Dredd

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Dredd

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 29. August 2012, 12:47

Dredd
Dredd (2012)

Tuleviku Ameerika kujutab endast trööstitut kõnnumaad, mille idarannikul laiub Bostonist Washingtonini Mega City 1 – tohutu, vägivaldne metropol, mille kaootilistel tänavatel valitsevad kurjategijad. Ainsateks seadusesilmadeks on politseinikud, keda kutsutakse Kohtunikeks. Neile antud volitustega on selle üksuse liikmed ühekorraga nii kohtunikeks, vandemeesteks kui ka timukateks. Kohtunike seast kardetuim on Dredd (Karl Urban), kelle ülesandeks on vabastada linn uusimast nuhtlusest, milleks on epideemia mõõtmed võtnud uus uimasti "Slo-Mo", mis paneb tarbija kogema reaalsust 100 korda aeglasemalt. Selleks alustab Dredd armutut võitlust endisest prostituudist julma narkokuninganna Ma-Ma'ga (Lena Headey), kelle kindluseks on 200-korruseline "vertikaalne slumm", millest reeglina isegi Kohtunikud eemale hoiavad. Aga mitte Dredd...

www.forumcinemas.ee

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Dredd

PostitusPostitas eerik » 20. September 2012, 23:50

Sellel filmil puudub igasugune ajataju ja tempotunnetus, või siis teisiti ja üldisemalt öeldes oskus lugu korralikult jutustada. Ignoreeritakse enda seatud mängureegleid, mistõttu tundub kõik lihtsalt idiootne ja segane. Enamus filmist on haige mägra kombel tuim koridorides hiilimine ja peitumine, millele on pisteliselt vahele poogitud mõned veelgi tuimemad märulistseenid. Kui nüüd võrrelda süžeelt väga sarnase Haaranguga (mis filmiti küll hiljem aga valmis sai varem), siis jääb Dredd igast aspektist vaadatuna haledalt alla. Haarangus on taustalugu, karakterid, hästi ülesehitatud võitlusstseenid, pingelised peitumishetked jne. Dreddis pole mitte midagi.

Filmi ennast tsiteerides: "Kohtunik Dredd, ma ootasin sinult enamat."

(N) (N)
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Re: Dredd

PostitusPostitas Rasmus » 21. September 2012, 23:32

Dreddi tegelaskuju meenutas mulle Sylvester Stallone'i ja seda juba enne, kui ma teada sain, et ka Sly sama meest mänginud on. Ei tea, kas Urban jäljendas meelega ta häält ja näoilmeid (midagi peale suu polnud küll näha, kuid siiski), aga kui poleks teadnud, kes peaosas on, oleks minu ära küll petnud.

Film nägi äge välja, algul tundus see massiline slow motioni kasutamine imelik, aga tegelikult oli see päris huvitav ja mõjus puhkepausina rohkete actionstseenide vahel. 3D'd oli väga nõrgasti ära kasutatud, millest on ülimalt kahju, sest oli jäänud kuidagi arvamus, et 3D on selles filmis esikohal. Näkku lennanud asjade arv oli masendavalt väike. :(

Aga filmi hindamisel ma seda ei arvesta, nii et panen ikka 7/10, nagu mul alati kipub minema.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Dredd

PostitusPostitas Ralf » 19. Detsember 2012, 23:04

See maailm! See muusika! See brutaalsus, see veri ja liha!

AITÄH :-)

Pilt

eerik on pede
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Dredd

PostitusPostitas LiveForThis » 19. Detsember 2012, 23:19

See vist tähendab, et kalapood on avatud ja Ralfi heakskiidu lainel võib sinnapoole klikkida (Y)

Arvasingi, et see NII hea on, et isegi Ralf pükstest välja kargab.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Dredd

PostitusPostitas Ralf » 19. Detsember 2012, 23:29

Korea kalapood. :( Ootan nüüd Blu-ray'd, 720p-s leiab kindlasti veel huvitavaid detaile. Ei jäänud märkamatuks, et seal oli neid hulgi.

Ma kodus olen suurema osa ajast tegelikult hommikumantlis, aga eks sealt pulbitses välja küll.

Muuseas - minu arust oli see Ma-Ma päris atraktiivne. :irw: :irw:
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Dredd

PostitusPostitas Ralf » 21. Detsember 2012, 17:36

Aah, üks koht mis selles filmis ei meeldinud - see fake-judge'ide teema kuskil viimasel kolmandikul. Dreddi juures oli midagi nii individuaalset, et oli imelik näha teisi mehi samas riietuses ja samasuguse kiivriga. AGA ma vaatasin, et IMDb trivias oli öeldud, et Dredd peaks meenutama Clint Eastwoodi tegelasi, mis on hämmastav, sest filmi ajal mõtlesin endamisi, et natuke spagetivesterni moodi, temas on ju midagi nii konfliktset ja piinatut. Muidugi see on hämmastav, et üks mees, keda ei näe kordagi kiivrita või midagi ENDA KOHTA rääkimas, võib olla nii rikkalik tegelane.

Pean ka mainima, et
Spoiler :
Ma-Ma lõppemine oli suht igav


"Incendiary"
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Dredd

PostitusPostitas Spellbound » 23. Detsember 2012, 12:17

Täpselt minu maitse järgi žanripõhine ohtra vere ja otsekohese julmusega action flick.
Kahju, et film ei teeninud isegi eelarvet tagasi :?

8/10

Spoiler :
Pilt
3D :P

Spoiler :
PiltLavastus ja visuaal olid kadestamisväärt
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Dredd

PostitusPostitas Ralf » 23. Detsember 2012, 13:10

Kahju jah, "Taken 2" teenis 300+ miljonit ja "Dredd" 30+ :vihane: :ülivihane:
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Dredd

PostitusPostitas Infected » 26. Detsember 2012, 13:24

Dredd oli suhteliselt igav film. Midagi erilist ei toimunud, ei midagi uut.
Ning miks see film oli 3D kui need effektid olid päris jubedad?
4/10
Kasutaja avatar
Infected
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 8
Liitunud: 26. Detsember 2012, 12:25

Re: Dredd

PostitusPostitas CyberRax » 02. Jaanuar 2013, 12:29

Verine ja brutaalne ja parajalt räpane ja tegijad võtsid vaevaks mõelda valmis seletused kõigile nendele pisidetailidele mis endal küsimusi tekitasid (miks see kollanokk ilma kiivrita ringi jookseb kui vana olija enda oma kordagi peast ei võta? miks see narkoärikas laibad omaenda elupaiga ukseesisele viskab selle asemel, et neist kuskil kaugemal vabaneda? mis siis saab, kui Kohtunik omavoliselt karistusi jagama peaks hakkama? jne)... mida rohkemat võiks ühelt koomiksifilmilt tahta? Eriti kui tegijad on lisaks hoidunud peategelastest armastajapaari tegemisest, filmi siseselt tunnustanud ja põhjendanud kord-oli-lahe-aga-praeguseks-on-nii-ära-nämmutatud-kui-vähegi-saab slow-motioni (viimane film mis sama suvatses teha oli "Kung Fu Hustle", ning tolle linalolekust on nüüdseks juba rohkem kui 8 aastat möödas) ja kokkuvõtlikult nõustunud, et tegemist polnud Suure Seiklusega vaid tavalise tööpäevaga. Oli nõrku kohti (Dreddi kiiver nägi praktikas parajalt jabur välja, Ma-Ma ei mõjunud nii ähvardavana nagu teda kujutada üritati, korrupeerunud Kohtunike teema oli küsitav), aga mitte väga palju.
Klassikaks ei saa, aga vaadata täiesti kõlbas. 6,5/10.
Movies don't create psychos, they just make psychos more creative!
CyberRax
Eliit
 
Postitusi: 451
Liitunud: 08. September 2005, 20:39
Asukoht: Tallinn

Re: Dredd

PostitusPostitas Ralf » 02. Jaanuar 2013, 15:40

CyberRax kirjutas:miks see kollanokk ilma kiivrita ringi jookseb kui vana olija enda oma kordagi peast ei võta?

See tuli filmis jutuks, kiiver oleks piiranud kollanoka psüühilisi võimeid.

Been wondering when you'd remember you left your helmet behind.
- Sir, a helmet can interfere with my psychic abilities.
Think a bullet might interfere with them more.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Dredd

PostitusPostitas CyberRax » 02. Jaanuar 2013, 16:16

Just, et selline vastus oli valmis mõeldud kui mul kiivriküsimus tekkis oligi hää. Samamoodi said ka teised küsimused vastuse ("kuritegevus on nii levinud ja Kohtunikke nii vähe, et pole kuigi tõenäoline et keegi paari nülitud laiba peale kohalegi tuleb" ja "saab ise karistada") ;)
Movies don't create psychos, they just make psychos more creative!
CyberRax
Eliit
 
Postitusi: 451
Liitunud: 08. September 2005, 20:39
Asukoht: Tallinn

Re: Dredd

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 09. Jaanuar 2013, 18:49

Vist üks viimase aja suurimaid üllatusi. Suhtusin filmi ülisuure halva eelarvamusega. Vale puha - väga hea action-film. Kahju, et seda oma arvutiekraanilt vaatasin, väärib kõvasti suuremat ekraani - nägi päris hea välja. Hea meel, kuna neil päevil on häid action-filme üsna raske leida (vähemalt minul). Ei ole ka kevadise visa hinge suhtes väga head tunnet aga äkki eksin sealgi.
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Dredd

PostitusPostitas CM-Girl » 20. Veebruar 2013, 21:29

Wow. That movie sucked. Juba see Dreddi väljanägemine oli kummaline, õigemini totakas & suht naeruväärne. Ja no mida sisu..Filmide puhul tavaliselt mulle slowmo stseenid meeldivad, aga siin mitte v.a üks stseen - action enne Kay arreteerimist. Aga siiski suht bs film. 2/10
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 82 külalist