Edu valem

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Edu valem

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 04. November 2011, 16:24

Edu valem
Moneyball (2011)

"Edu valem" põhineb tõsielulisel lool Billy Beane’ist (Brad Pitt), kunagisest lootustandvast pesapallitähest, kes ei suuda aga talle seatud lootusi täita ning rakendab oma võidujanu hoopis juhiametis.

2002. aasta hooaja hakul on Billy üsna masendavas seisus: tema tagasihoidliku eelarvega Oakland A tiim kaotab oma järjekordse staarmängija tippklubile (ja mitmekohalisele palganumbrile) ning tema peab meeskonna uuesti kokku lappima, seda väiksema tasu eest. Billyl on plaan iga hinna eest võita. Selleks kavatseb ta kõikuma lüüa senised mängupõhitõed ning võtta kasutusele Bill Jamesi unustatud teooriad. Ta palkab Peter Brandi (Jonah Hill), Yale’i lõpetanud taibuka ja meisterarvutajast ökonomisti.

Mehed panevad mängu oma tarkuse ja tarmukuse ning võtavad kasutusele statistilise arvutianalüüsi, mida pesapalliringkond on kaua eiranud. Peagi jõuavad nad uskumatute järeldusteni ning asuvad jahtima unustatud ja kõrvalejäetud mängijaid, keda ülejäänud pesapallimaailm peab liialt kummaliseks, vanaks, vigastatuks või muidu tülikaks. Tegelikult on igaühel neist väärtuslikud ja tõeliselt alahinnatud omadused. Billy ja Peteri uued meetodid ning nende valitud pealtnäha sobimatuid mängijaid ajavad tagajalgadele nii meedia, fännid kui ka mänedžeri (Philip Seymour Hoffman), kes keeldub igasugusest koostööst.

Uus kogemus ei muuda üksnes senist mängustiili, vaid annab Billyle igas mõttes uue hingamise. Film esilinastus edukalt tänavusel Toronto filmifestivalil.

www.solariskino.ee

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Edu valem

PostitusPostitas brixxx » 19. Detsember 2011, 16:15

Tundub tulevat huvitav film, traileri vaatamisel meenutab ühte spordifilmi,kus oli peaosatäitja Kurt Russell Miracle 2004.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Edu valem

PostitusPostitas Kickflick » 22. Detsember 2011, 23:02

Jah, täitsa huvitav oli, kuigi minu maitse jaoks liiga spordifilm.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Edu valem

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 22. Detsember 2011, 23:51

Mulle üldiselt tõsielulised spordifilmid meeldivad, kuid pesapall (ja mängijad) polnud kahjuks nii "kodus" kui näiteks korvpall või jalgpall oleks olnud. Üldiselt oli kogu komplekt hästi tehtud ja kokku pandud, isegi Brad Pitt ei suutnud midagi ära rikkuda. Temast enam läksid mulle siiski korda Seymour Hoffman ja isegi Jonah Hill; veel meeldis laul, mida "Bradi tütar" laulis ja lõpus kõlas. Kriitikute ülipositiivsed hinnangud, IMDb 7,9; Rotteni 95% ja 4 kuldgloobuse nominatsioonid on muidugi pisut liiast, võib-olla ollakse ära teeninud üks.

7,5/10
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Edu valem

PostitusPostitas rauls » 22. Detsember 2011, 23:51

On küll huvitav film, jah! Kõige parem iseloomustav sõna võiks olla: kvaliteet. Hea on vaadata hästi tehtud filmi - näitlejatööd on paigas (Pitt on suurepärane!), kaameratöö OK, stsenaarium tugev, montaaž tasemel jne. Päris maksimum hinnet või vähemalt 9/10 ei saa panna, sest top emotion jäi saamata, kui nii võib öelda. Korralik spordifilm, kuigi mitte tavapärane.

8/10
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: Edu valem

PostitusPostitas Kober » 23. Detsember 2011, 11:47

Kindel 8/10 minu käest.
Kasutaja avatar
Kober
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 13
Liitunud: 15. Jaanuar 2011, 09:16
Asukoht: Tallinn

Re: Edu valem

PostitusPostitas Forzelius » 28. Detsember 2011, 04:08

Mulle kui pesapalli(filmide) entusiastile oli see super vaatamine. Kuna olen selle ala paadunud fänn, siis oli huvitav panna tähele teatud asju, mis kümmekond aastat tagasi pesapalliareenil olid (Johnny Damon Oaklandis, A-Rod Texases). Oli olemas ka spordifilmide maagia ning Sorkini stsena oli top-notch. Selle aasta, kuna pole filme palju näinud kah, siiamaani kindel lemmik ning pole ammu andnud hindeks...

10/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Edu valem

PostitusPostitas Ralf » 16. Jaanuar 2012, 15:34

Mul puudub igasugune huvi pesapalli ja sellega seonduva vastu, ent vaiksed dialoogile rõhuvad draamad on mulle alati meelepärased olnud ja sestap meeldis ka "Moneyball" väga - little engine that could. Brad Pitt sulas rolli kenasti sisse ja oli vägagi sümpaatne, sama võib öelda ka kõigi teiste filmis üles astunud näitlejate kohta. Ainsa miinusena tooks välja vähese rõhumise Beane'i ja tema tütre suhtele, seda oleks võinud kas rohkem olla või siis üldse mitte... jäi kuidagi pinnapealseks ühesõnaga, ehkki lõpustseen oli üsna armas. Hea tõestus, et suurepärase filmi tegemiseks piisab vaid fantastilise stsenaristi võimekusest ja paarist andekast (staar)näitlejast.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Edu valem

PostitusPostitas Garli » 17. Jaanuar 2012, 14:35

Suurepärane film, mis kuulub vabalt eelmise aasta paremikku. Ka mina ei ole eriline pesapallientusiast, kuid heast spordifilmist ei ütle kunagi ära. Eriti veel, kui kõnealune spordifilm on nii hea nagu Moneyball seda oli. Cast oli väga hea ning Sorkini poolt jälle suurepärane stsenaarium. Nagu näha, siis meeldib ka inimestele, kellele sport muidu väga huvi ei paku. (Y)

9/10
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

Re: Edu valem

PostitusPostitas lostinthemist » 25. Jaanuar 2012, 10:34

"Edu valem" suutis oma lihtsuses üllatada. Mulle nimelt meeldis, kuidas see keskendus rohkem meeskonna kokkupanemisele, liikmete vahetamisele ja muule taolisele manager teami vaatepunktist ning mängudele ennast ei pööratud nii palju rõhku (võrreldes nt "Mighty Ducks"iga võinii).
Isiklikult läks pisut aega, et filmi sisse elada, kuid tõepoolest, film on kahtlemata eelmise aasta üks parimaid. Nutikad dialoogid ja tagasihoidlik huumor, mõni törts häid näitlejaid. Ja kuigi pesapall jätab mind pisut külmaks, suutis film, nagu öeldud, omas lihtsuses, kaasa haarata.
8/10
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Edu valem

PostitusPostitas Px » 29. Veebruar 2012, 12:11

Spordifilmina oli teos üllatavalt tehniline, aega võttis üle 3 tunni ning osa sellest veetsin wikipedias. Huvilistele, kes
mänguga tuttavad, on Moneyball kindlasti suurepärane maiuspala.
Tõsise draamana mõjus linateos alles viimases stseenis, mis oli ühtlasi suurepärane punkt ekraniseeringule.
Ma hindan väga kõrgelt julgust teha tehniline teos, mille võlu seisneb detailides, nende hoomamiseks peab aga paratamatult teemaga kursis olema, mina seda ei ole.

7/10
"Olemusi ärgu paljundatagu ilma vajaduseta."
Kasutaja avatar
Px
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 182
Liitunud: 05. August 2008, 23:38

Re: Edu valem

PostitusPostitas CM-Girl » 29. Veebruar 2012, 20:18

Hmm..polegi nagu midagi öelda selle kohta. Esimene sõna mis pähe tuleb on igav. Oli paar head kohta, aga ei midagi väga huvitavat/põnevat. Mõte mis peast läbi käis oli "vähem juttu, rohkem mängu".

4/10
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Edu valem

PostitusPostitas LiveForThis » 06. Märts 2012, 04:44

Nagu arvata oligi pakkus "Moneyball" tugeva stsenaariumi, tempoka ja sujuva lavastuse ning suurepärase Brad Pittiga vägagi nüansirikka ja mitmekülgse filmielamuse. Pesapallist ei tea tuhkagi, aga film haaras endasse ja tabasin end õige pea üha kasvavas rõõmujoovastuses Pitti tegelasele kaasa elamas. Meeldivalt mediteeriva, eri etappidele aega ja tähelepanu panustava ning pinget keriva hõnguga film, mis tegelikult võib käsitleda ükskõik missugust spordi-või eluala.

9/10
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Edu valem

PostitusPostitas damon » 23. Oktoober 2012, 00:20

Olen nõus uLtImAtEcRiTiC'ga, et film on ok aga erinevad nominatsioonid on ülepakutud. Jätsid veel suurtest mainimata ohtrad Oskari nominatsioonid.

7/10
Kasutaja avatar
damon
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 352
Liitunud: 29. Jaanuar 2010, 13:06
Asukoht: Pärnu

Re: Edu valem

PostitusPostitas eerik » 13. Jaanuar 2013, 17:53

Väga pealiskaudne film. Sisaldab palju erinevaid sisuliine ja elemente, ent ei anna ühelegi neist piisavalt tähelepanu. Dialoog on Sorkinile omaselt hea ning lõppkokkuvõttes suudab film siiski ka terviku moodustada, kuid jäi arusaamatuks, mis selles loos siiski peamine ja oluline oli. Rikkad klubid vs mitte-nii-rikkad klubid? Matemaatiline statistika vs silmapaistvad omadused? Spordiklubi telgitagused? Beane'i läbikukkunud sportlaskarjäär? Beane'i suhe tütrega? Mina ei tea... väga palju realiseerimata potentsiaali.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 46 külalist