huumor :)) aga tegelikult üks asi mis mulle natuke vastumeelt on , on see , et no hetkel ma olen 3x08 ja selle aja jooksul on natuke liigapalju sellist CSI-d , et iga osa uus story , ma tean , et ilma selleta ei saakski sellist asja teha ja kindlasti mida aeg edasi seda vähemaks seda läheb, aga no minumaitsele liiga palju CSI-d , aga siiski need juhtumid on vähemalt huvitavad .
Spoiler :
ma olen karakteritesse nii kiindunud juba , et endalgi oli halb tunne kui Olivia teises maailmas oli , aga nüüd on kõik korras, ta on tagasi ja mul on ka rahulikum olla nüüd :))

Seoses Peteriga on lahe see , et kui ma tatt olin sai telekast Mighty Ducksi nähtud ja temagi oli seal tatt , ja ta meeldis mulle hullult , nüüd vahepeal polnud teda kusagil näinud olen suureks kasvand ja nüüd kus me kohtusime on ka temagi vanemaks saanud ja seekord saan talle sellisel skaalal nagu universumid ja ajasrändamine kaasa elada .
Üleüldse fantastilised näitlejad.
Kasutaja avatar
Loop
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 354
Liitunud: 26. August 2010, 10:27

Re: Ülisalajane

PostitusPostitas Ronet » 03. Mai 2015, 12:32

Ta oli Dawson Creek'is Pacey ka! Igatahes vääääga sümpaatne näitlejaskond oli Fringe's - eriti just see põhikolmik.

Ma esimest hooaega eriti ei fännanud, kuid alates teisest olin suht müüdud. 3-4 oli sarja tippaeg imo ja viienda hooajaga tõmmati ilusti otsad kokku.

..ja muidugist see võrratu visuaalne pool. Au tööle!
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

EelmineJärgmine

Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist