Printsess Mononoke

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Printsess Mononoke

PostitusPostitas Robert » 30. Juuni 2006, 22:48

Printsess Mononoke
Princess Mononoke

Palju erinevaid auhindu võinud teos, kus imelised vaatepildid, müüdid ja unistused tuuakse ekraanile läbi idamaise animatsiooni.

Tegevus toimub keskaegses Jaapanis, kus osad inimesed elasid harmoonias loodusega ja teised püüdsid jälle seda hävitada. See ei ole lihtne lugu headusest ja kurjusest, vaid sellest, kuidas inimesed, loomad ja jumalad võitlevad enda eest sellest uue arengu võtnud maailmas. Film algab sellega, kuidas prints saab hullunud metsseajumalalt endale needuse, millele läheb ta idast hirvjumalalt ravi otsima. Sinna jõudes ta aga avastab, et metsloomad ja rauatööstuslinn, mis hävitab loodust, on omavahel sõjas. Metsloomi juhib huntide poolt kasvatatud tüdruk, printsess Mononoke.

Täielikku tutvustust loe siit.
Robert
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2873
Liitunud: 18. Jaanuar 2005, 15:21
Asukoht: Tallinn

Re: Printsess Mononoke

PostitusPostitas CM-Girl » 27. Jaanuar 2013, 20:17

Suurepärane! I just love Hayao Miyazaki. Tema loodud maailmad & tegelased on fantastilised. Mononoke-hime ei olnud selles osas mingi erand. Huvitav algusest lõpuni. 10!
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Printsess Mononoke

PostitusPostitas Forzelius » 26. Juuli 2013, 17:11

Vapustav tõepoolest. Animatsioon pole jätkuvalt mu lemmikžanr, aga kui Miyazaki on lavastaja, pole mitte mingit probleemi. Huvitav oleks mingit making ofi ükskõik millisest tema filmist vaadata. Ta maailm ja visioon on nii fantastiliselt kütkestav ja mitmekesine, et igavus pole lihtsalt variant. Sellega on ainult üks probleem (mu jaoks). Tihtipeale lähevad nimelt tegelaste motiivid ja põhjused sassi, kuna maailm on nii rikas ja tegelasgruppe nii mitu. Spirited Away's seda ei juhtunud, aga praegu küll. Nimelt ei saanud aru, kes need samuraid üldse olid ja kuidas nad loosse sobitusid. Samuti nende rauatööliste seas olid punasesse riietatud sõdalased, kes olid nagu badassimad kui need tavalised tüübid seal. Üldmuljet sellised asjad mu jaoks ei riku, aga kuna alati on soov saada 100% aru, mis filmis toimub, kes on kes, siis tsipake jäi häirima. Eriti raske on siis, kui mütoloogiat absoluutselt ei tunne ja oled antud regiooni suhtes väga kultuurivõõras. Jaapani vaatajaskonnal seda probleemi ilmselt polnud.
Sotsiaalkriitika oli tugevalt tunda. Ma küll ei tea, mis situatsioon oli Jaapani riigimetsaga 16 aastat tagasi, aga tundub nagu ei lähe loodusel seal just väga hästi. Pani ikka mõtlema see film.

8/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Printsess Mononoke

PostitusPostitas ZeMonsta » 27. Juuli 2013, 19:13

Forza kirjutas:Sotsiaalkriitika oli tugevalt tunda. Ma küll ei tea, mis situatsioon oli Jaapani riigimetsaga 16 aastat tagasi, aga tundub nagu ei lähe loodusel seal just väga hästi. Pani ikka mõtlema see film.

Noh, antud teemal annaks pikalt targutada, aga ma jätan siinkohal võimaluse kasutamata ja proovin lühidalt teha.

90ndate keskpaigus, filmi valmimise ajal olid Jaapani metsad veel Teise maailmasõja tagajärgedest taastumas. Pärast sõda istutati kõvasti uut metsa ning tänapäeval on Jaapan metsasuse poolest (peaaegu 70% maismaast on kaetud metsaga) arenenud riikide seas Soome järel teisel kohal, kuid seda tänu kultuurpuistute suurele osakaalule. Põlismetsi pole just palju säilinud.

Aga kuna "Mononoke Hime" tegevus leiab aset Muromachi ajastu lõpuaastatel, tõenäoliselt 1570ndate paiku (ega ma ka täpselt ei tea), siis on vaja ennekõike mõista, millises seisukorras Jaapani metsad tollal olid:

Exploitative use of forests worked as long as Japan's population was small. The rulers' demands for timber sometimes led to severe local deforestation, but they were always able to shift the logging to new areas with "old growth" forests that contained an abundance of large trees for high quality lumber. Logging for timber demands of the elite often suited villagers because it opened up land for agriculture while also creating secondary forest, which was the best vegetation for providing organic fertilizer, fuel, fodder, and other forest products for subsistence.

The situation started to change around 1570. By then, Japan's population had increased to ten million people, and villagers' needs for subsistence forest products had increased correspondingly. Large-scale military conflict during the 1500s required large quantities of timber for the armies. With the advent of the Tokugawa shogunate and peace, followed by rapid growth of cities and monumental construction projects for castles, temples, and shrines, logging increased during 1600s to a scale never before experienced in Japan. Conflict between villagers and rulers over the use of forest lands - subsistence products for the villagers vs. timber for the rulers - became more intense. By 1670 the population had increased to nearly thirty million, and with the exception of Hokkaido, the old growth forests had been completely logged. The supply of timber and other forest products was running out. Soil erosion, floods, landslides, and barren lands (genya) were becoming ever more common. Japan was headed for ecological disaster.

Ühesõnaga, tulevik paistis tume.

PS. Making-of klippe leidub juutuubis hulganisti, ise vaatasin kunagi sellist dokumentaali:
http://www.youtube.com/watch?v=fi3LRn7EKx8
Kasutaja avatar
ZeMonsta
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 419
Liitunud: 04. Jaanuar 2010, 01:05


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 141 külalist